friends

caddebostan sahile inerken rastlayacağınız nargile cafenin eski adı ortamı güzeldi ama sahibi değiştikten sonra 60 yaş ve üstü bir yer haline geldi.
devamını gör...
reytinglerinin tavana vurmasından kelli bölüm başına 1 milyon dolar alan oyuncuları ile aklımda kalmış gereksiz amerikan dizilerinden sadece biri.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en iyi sit-com. birde her yıl yeni bölümlerinin çekileceğine dair söylenti çıkar. izleyenlere promosyon olarak 6 adet yeni kanka veren dizi.
devamını gör...
tekrar tekrar izlediğim moralim bozuk olduğunda dayanamayıp bir daha izlediğim dizidir. gece vakti kulaklıkla izlerken etrafımdakilerin ne oluyor neden bu kadar gülüyorsun demelerine neden olmuştur kendisi.
devamını gör...
son zamanlardaki favori dizim. her gece bir bölüm diye başlayıp, en az 5-6 bölüm izleyip öyle uyuyorum. bir çok yeni dizi de, friends esintisi görebilirsiniz. bazı replikleri bile aynen kullanıyorlar.
devamını gör...
her bölümü gülme garantili harika amerikan dizisi . replikleriyle, oyuncularıyla kalitesini her bölüm bir tık ileriye götürmüştür . komedi dizilerinin şahıdır . şiddetle tavsiye edilendir .
devamını gör...
böyle hissetmemem gerektiğini bilmeme rağmen, sorgusuz sualsiz hayatlarının, saçma sapan tasalarının, en başta rachel denen şahsiyet olmak üzere esprilerinin ve başlangıç müziğindeki geçen tı tık tık tık sound'undaki alkış efektinin beni gıcık ettiği jelibon tamtam kıvamında bir dizi.
devamını gör...
tv tarihinde gelmiş geçmiş en çok izlenen ve en çok kazandıran tv dizisi.
final bölümünde araya alınan reklamlar için 2,5 milyon dolar alınmış ve sadece final bölümünde 40 milyon dolar reklam geliri elde edilmiştir.
devamını gör...
1994-2004 yılları arasında amerika birleşik devletleri'nde çekilen tv komedi dizisidir.

yapımcıları:
-marta kauffman.
-kevin bright.
-michael borkow/ 4. sezon.
-michael curtis/ 5. sezon.
-adam chase/ 5-6. sezonlar.
-greg malins/ 5-7. sezonlar.
-wil calhoun/7. sezon.
-scott silveri.
-shana goldberg meehan/ 8-10. sezonlar.
-andrew reich.
-ted cohen/ 8. sezon ortası-10. sezon.
devamını gör...

--- alıntı ---

joey: ross homosapiensler homo oldukları için mi nesilleri tükendi.

ross: * joey onlar insan.

joey: *onları yadırgamıyorum.

--- alıntı ------ alıntı ---
chandler, rachel için erkek arkadaş ayarlar. rachel erkeği yakışıklı bulmuştur.

rachel: chandler çok teşekkür ederim.

chandler: birileri randevusundan memnun sanırım.

rachel: evet çok yakışıklı bir erkek, erkekten iyi anlıyorsun.

chandler: ne derler bilirsin...oğullar babalarına çekermiş. *

--- alıntı ---

devamını gör...
olağanüstü eğlenceli süper dizi. 10 sezon ve her sezonu bir öncekinden güzel. karakterler çok renkli hiç biri sıradan değil. hiç birinin özel güçleri filan yok ya da ne bileyim çok zeki çok bilmem ne değiller ama sıradışılar ve sonsuz eğlenceliler. yaşadıkları olaylarsa çok normal. sanırım bu yüzden hiç sıkılmadan tekrar tekrar izlenilebilir.
devamını gör...
gençliğin en güzel yıllarında 6 tane über insanı 10 sezon hayatımıza misafir eden, oturup defalarca partlarını izlemeye doyamadığımız tv serisidir. himym, coupling gibi dizilerin atasıdır; kendi kulvarında kendinden daha kaliteli ve eğlenceli bi tv serisi henüz yok. ayrıca 6 karakterin hepsiyle özdeşleştiriyor insan izlerken kendisini. 10 sezonu bitirdikten sonra insanın lisanı ve reaksiyonları friends karakterlerine benzemeye başlıyor:

monicanın obsesifliği, rossun ameleliği, chandlerın loserlığı, joeynin saflığı, phobenin nevi şahsına münhasır karakteri ve rachelın aptallıkları ve hatta gunther karakteri...

ayrıca çok sofistike espriler yok, bu dizinin bi felsefesi yok, bu dizi senin hayatından, benim hayatımdan, gündelik hayattan bi durum komedisi. ama komedi demek yeterli kalmıyor tabi friends için. hani artık 10. sezonda karakteri öyle benimsiyosunki, yapacağı mimiği bile tahmin edip yarılıyorsun.

ayrıca bana göre 3,5 ve http://7.ci sezonlar o kadar harikaydı ki, ben zerrin özer kıvamında güldüğümü hayatımın hiçbi döneminde hatırlamıyorum neredeyse.

velhasılı kelam, izleyin. valla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar