füsun demirel

italya'da eğitim almış, dario fo - franka rame oyunlarını dilimize çevirmiş oyuncu, yazar, yayımcı.
ayrıca dario fo oyunlarının telif hakkı da kendisindedir. dizilerden bilirsiniz.
devamını gör...
dünyanın en iyi oyuncularından biridir... artis misin sen sorularına "evet" diye yanıt verir...
devamını gör...
en iyi oyunculuğu yıllardır hemen hemen gördüğüm her filmden diziden ayırdına vardım ki kendisi züğürt ağa da eşi benzeri olmayan muaazzam, muhteşem bir oyunculuk sergilemiştir. uçurtmayı vurmasınlar filmi ile de biraz yaklaştıysa da züğürt ağa daki performasının eline su dökememiştir. her zaman komik, çarıklı kurnaz, şirret cadaloz kadın tiplemesine yakışan bir yüz ifadesi vardır.

züğürt ağa nın karısı, inci nin ve samim ve sıdıka saka nın da annesidir.

ve aynı zamanda sevdiğimiz, saydığımız, değerli bir üstadımız ve yeni sözlük yazarımızdır.
hoşgelmiştir..
devamını gör...
ikiz bebekleri olan sanatçı.tatlı bela fadime'de oynamıştı.ama nem onu sıdıka ve şaşıfelek çıkmazı'nda canlandırdığı rolleriyle sevmiştim.
devamını gör...
oyunculuğu number one, iletişim becerisi number one, çöp çatma beceresi number one, arkadaşlığı, dostluğu number one, nasıl desem ne yazsam öyle böyle değil bizatihi nambır van bir insan... hatta 10 point, 10 point, 10 point, 10 point. 40 puanla şampiyon bir insan... alkışlar onun için...
devamını gör...
hep "büyük adam küçük aşk" filmindeki sevecen kadın rolüyle hatırladığım müthiş oyuncu. aynı zamanda üç dil bilmekte ve tercüme de yapmaktadır.
devamını gör...
uçurtmayı vurmasınlar'da, sıdıka'da performansı iyiydi kendisinin. heyhat mazi! italyanca biliyormuş; come va? diyorum, çekiliyorum. *
devamını gör...
şaşıfelek çıkmazı' nda kendisinden oldukça genç bir erkek *le evli, aldatılan, sevgiye aç bir kadın olan saadet karakterini canlandıran oyuncu.
devamını gör...
50 yaşında ikiz bebek sahibi olmuş, maşallah...
devamını gör...
gülse birsel'in yalan dünya ismindeki yeni dizisinde oynamakta.
devamını gör...
nadir bulunan başarılı anne karakterlerinden biri. en iyi bilinen oyunculukları hep annelik rolleridir.

dipnot: bu abla ne ara bu kadar kilo alabildi anlamadım.
devamını gör...
türk sinemasında adı çok bilinmeyen ama o kadın olarak bilinen oyuncudur füsun demirel.

züğürt ağa'da ağanın karısı zeliha, sıdıka'da anne ve yalan dünya'da servet kocabaş. daha bir sürü filme ve diziye damgasını vurmuştur.

devamını gör...
bildiğin pkk yandaşı çıkan kadın. öyleymiş de biz bilmiyormuşuz. biri şu kadına terörist annesi rolü vermeli, ünlü yönetmen mahzun kırmızıgül'e selam çakmış gibime geliyor.

atv'de aile işi dizisinde yer alması da utançtır atv adına, şu söylemlerinden sonra. umarım def edilir. gitsin terörist annesi olsun.
devamını gör...
konuştukça biten insanlar vardır ya, bu da öyle bir şey oldu. bir leş toplumuna katılmak istediğini, ambulansa molotof atmak istediğini, işinde-ekmeğinde olan insanları katledeceğini düşününce bitiyor işte. izleyesin gelmiyor. keşke çıksaydın dağa ya da seni dağa kaldırsalardı ne diyim daha lan.
devamını gör...
icinin cirkinligi yuzune vurmuş. pkk'li-feminiz-komuniz-ahlaksiz birisi ne kadar cirkin olabilecekse o kadar cirkin.
devamını gör...
soyadı demirel olanlardan hep korkmuşumdur. hep bir yamuk oluyor kendilerinde.
devamını gör...
80 li yılların sol jargonlu filmlerin degismeziydi..neden şaşırıyor millet şaşırıyorum..
devamını gör...
açıklaması pkk lı olduğuna delalet etmiyor.
belki anarşist olabilir. o da onun görüşüdür.
devamını gör...
"dağa çıkacaktım babam engel oldu" ve "ben bir gerillayı ya da gerilla annesini oynamayı çok istiyorum" gibi açıklamalar yapması büyük tepki toplayan füsun demirele oyuncular sendikası ve uluslararası gezici filmmor kadın filmleri festivali 'nden destek geldi.

açıklama da füsun demirel yalnız değildir denildi.

http://www.ensonhaber.com/o...
devamını gör...
hani bir füsun demirel vardı ne oldu ona.*
devamını gör...
perugia yabancılar üniversitesi ve roma dramatik sanatlar akademisi tiyatro bölümü mezunudur.
devamını gör...
cumhurbaşkanlığı referandumunda kararını açıklamış. aslında açıklamaya da gerek yoktu ya.

hayır diyecekmiş. tahmin edilmez bir tercih olmuş.

"hayır" demek, demokrasi ve özgürlükler adına zaten bir yurttaşlık görevi."
devamını gör...
pazarda tezgah açmaya başlamış. demesine göre yazları tiyatro olmadığı için vaktini değerlendiriyormuş.

tabi insanın aklına o meşhur gerilla annesi açıklaması geliyor. o dönem çok tepki gelmişti ve son dönemde ekranda pek görünmedi. o kadar düşmüş olamaz herhalde ama yine de belli olmaz bu işler.

"buradaki ortamı çok sevdim. müthiş bir kadın dayanışması var. güzel dostluklar var. baktığım zaman pek çok tezgah sahibi iyi eğitimli, yüksek okul mezunu ve bir şekilde mesleklerini yapamayan kimseler… bu arkadaşlar kendilerine böyle bir alternatif yaratmışlar. ben de özellikle yaz aylarında tiyatro olmadığı için evde oturmak zorunda kalıyorum. bu zamanımı değerlendirmek istedim. biraz da tezgahı büyüttüm."

devamını gör...
geçimini sağlayabilmek için pazarda tezgah açmaya başlamış. kanal d'ye verdiği röportajdan satırlar:
sokağa çıkamayacak hale geldim. konya'dan arayıp, 'buraya gelirsen arabanın arkasına bağlayıp süründüreceğiz' diyolar. ben o sahnelerde mutluluk vermekten başka ne yaptım?"
"gerillanın hayatını oynamak isterdim' dedim. ne terör, ne pkk... italyan, ispanyol iç savaşındaki partizan kadınları ya da kurtuluş savaşı'nda mustafa kemal'e destek vermiş kadın çeteleri... bunlardır gerillalar"

eski itibarını ve gelirlerini geri istiyormuş. bu uğurda kıvıracak kıvama gelmiş kadar omurgalı. pazarcılıkla geçimini sağlayabilir, bunda utanacak bir durum yok. gerilla sözlerinin zamanı manidardı yalnız, bu şekilde mustafa kemal'e sığınarak kurtulamaz. kurtuluş savaşına destek vermiş kadın çetelere de gerilla demeyiz biz zaten. hatta çete de demeyiz.
devamını gör...
gerilla ile ilgili verdiği röportajı zamanında okumuş bir insan olarak net söyleyebilirim ki gerilla diyerek anlatmaya çalıştığı bizim anladığımızdan farklı bir şey değildi. çok iyi bir oyuncudur o başka yalnız bu biraz çevir kazı yanmasın olmuş.
devamını gör...
gerilla olayım demedi, gerillayı oynamak isterim dedi...o bir oyuncu...hem de çok iyi bir oyuncu...pazarcılık yapmak utanç verici değil elbette yapabilir, kimler ne işler yaptılar ama şu afrin kumpanyasını düşündükçe...

eyyy memleket sen nerdesin, ben nerde diyor insan...
devamını gör...
gitsin umut ettigi isi ona gerillalar versin
kimse saf degil hangi gerillalardan bahsettigini anlayabiliyoruz.
devamını gör...
neticede diziler, filmler birer ticari üründür.
yapımcılar bunlara milyonlar yatırıyorlar.

"teröristi oynamak istiyorum", "devlet savaşı bitirmek istemiyor", "küçükken dağa çıkmak istiyordum; hala aynı kafadayım" diye sıralayan birini kadrosuna katıp risk almaz yapımcı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar