fransa

büyük oyuncular yetiştiriyor... özveriylee.. .

frankeshtein... bir de bunun iki büyük abisi var..kont dracula ve kurtadam..önce saklanıyorlar, ve sızıyorlar yavaşça, sonra ufak bir açık nokta bekliyor ve gooool!

ve tüm dünya da bu atışı izliyor...

yok mu alkııış muhteşem üçlüye ...
devamını gör...
tarihte kazandığı tüm askeri zaferler 3 ana madde altında toplanabilir.
1) general fransız değildir. -napolyon örneğinde olduğu gibi-
2) ordunun yarısından çoğu fransız değildir. -halen geçerli olan lejyon yasasına göre fransız ordusunda x yıl* görev yapan şahıslara fransa vatandaşlık vermektedir. lejyoner kelimesi de buradan gelmektedir. bir çok savaşı lejyonerleri sayesinde kazanmışlardır.-
3) iki taraf da fransızdır. bu durumda bi taraf kazanacağından bi fransız zaferi tarihe geçmiş oluyor. *

ayrıca fransız olmayan general ve/veya lejyonerlere rağmen fransaya karşı savaş kaybeden tek islam ülkesi de cezayirdir. başka kaybeden olmamış.
devamını gör...
cezayir de soykırım yaparken adnan menderes in sesini çıkarmadığı başında bir macar yahudisi bulunan baliyölerdeki yaşamı ile meşhur. laikliği ve masonluğunu örnek aldığımız ülke.
devamını gör...
bir ihtilalle oluşturulan ulus- devlet kavramının en klasik ve radikal örneğidir. fransız ihtilalinin akabinde herşeyiyle baştan planlanan bir devlettir.devletin adı bu,bayrağı şu,marşı bu ,dili şu,dini şu, halkı budur beğenmeyeni gitsin inşasinin en icselleşmis ve en iyi uygulanmış ülkesidir ve bu mottolarinin göbek bağı kordonu bu ülkenin icadidir..merkeziyetçi, tekçi ve diğer ulusal ve etnik gruplar açısından eritici bir devlettir.
devamını gör...
tarihi boyunca almanlardan sürekli dayak yemiş, berbat bir dile sahip olmasına rağmen sürekli ''biz heryerde fransızca konuşuruz'' havasında seyreden, milliyetçilik akımının nedeni olan saçma sapan bir ülkedir fransa...
devamını gör...
insanları ingilizce konuşmamakta direnirler. ceddimiz frengistan dermiş, zamanında kralları yıkanamamaktan hasta olmuş padişahın yolladığı doktor yıkanmasını söylemiş. ingilizlerle çok savaşmışlar (bkz: yüzyıl savaşları), atlı askerleri meşhur. Şu anki başkentleri paris'in %90'ı fransız olmamakla birlikte ülkedeki müslümanların sayısı 3 milyonu aşar. Kanuni'den beri adamların krallarını şarlken'in elinden kurtarmamızla başlayan dostluğumuzu hiçe sayıp kapitülasyonları inadına uzattıkça uzatmış dilimiz damağımızı kurutmuş. Eski ismi (bkz: galya). Frenklerden önce burada avrupanın çoğu yerinde olduğu gibi keltler varmış. Dindaşlarınmızı asyada Hazarlar avrupada da bunlar durdurmuşlar; (bkz: puvatya savaşı). tek popüler insanları napoleon o da italyan. napoleon zamanında sırf ordu için a.b.d.'ye o toprakların 3'te 1'ini satmış, bir de inglizlerle uğraşsınlar diye. napolyon sonra o orduyla moskova'ya gitti o ayrı. boşnaklar gibi avrupa'daki tek tanrılı hıristiyan bir mezhepe sahip olan güney fransa'da yaşayan halka sahiptiler ta ki 1400-1500'lerde papanın emriyle kendi insanlarına haçlı seferi düzenleyene kadar. joan of arc diye bir kahramanları var garip bi kız gaipten aldığı emirlerle fransızları gaza getirmiş. ticarette sırf altın kullanması yüzünden altın stoğu bitme tehlikesini görünce cezayir'i işgal etmişler. baya bi sömürgeleri var bunların. tıpta almanlarla bya bi yarışmışlar ama almanlar kadar olmadıkları söylenir hep nedense. åžimdi biz nasıl ingilizce öğreniyosak bizden birkaç nesil öncesi de zamanında fransızca öğrenmiş demek baya bi kullanılırmış zamanında. din anlayışları sanırım biraz farklı ihtilal sırasında isa heykellerinin üzerine işedikleri söylenir. son yıllarda ermenistan ve güney kıbrıs'a olan yakınlaşmaları zamanında ortadoğuda varolmuş krallıklarına özlem duymaları gibi algılandı. değişik bi ülke..
devamını gör...
bir çok konuda örnek aldığımız, lanet olasıca faşist yönetime sahip, eski sömürgeci şimdinin göçmen yatağı, anti türkiyeci ab üyesi ülke.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar