futbolcuların sahaya tükürmesi

aslinda tukurme hafif kalir da, daha cok bu balgam cikarmadir. isin en ilginc tarafi, saha icine ufak su dokmedikleri halde, bogazlarini ve burunlarini temizleyip sahaya tukururler. sonra o sumkurugun oldugu yere gelir baska bir futbolcu yuz ustu duser.


hakemlere baktigimizda onlar ise asla sahaya tukurmezler. genelde defans oyunculari sahaya daha cok tukurur.
devamını gör...
sokakların tükürük içinde olmasının müsebbibi olan durum. bizim yeni yetme ergenler her haltı taklit edecekler ya, en çok da bu futbolcuları taklit ediyorlar her şeyleriyle, oraya buraya tükürüp duruyorlar lama gibi. ergenlikte edinilen bu tükürme hastalığını sonradan da bırakamıyorlar galiba.
devamını gör...
futbol aşırı efor gerektiren bir spor olduğu için tükürük ve balgam üretimi de fazla oluyor haliyle. ancak sahaya tükürmeleri hoş değil gerçekten, iğrenç.

bunun yerine şunlar olabilir:

- futbolcuların kolunda sinyal gönderen bir cihaz olsun. tükürme ihtiyacı geldiğinde hakeme ikaz gitsin, oyun dursun, futbolcu kardeşimiz lavaboya kadar gidip tükürüp gelsin.
- futbolcular yanlarında veya saha kenarında tükürük biriktirme kabı bulundurabilirler.
- ya da en temizi, oyunun temposu kesilmesin diye düşünülüyorsa yutsunlar balgamlarını, tükürüklerini. kendi ifrazatları neticede.
devamını gör...
maç izlerken insanın midesini bulandıran hareket. yahu kardeşim zorundamısınız biraz da izleyenleri düşünün ama. zaten sokaklarda başımız yerde yürüyemiyoruz bi de böyle karşımızda. çık çık hiç yakıştırmıyorum.
devamını gör...
kalp atışı dakikada 100-130 arası seyrediyor. solunum da dakikada 100'ün üzerinde. sporcu diyaframı da geçip vücudundaki her boşluktan hava çekmeye çalışırken jel halinde salgılanan az miktardaki tükürüğü nasıl yutabilir? siz tiksinmeyin diye adamlar soluk borusundan ciğere mi doldursunlar tükürükleri anlamadım.

yapıştırın gitsin.
devamını gör...
maç izlemekten uzak durmamın nedenlerinden biri. güzel güzel kadınlar bu hanzolara nasıl aşık oluyor onu da çözemedim bence bunlar her yere tükürüyordur o kadar alışkanlık nereye gidecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar