fringe

yine b*ktan bi j j abrams dizisi. lostun yandan yemişi. bir sürü soru var ve hiç cevap yok. insanların merak duygularını sömürerek ilerliyor bu dizi. korkarım sonu lost gibi olacak. o kadar çok soru, bilinmeyen ve karmaşa. birini cevaplarken diğeriyle çelişecek ya da hiç cevaplamıyacak, soruları ortada bırakacak. lost'tan tek farkı ilk bölümdeki uçağın düşmemesi. sonracığıma gelsin metafizik öğeler gitsin arapsaçı gibi olmuş bağlantılar.*

*
devamını gör...
uçak kazası, lost'taki zencinin oynaması, jacob isimli bir karakterin olması sebebiyle konusu lost ile birleşecek söylentileriyle kendini izlettiren dizi.
devamını gör...
aslında sınır,uç anlamına daha yakın bir kelimedir. zaten dizide bu anlama istinaden sınır
bilim irdelenmektedir.örneğin ışınlanma,ölülerle konuşma,biyolojik silahlar,genlerle oynama vs...
devamını gör...
2. sezonun ilk bölümü a new day in the old ismiyle oynamistir. internet paylasim sitelerinde cesitli versiyonlari ile biz seyircilere merhaba demistir. 2. sezonda daha mantikli gelismeler bekliyoruz.
devamını gör...
2. sezonu muhteşem bir açılışla yapmasına rağmen 2. bölümü çok sakin bir şekilde biten dizidir.
spoiler s02e02_____________________

ajan olivia dunham'ın bir an önce kendini toplamasını ve süper güçleri olan insanüstü bir varlığa dönüşmesini merakla bekliyoruz.

spoiler s02e02_____________________
devamını gör...
2x03 te agent dunham in peter bishop la yaptigi sözde irak gezisindeki hali cok hosuma gitti. tesettürlü agent dunham pek güzel olmus, basörtüsü yakismis.
artik temel senaryosu olmaya basladi dizinin. digerleri her kimse, cok iyi calisiyorlar.
devamını gör...
ne kadar iyi yada kötü olduğu tartışıla dursun zamanlamanın kurbanı olacağını düşündüğüm dizidir.

şöyleki:

lost gibi bir yapımla seyircide çok yüksek bir beklenti oluşturan j.j. amca fringe ile bu beklentiyi karşılayamayacak gibi gelmektedir bana. (an itibariyle toplam 19 bölümü yayınlanan dizinin sıradan bir x-files kopyası olduğunu görmekteyiz)

umarım, bomba gibi bir sezon finali ve ardından kopuk kopuk hikayelerden çok herşeyi birbirine bağlayıp bizi bu saçma gizemlerden kurtaran olayların yaşanacağı bir 2. sezon ile karşılaşırız.
devamını gör...
2. sezonun 4. bölümüyle bir kez daha takipçilerini sevindirmiş ve hiç olmadığı kadar meraklandırmış dizidir.

diziyi takip etmeyenlerin bile izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim bölümdür bu ayrıca.

spoiler s02e04_________________________

charlie'nin kılığına giren şekil değiştiricinin öldürülmesiyle diziye veda ettiğini düşündüğüm kirk acevedo'nun gidişine mi üzüleyim yoksa william bell'den aldığımız cevaplara mı sevineyim bilemedim.

spoiler s02e04_________________________
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar