galler'de mültecilere getirilen bileklik takma zorunluluğu

the guardian gazetesinin haberine göre, cardiff’e yerleştirilen sığınmacılar, kendilerine verilen renkli bileklikleri takmaya mecbur ediliyor. çalışmaları yasak olduğu için kendilerine verilen günde 3 öğün yemeğe bağımlı sığınmacılar, bileklileri çıkarmaları halinde yemek alamıyor.
http://www.haberturk.com/du...
devamını gör...
türkiye de çoğu her şey dahil otelde uygulanan uygulama. hayır şimdi intikam mı alıyorsunuz? tamam bir dahakine tasma takarız.

şaka bir yana avrupalılar yapıyorsa medeniyettir!
devamını gör...
dışlamanın daniskasıdır, ülkemize bakıldığında da adamlar haklı diyebiliyorum bir tarafta can var ülkesinden, savaştan, türlü rezalet ve rezillikten kaçıp gelen canlar diğer tarafta ise; ülke insanı. esnaflarımızın ucuza mülteci çalıştırarak kar elde ettiklerini biliyoruz, ülke insanlarını unutarak, kendini düşünen, ve yine ülkede esnaflığın zorluğunu hatırladığımızda da meksika açmazına giriyoruz.
devamını gör...
uygulamanin ne kadar iğrendirirdi ve aşağılayıcı oldugunu tartışmaya gerek yok sanırım. aklıma gelen ise türkiye'de uygulammasi durumunda suriyeli kılığına giren kac insan olacagi. ahlaki acıdan tartışmalar mutlaka yapılabilir ama eminim ki ülkemizde uygulansa bedava yemek icin birçok ihtiyaç sahibi olmayan insan giderdi. en azından 4 bin lira maaş alan ama ramazan'da sırf para harcamamak icin ramazan çadırında (iftar çadırı) iftar açan tanıdığımdan biliyorum.
devamını gör...
bu uygulamanın hiç bir kötü yanı yok. bizim ülkemizde de olması gereken bir uygulama. sadece yemek bazlı bakmıyorum olaya suriyeli olduğu belli olsun. ayrıca taksın bir zahmet ölecek mi. türkiye'de ki kamplarına türkmenleri getirdiklerin de gelen türkmenlere saldırıp onları burada istemiyoruz diye isyan çıkartan bu şerefsizlere hele türkiye'de bu uygulama az bile gelir ama başlangıç için iyi olurdu.
devamını gör...
insanlık açısından çok fena, aşağılayıcı bir durum olsa da hak edilen bir vaziyettir. zira onlar da, bizim ülkemizdeki bir kısım insan gibi birlik beraberliği önemsememişler, hizipleşmişler, kendi ülkelerinde ne iktidar olabilmişler, ne de düşmanlarına karşı dik durabilmişlerdir.

bu ilahi bir kanundur; milliyet gözetmez. aynı şeyleri yaparsak biz de aynı duruma düşeriz. batılıların gözünde türk, kürt, arap.. hepimiz barbarız. (tabi kendilerine özenenleri ancak uşak olup, temiz kıyafetler giyip artıklarla beslenebilirler.)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar