futbol sevmeyen erkek

çoğu hemcins tarafından alien gözüyle bakılan erkektir.
işin daha kötüsü artık kızlar açısından da artık olumsuz bir kriter.
sanki futbol seven erkeğin testesteron seviyesi sevmeyeninkinden fazla.

hele hele pes oynamayı halı saha maçı yapmayı sevmeyen erkek yaşamasın zaten.

napalım yahu küçüklüğümüzde mahallenin yıldız forveti olamadık hiç. sınıf takımına da giremedik. akabinde futbola diğerleri gibi gönül vermedik. hata mı ettik.
devamını gör...
futbol sevmeyen kızdan daha kötü durumdadır. hayatında herşeyi garantilemeyi seven, kalpkrizi geçirmekten korkan, riske girmeyen... vs bütün yanlışların insanıdır. halbuki futbol yaşamaktır, nefes almaktır ve heyecandır tabii ki.
devamını gör...
11.
eksik erkektir. erkekliğin kuralı değildir ama entelektüel görüneceğim diye futboldan uzak durduğunu söyleyen tip erkekler eksiktir. futbol gönül işidir, ruh işidir. takım çalışması işidir. profosyonel düzlemde amatör ruhu muhafaza etmektir. futbol iktisadi bir oyundur. futbol işletme mantığının göbeğindedir. futbol hayatın kendisidir. eğer bir erkek futbolu sevmiyorsa hiç bir kadını sevmiyordur.
devamını gör...
13.
entelektüel görünme ile alakası yoktur. veya cümleyi baştan alalım. bir mafya yapılanması olan ve kimi zaman kara para aklama olan futbol ile eş dost ile halı saha maçı yapmak arasında fark olsa gerek. başkaları bir topun arkasında koşturur iken, diğerlerinin birbirine düşman olması ve döner bıçağı ile birbirlerini doğramaları veya iki insanın sırf futbol takımları farklı diye birbirlerine düşmanlık gösterip küfredebilmeleriçok erdem li bir davranış galiba!?

kendi geleneğinden -misal kırk pınar ve cirit- bihaber gençliğin kapitalizmi içselleştirmeyi başarmasıdır. tüm dünyanın başkalarının istediğigibieğlenmesini sağlayanların bir piyonu olmaktan kurtulamamıştır futbol sevenler.
devamını gör...
17.
futbol değilde başka sosyal faaliyetlerle ilgilenip futbolla ilgilenmeyen erkektir. efendim örnek veriyorum; babam. hiç sevmez, haz almaz.
devamını gör...
18.
niyahetinde bir oyundur kör ebe gibi erkekliği bir spor dalını sevip sevmemeye indirgemek yanlıştır...kişi sevdiğiyle beraberdir hadis şerifi sırrınca sevmemesi pek normaldir...
devamını gör...
19.
futbolun insanı bir bağmlı hale getirmesisin zararlı hallerinden çekinen insandır.
öyle ya taraftarlık diye bir olgu vardı, hayatımızın bir bölümünü ona göre şekillendirdik,mesela her hafta sonu tuttuğun takımın maçını kaçırmamalıydın, bunun için hayatını ona göre şekillendirmeliydin,stada gitmek için, yüzlerce lirayı gözden çıkarabilmek zorundaydın, hatta buna engel olmak isteyen insanları kırmak da çekincen olamaycaktı, mesela yanlış yapan oyuncuya ana,avrat küfür etmenin de bir sakıncası yoktu,bu ve bu gibi bir sürü yanı uzaarr gider... Allah yanlış durumların farkına varıp kurtulmayı nasip etsin inşaallah. edit
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar