franz

#6439549
başına sadelik düşmüş olmalı ki newton-elma örneğinde olduğu gibi varolan bir gerçeği bulmuş olmanın sevinciyle haykırmış sesini dağlara taşlara.

yalnız, dünyanın yuvarlak olduğunu haykıran adamın başına ne geldiğini de kendisine hatırlatmak isterim.*
devamını gör...
(#6439549)

anladığım kadarıyla kendisi modanın martin luther kingi olacak. bu nasıl bir hitabet üstat elim ayağım titredi. sokağa çıktım belki 3 5 kokona kadın bulurum da kafalarını ezerim diye. sokakta ay hev e dirim diye bağırarak geziyorum şuan.

tehlikeli adam.
devamını gör...
atatürk ü sevmeme nedenlerinden. bu tipler yüzünden atatürk ü ne severim ne nefret ederim. ama uzak dururum içimden gelmez.

çünkü bu fanatizm sahip olan arkadaşlara atatürk ün yetkisinin çeyreğini versen istiklal mahkemelerini tekrar kurup leblebi gibi adam asmaya kalkarlar.

ha bi de birisi bu arkadaşa şirk koşmanın sadece gözünün gördüğü puta tapmak olmadığını söylesin. gerçi kendisi de yüksek doz nutuk'tan vakit bulup biraz kuran okursa bunu öğrenir. sonuçta Allah ın affetmeyeceğim dediği iki günahtan biri şirk. yazar arkadaşın kendi iyiliği için yani.
devamını gör...
(#6453206) bana şöle bir cevap vermiş yazar.

kardeş sen, ben ve diğerleri de dahil hiç birimiz öyle ahım şahım bir kuran okumuyoruz. yani bırakalım yaladım yuttum tavıralarını. ben daha ömrümde doğru dürüst kuran okuyup hakkıyla faydalananı görmedim.

hadi diyelim şirk konusunda abartılı bakıyorum (görüşüşümden vazgeçmiş değilim). peki (#6453134) şu tanımınıza ne demeli. atatürk'ü sevmeyenlere oksijen israfı, ucuz gibi laflar etmişsiniz. ilk önce sırf sevmiyor diye bir insana hakaret edilmez. sevmeyen insan sevilen insana adam gibi eleştiriler getiriyorsa, hakaret etmeden derdini anlatıyorsa hakaret etmek kimsenin hakkı değil. hocam kusura bakmayın ben aynı duyguları peygamberime beslerim ama peygamberimi sevmeyene de oksijan israfı filan demem. banane kardeşim ister sevsin ister sevmesin. ben severim az çok sünnetlerine dikkat ederim bu ahiret için yararımadır, o sevmez dikkat etmez ahiretini riske atar. sonuç olarak sizin dininiz size, benim dinim banadır der islam.

size dil uzattığım filan yok. tanımlar özel yazışmalar değil. siz bir fikir savunmuşsunuz ben de karşı fikri savundum. ortaya attığınız fikre cevap gelmesinden daha doğal ne var. dahası bunun benim yönetici kimliğim ile alakası var mı. benim size yazdığım bir üstteki tanımda üstü kapalı bir tehdit var mı. ya benim size yazdığım tanıma siz gelip cevap vermişsiniz. eğer yöneticiliğimi bir sopa gibi kullansaydım ne sizin tanımınız orda dururdu, ne de siz hala yazıyor olabilirdiniz. ama hala burdasınız ve şu tanıma cevap verme hakkına sahipsiniz. sevmediğim fikre saygı duymak zorundayım. oksijen israfı filan diyemem. görev değil, prensiplerim böyle. veya yönetici kimliğimi ön planda görseydim yazar tanesi ve tıh gibi küçümseyici ifadeler de kullanamazdınız ama yok öyle bir şey.

ha ben bugüne kadar ne yazarlığımda, ne modluğumda, ne de yöneticiliğimde böyle ifadeler kullanmadım şimdi de kullanmam. sonuç olarak şu tartışma ile yönetciliğimin hiçbir alakası yok.

neyse uzatmaya gerek yok. fakat şunu bilin sevdiğinizi adam gibi anlatmazsanız, saldırgan, hakarete varan ifadeler kullanırsanız sevdiğinize en büyük kötülüğü siz yaparsınız. kalın selametle.
devamını gör...
evindeki televizyonda 7/24 halk tv ve onuncu yıl marşı çalan kanallar açıkmış. gece sütünü içtikten sonra baş ucundaki atatürk posterine selam verip uyuyormuş.
devamını gör...
sabredip ısrarla insanlara bir şeyler anlatmaya çalışıyor. eğitimci kişiliğini sözlüğe fazlasıyla yansıtmakta. ama ağacın yaşken eğildiğini unutmaması lazım.
devamını gör...
(#6524940) insanların hatalarına rağmen onlara cahil demeye devam edip sürekli bunu ima ettikçe, görüşlerinin çoğuna katılsam bile üslubundan dolayı eksi vereceğim yazar. sözlük olayını anlamamış birisine cahil demek çok banal değil mi ya? sanki dünyadaki enformasyonun yüzde yüzü sözlük gibi...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar