futbol sevmeyen erkek

çoğu hemcins tarafından alien gözüyle bakılan erkektir.
işin daha kötüsü artık kızlar açısından da artık olumsuz bir kriter.
sanki futbol seven erkeğin testesteron seviyesi sevmeyeninkinden fazla.

hele hele pes oynamayı halı saha maçı yapmayı sevmeyen erkek yaşamasın zaten.

napalım yahu küçüklüğümüzde mahallenin yıldız forveti olamadık hiç. sınıf takımına da giremedik. akabinde futbola diğerleri gibi gönül vermedik. hata mı ettik.
devamını gör...
futbol sevmeyen kızdan daha kötü durumdadır. hayatında herşeyi garantilemeyi seven, kalpkrizi geçirmekten korkan, riske girmeyen... vs bütün yanlışların insanıdır. halbuki futbol yaşamaktır, nefes almaktır ve heyecandır tabii ki.
devamını gör...
şu ana kadar karşılaşmadığım erkektir...
bi bulaşan daha yakasını bırakamaz futbolun....
devamını gör...
eksik erkektir. erkekliğin kuralı değildir ama entelektüel görüneceğim diye futboldan uzak durduğunu söyleyen tip erkekler eksiktir. futbol gönül işidir, ruh işidir. takım çalışması işidir. profosyonel düzlemde amatör ruhu muhafaza etmektir. futbol iktisadi bir oyundur. futbol işletme mantığının göbeğindedir. futbol hayatın kendisidir. eğer bir erkek futbolu sevmiyorsa hiç bir kadını sevmiyordur.
devamını gör...
entelektüel görünme ile alakası yoktur. veya cümleyi baştan alalım. bir mafya yapılanması olan ve kimi zaman kara para aklama olan futbol ile eş dost ile halı saha maçı yapmak arasında fark olsa gerek. başkaları bir topun arkasında koşturur iken, diğerlerinin birbirine düşman olması ve döner bıçağı ile birbirlerini doğramaları veya iki insanın sırf futbol takımları farklı diye birbirlerine düşmanlık gösterip küfredebilmeleriçok erdem li bir davranış galiba!?

kendi geleneğinden -misal kırk pınar ve cirit- bihaber gençliğin kapitalizmi içselleştirmeyi başarmasıdır. tüm dünyanın başkalarının istediğigibieğlenmesini sağlayanların bir piyonu olmaktan kurtulamamıştır futbol sevenler.
devamını gör...
evimde bol miktarda bulunan erkek modelidir.

ne babam severdi fotbolu, ne kardeşim ve ne de eşim sever...
devamını gör...
bir zamanlar onlara "erkek" bile denmezdi. kıyamet alametleri işte, artık deniyor.

edit.
devamını gör...
futbol değilde başka sosyal faaliyetlerle ilgilenip futbolla ilgilenmeyen erkektir. efendim örnek veriyorum; babam. hiç sevmez, haz almaz.
devamını gör...
niyahetinde bir oyundur kör ebe gibi erkekliği bir spor dalını sevip sevmemeye indirgemek yanlıştır...kişi sevdiğiyle beraberdir hadis şerifi sırrınca sevmemesi pek normaldir...
devamını gör...
futbolun insanı bir bağmlı hale getirmesisin zararlı hallerinden çekinen insandır.
öyle ya taraftarlık diye bir olgu vardı, hayatımızın bir bölümünü ona göre şekillendirdik,mesela her hafta sonu tuttuğun takımın maçını kaçırmamalıydın, bunun için hayatını ona göre şekillendirmeliydin,stada gitmek için, yüzlerce lirayı gözden çıkarabilmek zorundaydın, hatta buna engel olmak isteyen insanları kırmak da çekincen olamaycaktı, mesela yanlış yapan oyuncuya ana,avrat küfür etmenin de bir sakıncası yoktu,bu ve bu gibi bir sürü yanı uzaarr gider... Allah yanlış durumların farkına varıp kurtulmayı nasip etsin inşaallah. edit
devamını gör...
ilginç erkektir.futbol hastası bayanla kıyaslanabilir.
devamını gör...
futbolu bir hobi olarak değerlendirirsek pek de şaşılmaması gereken erkektir.ilgisini çekmiyor olabilir.
devamını gör...
şu an devam eden fenerbahçe galatasaray şampiyonluk maçı varken internette pinekleyen biri olabilir.

kendimden biliyorum insanların saatler süren futbol muhabbetini sıkıcı ve genelde yukarıdan bir göz ile seyrederler.
devamını gör...
"bizim takım sizin takımı döver" muhabbetini çok rafadan buluyordur, ne kadar da haklıdır...
devamını gör...
bizim sülalede soyları tükenmiştir. öyledir ki toplaşıp toplaşıp gidilir maçlara. hatta köyde sokağa tv kurup izlediydiler böylede fanatiklerdir
devamını gör...
mahalle baskısına maruz kalan erkek'tir. zira bunu kendimden biliyorum. gelen giden takım soruyor, dünkü maçın yorumunu yapıyor, soruyor? gelene gidene ''ben futbol karşıtıyım!'' demekten gına geldi. baktım dilimde tüy bitti, dermanım kesildi, takatım kalmadı. sırf renkleri karizma diye ''beşiktaş'' diyorum. hayda bu sefer beşiktaş'in yönetimini gidişatını soruyorlar. Allah'ım sana gelmek istiyorum.
devamını gör...
bir derbi ve şampiyonluk kutlamasının doğurduğu sonuçlar oldukça net ve acı bir şekilde gözlerimizin önünde cereyan edince artık kimi fanatikler tarafından da normal karşılanmaya başlanan hatta imrenilen insan tipi hâline gelmeye başlamıştır. daha dün telefonda aşırı fanatik fenerli bir arkadaşımla konuşuyordum, "ne güzel abi keşke ben de senin gibi hiç ilgilenmiyo olsaydım" dedi.
böyle şeylerin yaşanması gerekiyormuş demek illa.
devamını gör...
efemine değildir. sayıları azdır. erkek değildir, efeminedir, entel görünmeye çalışıyor vs gibi düz mantık kalıplara sığdırılamazlar. illa düz mantık gidilecekse şöyle alalım sizleri: futbol seven erkek
devamını gör...
serseri mayın gibi, ortalığı kaosa sürükleyen yığınların karşısındaki adam. yürüyen, yürürken hayat soluyan, koşan, koşarken hayatı kovalayan, okuyan, okurken hayatla tanışan adamdır. futbol afyonu ile uyuşturulmamış adamdır. gözlerinde deruni bir ağırlık, yüreğinde bir adam yatar, kendisi olan. ve topun peşinde koşan erkekleri seyretmeyen erkek.
devamını gör...
sevgisini daha önemli şeylere ayıran erkektir. mesela çok sevdiği kardeşlerinin içler acısı durumu, bu varken fitne çıkmasına, müslümanların ayrışmasına ve birbirini kırmasına, kutlama adıyla sayısız günah işlenmesine sebep olan malum eylem sevilir mi?
devamını gör...
futbolu adam bıçaklamak, polis arabası devirmek, damarlara işleyen bir zehir zannedendir.

şimdi düz bir mantıkla yorum yapalım. futbol bir spor, bir oyun. bu oyunu çirkinleştiren magandalar var. nükleer teknoloji bir bilim alanı. bundan atom bombası yapanlar var. buradan hareketle nükleer enerji çok pis, kaka, kitlelerin afyonu desek olur mu? olmaz.

bu arkadaşlar kazara halısahaya gelse, ikili mücadeleye girdiklerinde canları da acır şimdi. kıyamam. *
devamını gör...
futbolu yakından takip eden erkeklerin ekserisi bu tarife uyar. şöyle ki;

bir futbol takımı tutan insanların çoğunluğu, özellikle de yaşı genç olanları futbolu değil kendi tuttuğu takımı sever. genel manada iyi oyunun, seyir zevkinin filan önemi yoktur. sadece kendi tuttuğu takım üzerinden başarılı olma duygusunun tatmini vardır onun için.

bir örnek olay anlatayım: mutevehhim kişisi yani bendeniz, evli barklı ve çocuklu olduğum için, maça gitmeyi ve futbol seyretmek için para harcamayı ailemin rızkını boşa harcamak olarak görürüm. bir gün biri gs, biri fb taraftarı olan iki yakın arkadaşın yoğun ısrarına dayanamayarak bir derbi maçı birlikte izledik. ben ortada oturdum. başladık izlemeye. hangi maç olduğunu hatırlamıyorum şimdi, geçmiş zaman.

fb-gs maçlarında mutad olduğu şekilde fenerbahçe güzel top oynuyor ama hakikaten güzel oynuyor. fenerli arkadaş ve ben maçtan gayet zevk alırken, cimbomlu birader sinir küpü. bilahare galatasaray, genelde yapamadığı şekilde öne geçti ve gol jeneriklikti. cimbomlu arkadaş havalara uçarken fenerli saçını başını yoluyordu.

işte o anda şunu düşündüm: fenerbahçe güzel oynadı benim hoşuma gitti, galatasaray güzel bir gol attı, benim yine hoşuma gitti. çünkü ben bu oyunun kendisini seviyorum, kimin güzel oynadığı ikinci planda. ama o iki arkadaşım oyunu değil, kendi takımlarının başarısını seviyorlar sadece. benim nazarımda futbol sevmeyen erkek tipine önemli bir örnek budur.

demiyorum ki maçları tarafsız seyredelim. ama rakip güzel bir şey yaptığında çıldırmak, küfretmek veya adamın canına kasdetmek yerine, güzel oyun adına onu da tebrik ve takdir etmeyi bilmek lazım.
devamını gör...
kızların pek hoşlanmadığı erkek tipidir. *

çok düz bir genelleme oldu ama açıklamak gerekirse biraz dikkatli insanlar bunu farkedebilir. kızlardan kastım genel bir cinsiyet belirtme şeysi değil. "kadınsı" olanların. * yani "devlet gibi" olanların. lakin bunun asıl nedeni kızların kafa açan futbol geyiğimize bayılmaları değil elbette. buna bayılıyomuş gibi gözüken kızlara, salak gözüyle bakanlar, salak yerine konulduklarından habersiz olan salaklardır. çünkü bu tamamen tutkuyla alakalıdır çiçeğum:

gadınlarımız tutku görmeyi seviyolar. "öf bu ne yhaa... möf mu ne yhaa.." diyenler olabilir ama demekki hala devlet gibi olamamış, eyalet kadar kalmış demektir. ayrıca bu tutku gösterisi, içgüdüsel olarak daha dinç ve çekici duruyo. aksi halde, erkek, başka sporlarla uğraşmıyor ise, hele de tutkunun pek az olduğu bu devirde, spor gibi dinçlikle alakalı bir mevzuda ilgisiz olması kötü bi görüntü çiziyo sanırım. hatta daha da ileri götüreyim "efemine" bi görüntü bile katabilir ileriki aşamada. bu da müstakbel eşlerimiz için hiç hoş gelen bir şey değil.
pek tabii ilkel seçme-seçilme meselesinden bahsediyorum yoksa + 298239802290 tane faktörle gayet değişkenlik kazanabilen değerlerdir bunlar ama kaba olarak bakınca durum bu, bana güvenin.

sonuç olarak, bu genellemenin temeline harcı şöyle dökeyim: erkeglik denilen şey, teorik olarak "1" şey uğruna adanmış bir hayatı idealleştirmiştir. gadınsılık ise aynı anda bir çok faaliyeti başarma ve sonsuz feragat üzerine idealleştirilmiştir. kadınlar hiçbir şey uğruna hayatlarını feda edebilir hatta bundan haz bile almayı öğrenmişlerdir ama bu bir erkek için ölümden beter bir durumdur.

yani bu konuda şikayet duyuyor iseniz gadınların aslında söylemek istedikleri "bu yüksek tutku ve arzuyu niye bana göstermiyorsun!"dur.

ikinci tanım: "milli takım tutuyorum :)" diyen tiptir.

*
devamını gör...
benimdir bu. aslında zordur, etrafındaki insanlardan uzaylı muamelesine maruz kalırsın. ama bir yandan da bu kadar boş ve gereksiz bir olay hakkında durmaksızın konuşanlara acırsın. insana hayatı sorgulatır, çevrendeki insanların ne kadar yüzeysel oldukları acı gerçeğinin farkına varmanı sağlar.
devamını gör...
erkek cinsi deseydin iyiydi....erkek kategorisinde tek başına yer alamaz bu kişi zannımca...
devamını gör...
ne kadar çok şey kaçırdığını henüz farkedememiş tiptir.

*
devamını gör...
futbolu sevip de günümüz futbol anlayışını sevmeyen erkek olabilir kendisi.

spor dalı olarak futbol eğlenceli ve yararlı olmasına rağmen, bilhassa türkiye'de futbol sadece şiddet ve reklamdır, buna şike ve dört büyüklerin tepişip kalan takımların ezilmesini de ekleyebiliriz.

bu nedenle sürekli olarak maç izlemek, sürekli futbolcu/lig/takım takip etmek çok da mantıklı gelmediği için zaman zaman iyi maçları izleyen, onlar hakkında yorum yapandır kendisi.

Allah ondan razı olsun, yoksa hiç çekilmezdi evde her gün süper lig muhabbeti.
devamını gör...
çirkindir büyük ihtimal yada talep görmüyordur ulan entel takılayım ancak birini bulurum gibi bir mantık yürütmüştür.
devamını gör...
belkide evliyadır, adamın dibi dediğiniz şey odur.
biz seviyoruz eşkıyayız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar