furkan korkmaz

türk basketbolunun son yıllarda çıkardığı en büyük yetenek. 1997 doğumlu yani daha 18 yaşında, 2.02 metre boyunda. şutör gurad pozisyonunda oynuyor. 2014 u-18 eurobasket'de altın madalya 2015 u-18 eurobasket'de gümüş madalya, 2015 u-19 dünya şampiyonasında bronz madalya kazanan milli takımın en önemli oyuncularından biridir, tabi bu turnuvalarda en iyi beşe seçilmilştir. geçen sezon euroleague'de anadolu efes formasıyla da mücadele etmiştir. yine a milli takımımızın avrupa şampiyonası aday kadrosunda kendine yer bulmuştur. ancak bu yaz u-18, u19 vs turnuvalarında sürekli oynadığı için yorgun olduğu söyleniyor, o yüzden kadroya alınmayabilir ama bence kesinlikle kadroda olmalı. inanılmaz bir skor potansiyeline sahip. 2016 nba draftında da ilk 15 oyuncu arasında ismi geçiyor. 2 metre olmasına rağmen zayıf olduğu için çok güçlü olduğu söylenemez ancak yaşı ilerledikçe kas yapıp bu açığını kapatacağında şüphe yok. nba'e giderse zaten bayağı güç kazanacak. ileriki yıllarda avrupa'nın en iyi 2-3 oyuncusundan biri belkide en iyisi olacağını ümit ediyorum. potansiyeli cedi osman ve diğer genç yeteneklerimizden çok daha fazla. bu yaşta 2 metre olması ve uzamaya devam edeceği de düşünülünce nasıl korkunç bir oyuncu olabileceği ortada. basketbolsever sözlük yazarlarının bu genci takip etmesi gerek.
devamını gör...
kötü bir sezon geçirmesine rağmen, drafta katılmasına anlam veremediğim genç basketbolcu. ki filadelfiya sevintı siksırs gibi nba'in en kötü takımına secilmeside isabet olmuş bence.

ayrıca bu filadelfiya sevintı siksırs takımının furkan ismine karşı bir sempatisi var sanırsam. furkan aldemir'i de almışlardı bunlar. adam iyice köreldi geri döndü ülkeye...darussafaka'da da hiç oynayamadı nerdeyse..
devamını gör...
stili çok sade ve estetik. mantıklı, yetenekli ve çok yönlü bir oyuncu. savunmada, oyun kurmada, atakta, her yerde etkisini bariz bir şekilde hissettiriyor. nerede ne yapması gerektiğini de çok iyi biliyor ya da içgüdüleri çok gelişmiş. bilemiyorum tabi bunu net olarak.*

inşallah milli takımda gerçek potansiyelini ortaya koyabilir.
devamını gör...
iki maçtır güzel oyunlar ortaya koyup 18 şer sayı atan basketbolcumuz. inşallah iyi yerlere gelecektir. cedi ile furkanı kıyaslama çabası sürekli devam ediyor. ne kadar çok seviyoruz başaralı olan insanları paçalarından çekmeyi. ikiside başarılı olsun ve bizleri gururlandırsın.
devamını gör...
hala fazla cılız ve çekingen duruyor. iyi bir takıma kötü bir zamanda takaslandı, adam akıllı süre bile alamayacak gibi. zaten takım sözleşmesini de uzatmıyor. eline geçen her fırsatta kendini göstermesi gerek yoksa nba'de kalamaz ve bu potansiyele sahip bir oyuncunun harcanmasını görmek istemem açıkçası. bahtı açık, skoru bol olsun.
devamını gör...
nba kalıcı olacağını çoktan gösteren basketbolcu. takımı salak. forumlarda taraftarlar başlarını duvara vuruyorlar neden sözleşmesi uzatılmadı diye. eskiye nazaran savunması da iyi. birde furkanın 21 yaşında olduğunu unutmayalım. bence tek eksikliği yüzünün gülmemesi.
devamını gör...
dün aksam toronto maçın da kısa sürede güzel işler çıkardı. torontolu oyuncular ayaptığı fayk lerle havalara uçurdu. böyle devam furkan.

devamını gör...
geçmiş olsun bir aylık sakatlık döneminin bir haftasını yedi. çok yetenekli ama girişken değil. cedi den örnek alması gereken çok şey var.
devamını gör...
türk basketbol sisteminin saçma sisteminden mütevellit, her türk basketbolcu gibi boş bir çar. nba’de bunları türk seyircisini ayık tutmak için bulunduruyorlar, yoksa harlemdeki ortalama bir siyahi bunlardan daha iyi basketbolcu olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar