berat'ın sayfasına bakan bunu görebilir, berat'ın. adam her şeye bastı zammı, ne ısınabiliyoruz, ne istediğimiz şeyi alıp yiyebiliyoruz, buna doğru dürüst tepki yok; ama maçta rakip takımı kayırmış iddeasıyla adam yerlere vuruluyor.

acaba bu berat çok mu zeki!
devamını gör...
birisinde başarısızlık, birisinde hak gaspı söz konusudur. adam bile isteye ekonomiyi kötü yönetecek değil, ama gizlemeden spor sektörüne dahil olup dengeleri bozabiliyor. buna tepki göstermek de ülke ekonomisine futboldan daha az değer verdiğimiz anlamına gelmez. özellikle kendi adıma konuşacak olursam; ekonomi benim alanım değil. inebildiğim derinlik en fazla aldığım üç-beş iktisat dersi kadardır. fazlasına kaçsam zırvalamaktan öteye gidemem. lakin spor benim ihtisas alanım. futbol da yalnızca bir oyun değil, devasa bir sektördür. bırakın da en azından kendi alanımızda konuşabilelim. kendi alanımızın kirlenmesine müsade etmeyelim.
devamını gör...
hak gaspı iddiasında bulunan arkadaş geçen seneki transfer yasağında bu hak gaspı yaptığı iddia edilen şahıs neredeydi? fenerbahçe'ye devlet topuk yaylasını tahsis ettiği vakit bu hak gaspı yapan arkadaş ne yapıyordu? şike davası meselesinde jet hızıyla meclisten şike yasası geçtiği zaman bu trabzonspor'a karşı yapılmış bir hak gaspı değil miydi? tff limit artırımına gittiği zaman gelirini artıran ve kulüp maliyetlerini düşüren ve sırf limit durumundan ötürü yusuf yazıcı'yı satmak zorunda kalan trabzonspor'a hak gaspı yapılmadı mı? peki bunlar olup biterken bu hak gaspı yaptığı iddia edilen şahıs ne yapıyordu?

geçen yıllarda da böyle başakşehir'in başını yediniz. başakşehir'e devlet destek verdiği zaman ilk başlarda kimse gıkını bile çıkartmamıştı. ne zaman şampiyonluk mücadelesi vermeye başladı galatasaray cephesi başladı "başakşehir'i devlet destekliyor" falan filan. öyle öyle ortalığı bulandırarak başakşehir'in başını yedi, kendisi de şampiyon oldu. geçen sene başakşehir'e yapılan şimdi trabzonspor'a yapılıyor. niye? çünkü trabzonspor şampiyonluk mücadelesi veriyor.

açık ve net söylüyorum. her sene hakkımız yeniyor deyip de her sene şampiyon olan galatasaray ve fenerbahçe açık ve net bir şekilde bu ülke futbolunun vebasıdır. onlar ıslah edilmedikçe bu ligden hiçbir halt olmaz.
devamını gör...
trabzonspor, beş tane trabzonlu bakanın, "perde arkasından" verdikleri desteğe rağmen bu halde ise, vay haline! demek ki, arkasındaki büyük devlet desteği kalksa iki seneye iflasını açıklar, küme düşer.
t: bir trabzonlu için en önemli şey trabzon'dur. bu yüzden normal!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar