fullmetal alchemist

çıktığı yıl, tüm zamanların en iyi animesi listelerinde zirveye oynamıştır. karakterlerin sürekli level atlamadığı, sıradışı bir anime izlemek isteyenler için kuro no keiyakusha, death note ve cowboy bebop gibi seçeneklerin yanında mutlaka seyredilmesi gerekir.
devamını gör...
bir dönem final sınavımı kaçırmama sebep olmuş, kendimi yerlere falan vurup heykeller yaptığımı zannettiren anime. yalnız bu japonların l harfini inadına r şeklinde söylemeleri dehşet sıkıyor bazen. misal: edward elric - eduardo erirukku
alphonso elric- arıponso erirukku
devamını gör...
okuduğum alana biraz olsun ilgimi arttırmış anime.

51 bölümü bir gecede bitirmeme sebep olan abi-kardeş ilişkileri...

hüzün ve heyecanı aynı anda barındıran yapım.
devamını gör...
zamanında güldürürken ağlatmış anime. birbirine sımsıkı bağlanmış iki çocuk yüreği. bu tür senaryolar biraz yaş geçince izlenmeli. çünkü neden? çünkü bakıyorsun animedeki çocuklar 10 yaşında neler yapıyorlar... sen 15 yaşlarındasın neler yapıyorsun...
işte o an nalet olsun lan dediğin an olur, demedi deme.
devamını gör...
her bölümünde fedakarlık etmeden istediğini elde edemezsin diyen bir anime. izlemekten hoşlandığım animelerdendir. animesi, mangası, filmi, oyunu ve daha çok şeyleri olan bir japon icadıdır.
içeriği: doğaüstü güçler, aksiyon, macera, drama, mistik, komedi, korku
devamını gör...
2003 ve 2004 yılları arasında yayınlanmış, 51 bölümlük efsane ötesi bir animedir. death note ile birlikte kesin izlenmesi gerekenlerden.

tanıtım:

--- alıntı ---

“i̇nsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez,
bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın,
bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

elric kardeşler edward ve alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. deney sırasında büyük kardeş edward bacağını, küçük kardeş alphonse ise bedenini kaybeder. edward elindeki son çareyi kullanıp al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. i̇ki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. al'ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

--- alıntı ---

devamını gör...
çok tehlikeli çok. mazaallah içinde şirk var, o var, bu var. daha 43. bölümündeyim fekat kardeşime "nissan, nissaan" diye bağırmama, sağda solda "arigato" dememe ve tekno-marketlerde yeni bişiler gördüğümde etrafımda görünmez kalplerin çıkmasına ve aynı zamanda "yaaaaay" diye çığlık atmama, vs. gibi değişik japonik hareketleri bünyeme almama sebebiyet veren şeker kız candy ve pokemondan sonraki ilk anime deneyimim.*
devamını gör...
simya üzerine eğlenceli bir anime. konusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz:

anneleri ölünce simyacılığın en büyük tabusunu çiğneyerek onu yeniden diriltmeye çalışan iki kardeşten, biri sağ kolu ile sol bacağını, diğeri vücudunun tamamını kaybeder. vücutlarını geri kazanabilmek için, simyanın "adil ticaret" ilkesini aşmalarını sağlayacak tek nesne olan efsanevi felsefe taşını aramaya başlarlar. tabi bu yolculuk boyunca birçok sırlar keşfeder, yaşlarının çok ötesinde sorumluluklar yüklenip büyümek zorunda kalırlar.
devamını gör...
kendisiyle ilgili büyük bir sorunum olan anime. animeyi izledik bitti. şimdi bu japonlar güzel insanlar, seviyorum vesselam. gözleri de çekik, sevimliler falan da. bunlar sapık mı arkadaşlar? şimdi nerden coştun diyeceksiniz açıklıyorum. ben animeyi izlediğim dönem boyunca animenin içinde çok afedersiniz ama hiçbir gaylık görmedim. ne bir bakış, ne bir süzüş ne de bir ima. ya da uyuduğum yerlerine mi geldi bilmiyorum ama geçende yutubdan arkadaşa archer'in coştuğu, robotlu olup ağzından silah çıktığı kısımları izletip kah ehuehu kah ihihihi diye gülecektim. yutube frank archer yazdım, ne azı ne fazlası. meğerse bunlar kimbleyle gaylık yapıyorlarmış. nasıl şaşırdım, kafam karıştı. olamaz dedim, yanlış yazdım dedim. sürekli archer <33 kimbley. böyle böyle videolar çıkıyor. sürekli bir öpüşmeler, birşeyler hasbinallah ya. o anda arkadaş geldi bu ne la gay animesi mi dedi. ne bakıyon sen bunlara dedi. Allahtan arama çubuğunda frank archer yazıyordu da kendimi kurtardım bi haftalık alay malzemesinden. bu ne ya? japonlara sesleniyorum, sapık mısınız?
ağızdan silah çıkan yeri de bulamadım.
bu da böyle bi anımdır.
devamını gör...
tanım: 51 bölümlük bir anime.

sıkıntım: meraba ben gülsuyunur. eğer orda bu animeyi izleyenler varsa ve archer ile kimblee'in gaylık yaptığını hatırlıyorlarsa, yani böyle bir gerçek varsa lütfen bana bi mesaj atsınlar. yutubun şaşırtmalarına daha fazla kanamamakla beraber gugılda bana net bi bilgi veremedi. animeyi oturup baştan izleyemem. kalın sağlıcakla.
devamını gör...
mangası henüz bitmeden yapılmış anime olduğundan manganın işlediği yerden sonrası bizzat animenin yapımcıları tarafından uydurulmuştur.daha sonra manga bittikten sonra yüzde yüz mangayı işleyen fullmetal alchemist brotherhood yapılmıştır.brotherhood ilk başta bu ne ya dedirtse de bitirdikten sonra sizi resmen şeytan çarpmışa döndürür, "vay arkadaş yüzüklerin efendisi kadar kompeks ve mistik bir senaryo!" dedirtir.birinci animeyi izlediğiniz vakte pişman olursunuz.
devamını gör...
içinde hristiyanlık hakkında bir çok imge bulunmaktadır. özellikle humunculus denilen karakterlerde * isimler kullanılmıştır.

başından sonuna kadar eğlenceli ve başarılı bir animedir. ingilizce dublaj - türkçe altyazılı izlenmesi tavsiye edilir.
devamını gör...
mangası ile alakası bir noktada kesilen anime. gelen tepkiler neticesinde brotherhood isimli yeni bir seri yaptılar. bu seri mangaya direk bağlıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar