gavs'a ve ailesine kölelik yapmak üzerimize farzdır

şıyhının çayının çöpünü içen, bastığı yere basıp kabeye gitmiş huşusuna kapılan, hatta resmine karşı bile namaz kılma saçmalığını gösteren cühela müridlerin kalabalıklığıyla bir şeyler yapıyorum havasına giren bir şıyhh daha. içinizdeki cehalete oha deyin artık. islamda yegane unsur kurandır, yegane ilah Allah'tır. hz. muhammed kendi söküğünü bile kendi diken bir peygamber iken senin şeyh dediğin gavs kim ola?!
devamını gör...
ben anlamıyorum bu video neden iki de bir pişirilip pişirilip önümüze geliyor...

bir insan teslimiyetten bahsediyor... mürşide teslim olmaktan... bunu ifade ederken, mecazi manada farz kelimesini kullanıyor... ama bu video bu sözlükte mütemadiyen yayınlanıyor... sanırım iyi reytingi var...
devamını gör...
insanı dinden soğutan açıklamalardır. ne demek gavsın torunları kafamıza basıp geçecek, yol açık aydınlık geçsin yolu açık olsun. ayıp be kardeşim ayıp.
devamını gör...
bu videodaki şeyhin ismi seyid fevzettin erol dur. kendisi muhammet raşit erol' un* oğludur, eskişehir sivrihisar da sakarya nehri kenarında bilvanis isimli köyde irşat eder,

eskiden menzil dergahına bağlı iken babası tarafından dayısı şah-ı urfa seyit abdulbaki'nin (gavs olan abdulbaki değil)yanına gönderilmiş uzunca yıllar orada kalmış ve şah-ı bilvanis (şah-ı urfa) tarafından yetişmiş icazet almış olup irşat için köyünü sivrihisar'a kurmuştur.

şah-ı urfa halen yaşıyor mu bilmiyorum ve fakat yaşıyorsa yaşı çok ilerlemiştir. tabi gavsın öz olmayan kardeşinin oğlu olan fevzettin erol dergahını açınca menzilden bir nevi kovulmuştur.

o dönemde biz zalım sofiler menzil sofileriyle birbirimize girmek üzereydik benim şeyhim senin şeyhini döver diye tartışmalar hatme-i hacegana kısaca hatmeye girememeler siz ayrıldınız burda işiniz yoklar falan filan acı bir hatırası vardır şöyle ki, rahmetli dedem 1971 yılında gavsın babası olan ilk gavsa bağlı üç beş sofra sofiden biriydi dedem anılan yıldan beri her akşam yemekten sonra dergaha gider sohbet muhabbet falan ederdi hatme ederdi işte bu fitne sebebiyle köyde dedemin tek vakit geçirdiği alan olan dergaha sokmadılar bu sebeple felç geçirdi.. dedem hakkını helal etse de o felcin ikinci ve üçüncü felçlere sebep olduğu son felçten sonrada rabbi rahim'e yürüdüğü bu sebeple en azından ben hakkımı helal etmiyorum.

neyse konuya dönelim o fitne zamanında dedim ya baltaları biler iken şeyhimiz işte bu sohbeti yaptı sohbet uzun her ne kadar nakşi şeyhleri sohbet etmese de sohbet eden nadir nakşi şeyhidir hoş muhabbet adamdır her şeyden anlar gün görmüştür, esprilidir. biz bu sohbeti yerinde dinlemesek de hemen haberi gelirdi sohbet şu konuda diye genelde kayıt alınmaz ama biri kaydetmiş yıllardır döner durur bu video haliyle bu sohbet sonrası bizler sustuk biz susunca menzil sofileride utancından olsa gerek sustular sonra işte dergahlara girebilirsiniz falan dediler ancak olan oldu küp kırıldı dede elden gitti. bende zannedersem ayrılış kıvılcımını kaptım o zamanlardan içim ısınamadı bir türlü arada babam hadi gidelim diyor gidesim gelmiyor. zaten düşüncelerimde tam zıttı şuan.

kısaca sohbet ağır teşbih içerir bir sohbetmiş.


edit: her ne kadar oraya girmesem de orası menzil değildir, herhangi bir ticari işi yoktur kendilerinin şirketleri var ama hiç bir sofi oralarda ücretsiz çalışmaz kölelik yoktur sonra köyde çalışan sofiler maaş alır çok nadir hizmet nimettir diye yardıma giden olur ancak çoğu urfa' dan gelen mevsimlik işçilerdir haklarını alırlar, herhangi bir dergisi yayın organı gazetesi satış şubesi umrecisi boyacısı cilacisı yoktur kendi haline bir dergahtır Allah adı anılır sünnet yaşatılır. o kadar.
devamını gör...
namaz kılan köleler Allah'a kul olmak yerine kullarına tapındığı için normal olan cümle .kimse aklamaya çalışmasın tarikatlarda işler böyle yürüyor artık. torunları da instagramlarda victorya secret'tan yaptıkları alışverişlerin havasını atıyor enayi parası ile lüks yaşamak nasıl biz bilmeyiz onlar bilir .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar