freddie mercury

80 li yıllarda çocuk olan bir kızın aşık olabileceği yegane erkekdir.çünki o zamanlar eşcinsel ne demektir insanlar nasıl caarrtt diye ayrılır diye kavramlar yoktu(belki vardı ama o vakit çocuk olanlar bilmezdi böyle şeyler)..bundan kelli dişlek olmasına ve bıyıklı olmasına rağmen aşık olduğum mükemmel ötesi vokalist,piyanist,ressam..

üzerine ses gelmedi.gelirsede ömrüm vefa eder de dinlermiyim bilmiyorum..hala biricik dünyada birincik ses ona aittir..

ps:bıyık bir erkeğe bu kadar yakışsın yok artık diyorum ..he bir de james francovar o başka bir entry konusu pek tabii :)
devamını gör...
oncelikle kendisi zanzibarlidir. 5 eylul 1946 yilinda zanzibar'da dogmustur. ailesi farisi kokenlidir. asil adi farrokh bulsara'dir. annesi, "bu ismi o zamanlar cok populer oldugu icin koyduk" demistir, yoksa ailecek zerdust dinine mensupturlar; muslumanlik veya araplik sozkonusu degildir. ama ailesinin isim konusunda zanzibar'da yasayan yogun musluman nufustan etkilendigi aciktir. babasi ingiliz somurge bakanligi'nda calismaktadir o zamanlar, zira zanzibar o zamanlar hindistan gibi ingiliz kolonisidir. 1964'de devrim olunca ailecek ingiltere'ye iltica etmislerdir. kendisi burada ealing art college'dan mezun olmustur cok yuksek bir notla. cok iyi bir ressam ve grafikerdir. donemin unlulerini yansittigi kara kalem calismalari agzinizi acik birakacak derecede basarilidir. 20 kusur yil suren profesyonel muzik hayati 24 kasim 1991 pazar gunu son bulmustur. olum nedeni aids'e bagli zaturredir. 23 kasim'da, uzun yillar sakladigi gercegi yani aids oldugunu aciklamistir dunyaya ama insanlar daha bu haberin sokundayken hayata veda etmistir. bedeni inancina ve vasiyetine uygun olarak yakilmistir. kullerinin nerede oldugunu ise sadece ailesi biliyor.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar