galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi

#haber  #özgürler 

ben kazanmadım ama tenezzül edip gittim. öğrencileri de kaliteli. tenezzül edip gitmeyenleri kültürleriyle döverler.

türkiye münazarasının en iyileri burdan çıkar genelde.
devamını gör...
2006-2007 öğrenim yılından bu yana hukuk fakültesi`nin kontenjanı elli öğrencidir. bu öğrencilerden yirmibeşi türkiye ile fransa arasında imzalanan anlaşma gereği fransızca eğitim yapan liselerin son sınıf öğrencilerinin katıldığı ve galatasaray üniversitesi tarafından düzenlenen ayrı bir "iç sınav" ile belirlenir. diğer yirmibeş öğrenci ösym tarafından düzenlenen merkezi sınavla alınır. lise birincileri için bir, yabancı uyruklu öğrenciler için ise iki kişilik kontenjan ayrılmış olan fakülte.

türkiyenin en yüksek puanlı hukuk fakültesi felan değildir efendim. tobb ekonomi ve fatih üniversitesinden sonra en yüksek puanlı hukuk fakültesidir.

aha da kanıtı
devamını gör...
hela bir tane top sakallı hukukçusu var her bir tvye çıkı çıkıveriyor. Allah'ım bi hukukçu bu kadar mı fikir fukarası olur yahu.

bence derhal kapatılması gereken fakülte...

*
devamını gör...
hakkındaki son entry ben ilkokul beşinci sınıftayken, "kalp cerrahı olacam ben" dediğim zamanlarda girilmiş olan fakültem. *

başka bir üniversitede başka bir bölümde geçen bir sene, bir sene de fransızca hazırlığın ardından artık başlıyoruz diyordum ki nasipte uzaktan eğitim varmış.

en iyi biraz öznel ve değişken bir sıfat olsa da birçok yönden türkiye'nin en tepeye oynayan hukuk fakültesi demekte bir beis yoktur herhalde. 8 dönem boyunca zorunlu mesleki fransızca dersi ve bazı derslerin içerisindeki fransızca kısımlar haricinde çok da fransızca ile işi olan bir bölüm olmadığını üst devrelerimizden işittik, göreceğiz.

bu fakülteye girmenin benim tespit edebildiğim beş yolu var. ilki ve en bilineni üniversite sınavında eşit ağırlıkta ilk yüz içerisinde yer alabilmek. ikincisi fransız liselerine yapılan iç sınavla gelmek. üçüncüsü adalet okuyup dgs'ye abanmak. dördüncüsü başka bir hukuk fakültesinde iyi ortalama yapıp, okul web sitesindeki duyurulardan anladığım kadarıyla fransızca yazılı ve sözlü bilim sınavlarını vermek. beşincisi de galatasaray üniversitesinde siyaset bilimi ya da uluslararası ilişkiler bölümlerine gelip, ilk sene çok sağlam ortalama yapıp okul içinde yatay geçiş yapmak.

eğer üniversite sınavında buraya gelecek puanı elde ettiyseniz ancak başka bir üniversite ve/veya bölüm tercih ettiyseniz, bu tercihinizden de mutlu değilseniz, merkezi yatay geçiş imkanını kullanarak gelebilirsiniz, okul hazırlık okuma imkanını da tanıyor. (bkz: merkezi puanla yatay geçiş).
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar