gamze özçelik

pop müzik şarkıcısıdır. diğerinin malum kasedi çıkınca bu hanım da müzik kasedi çıkardı ama diğerinin aldığı başarı oranını yakalayamadı.
devamını gör...
geçimişine sünger çekip yeni bir hayata yönelen oyuncu.sanat camiasında daha kolay oluyor sanırım yapılan hataların affedilmesi,bizim yaşadığımız çevrede aynı olaylar başka birinin başına gelse adı farklı şekilde anılırdı. o yüzden içinde bulunduğu camianın kıymetini bilmesi gereken kişi.
devamını gör...
26 ağustos 1982 yılında istanbul'da doğdu.


maltepe anadolu lisesi ve bilgi üniversitesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra, 1999'da elite model look 4. sü, 2000'de kanal d 2. güzeli seçilmiş ama bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmamış, oyunculuğa ağırlık vermiştir.


popstar isimli yarışma programında sunuculuk yapmış ve tüm türkiye'nin beğenisini kazanmıştır.


2005 yılı içinde cep telefonu kamerası ile gizlice çekilen görüntüleri nedeniyle yıl içinde google türkiye'de en çok aranan isim olmuştur. bu görüntülerin tecavüz olduğu adli tıp tarafından kanıtlanmış ve zanlı gökhan demirkol 10 yıl hapis istemiyle yargılanmıştır.


bu zor günlerinde en çok işine sığınmış ve 'seni seviyorum' isimli tiyatro oyununda oynamıştır.


ardından "arka sokaklar" isimli polisiye dizide oynamış ve dizi büyük beğeni kazanmıştır. gamze özçelik verdiği hukuk mücadelesinin peşini bırakmamış ve tecavüzcü eski sevgilisini 8 yıllık cezaya mahkum ettirmiştir.


herzaman türk adaletine güvendiğini belirterek ve veridiği mücadelede haklı olduğunu kanıtlayarak tekrar insanların sevdiği oyuncu olarak ekranlarda başarılarını imzalamaktadır.


buzda dans, popstar, türkstar gibi başarılı yarışma programlarının sunuculuğunu üstlenmiş ve birçok özel gecenin sunumunu yapmıştır.


19 haziran 2008 tarihinde oyuncu sevgilisi uğur pektaş ile büyükada'da sade bir törenle evlenmiştir.


filmleri


hırsız var! 2004


dizileri


eyvah kızım büyüdü 1998
cinler ve periler 2001
tatlı hayat 2001
serseri 2003
savcının karısı 2005
arka sokaklar 2006


tiyatro oyunları


seni seviyorum 2006

*
devamını gör...
19.
oyuncu mankenlerden.
arka sokaklar ekibinden uğur pektaş ile evlendi.eşi ile birlikte hac umre organizyonları yapan bir acentesi vardı.hala duruyor mu bilmem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar