tereyağının o pek hazzetmediğim kokusunu hissetmemle iştahımı kaçırır. esasen pek iskender de yemen zaten. sade döner yerim. tereyağ güzel bir şey amma eriyince ilk andaki kokusu güzel değil. yani bundan haz duymayanlar da var. bu, bunun bilgisidir.
devamını gör...
başlatıcısı baydöner falan olmayan olay. baydöner'in kurucusunun iskenderi ilk defa tattığı zamanda dahi bu olay vardı. baydöner'in yaptığı tek şey, tereyağı dökme merasimini iğrenç bir melodi eşliğinde reklamlarda bangır bangır duyurup insanlara duyurmak. ne kadar işe yarar bence çok tartışmalı.
devamını gör...
başlığı görünce "coss" yazmak için girdim ama millet olarak kafamız aynı çalışıyor işte.

efendim o tereyağının etle buluşmasıyla oluşan koku bileşimi hiçbir kokuyla bir tutulamaz. iştah açar ve iki porsiyon için midede yer açılır.
devamını gör...
bursa'da proje yapmanın , zorunlu ve en güzel getirisidir .ister istemez iskender yemeye gidiliyor .bursa'nin olayı bu heralde , bi şekilde o iskendere yolun düşüyor.
devamını gör...
adrenalinin yükselmesine neden olur.
mesela garson sakarmış, tava masaya şlaaap diye dökülüveriyormuş, o coooss coooss göbek atan yağ kabarcıkları, sahne olarak, elinizi, yüzünüzü seçiyormuş, bir çığlık, bir kıyamet...
Allahım! başım dönüyor!
- tamam yeter yeter, hadi git artık!
devamını gör...
içerideki açlığın ve ağızdaki salyanın harekete geçmesi garsonun ardını dönmesi ile başlar. adeta bir gong sesi, evrenin gömül diye seslenmesi ve tereyağı..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar