gabriel batistuta

1969 doğumlu, arjantinli eski futbolcu. son yıllarında, saçlarına gösterdiği ilgiyi, antrenmanlarda fiziğine göstermediği için, çaptan düşmüş, boş beleş goller kaçıran forvet olarak kariyerini tamamlamıştır.

bununla birlikte, italya liginin ve dünya kupalarının en çok gol atan oyuncularından biridir. arjantin milli takımı adına attığı 56 golle, bu klasmanda ülkesinin en golcü ismidir.
devamını gör...
totti ile oluşturduğu ikili tartşılmaz futbolda görebileceğiniz en iyi ikiliydi, topa istediği ivmeyi kazandırabilen nadir topçulardandı.
devamını gör...
ayrıca bu adamın ps'de* shoot accuracy ve shoot power'ı 9'du. yani hem sert hem de düzgün vuruş yapan bir forvetti. arjantin seçme nedenimdi.

gerçekte fiorentina, roma ve arjantin milli takımı maceralarını zaten biliyorsunuz, bilmiyorsanız da gidin öğrenin.

(bkz: golcü)
devamını gör...
asıl ismi gabriel omar batistuta. futbolu sevmeyen futbolcu. hakkında bir belgesel de mevcut. dönemin en iyi sağ bacağıydı. fiorentinanın unutulmaz futbolcusuydu lakin terim geldiğinde batistuta romaya transfer oldu.
devamını gör...
playstation daki ilk futbol oyunlarından olan winnig eleven da en iyi forvetlerdendi.
oyun konsolundaki üst düzey futbolu ,gerçek hayatta fazla batistuta izlememiş olan bizlerde beklentiyi artırıyordu. ama bu beklentinin sonucu olarak son zamanlardaki vasat
futbolu, ps.daki batistuta ile karşılaştırdığımızda hayal kırıklığı yaşatırdı bizim gibi ergenlere.
devamını gör...
arjantin milli takımının çocukken tutmamın sebebidir. adam baştan aşağıya karizma olarak yaratılmış.
bati vurdu gol oldu. yine top doksanda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar