gavur izmir

sakini olmaktan gurur ve mutluluk duyduğŸum şŸehir. seçimlerde izmir için beklediğŸi sonucu alamayan başŸbakanın yaptığŸı gereksiz bir yakışŸtırmadır "gavur" ancak yinede izmir vatan toprağŸıdır "gavur"sa da hiç belli etmiyor.
devamını gör...
cumhuriyete atatürke ,aydınlığa, ilime ,bilime değer veren insanların yaşadığı ,içleri özgürlük aşkıyla dolu güzide halka gerici ve yobazlar tarafından söylenen deyimdir. izmir türkiyenin en güzel şehri ve en güzel insanlarını barındıran yerdir trakyayla birlikte aydınlık her zaman karanlığı boğacaktır. selam olsun kurtuluş savaşında düşmana ilk kurşunu sıkan gavur izmir halkına demem sebep olmuş sevdiğim halktır.
devamını gör...
belki çoğu şehirden daha anti-gavurdur.

ayrıca gavur , gayrimüslimlere yakıştırılan bir lakaptır. izmir elhamdülillah müslümandır. severim. *
devamını gör...
seçimden sonra gördüğüm kadarıyla yağmur yağan şehirdir. hemde çok yağan şehirdir. hatta bir tanesinde doğa yürüyüşündeydim görmekle kalmadım hissettim yağmuru.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'ın bir gafı. izmir'li unutmadı bunu, yerel seçimlerde de tepkisini sandıklarda gösterdi. yoksa hepsinin bayıldıklarından değil belediye başkanlarına ve onun bağlı bulunduğu partinin genel başkanına.
devamını gör...
izmir için ''gavur'' ifadesinin kullanılması bugünkü kutuplaşmalarla alakası yoktur. osmanlı döneminde, izmir'in merkezinde çoğunlukla gayrimüslim nüfus yaşarmış. bundan dolayı da, çevredeki müslüman halk, izmir'e ''gavur izmir'' der imiş.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'ın söylediği iddia edilen söz. fakat ak parti izmir büyükşehir belediyesi başkan adayı "bu sözün söylendiği ispat edilsin, adaylıktan çekilirim" demiştir. ne ilginçtir ki kimse ispat edememiştir.
devamını gör...
29 mart 2009 yerel seçimler sonucu görmüşüzdür ki hala akape ye kaptıramamış hiç bir ilçesini.
buradan aziz kocaoğluna durmak yok yola devam diyorum..
devamını gör...
cami aramak icin kırk kapıya soru sordugun, nihayetinde buldugunda kucuklugu ve cemaatinin azlıgıyla islam bu kadar garip bırakılır mı kardeşim nerdesiniz mumin kardesler? sorusunu akla getiren, kızları guzeldir sloganlarıyla her turlu teşhirin mahalle baskısıyla teşvik edildigi ila-i kelimetullahın sag kulaktan girip sol kulaktan cıkmakta oldugu ayan beyan gorulan şehirdir.
devamını gör...
gavur gibi ağır bir sıfatı haketmeyen güzel şehrimiz. eğer bir şehri gavur diye nitelendirerek ayıracaksak sonra bunun vebaini kimse veremez. camii konusuna gelince, uçakla her izmir e gittiğimde inişte özellikle dikkat ederim ki sık sık camii görülmekte. ayrıca ilginç bir bilgi. türkiye de en fazla camii barındıran ilçe hangisidir derseniz, cevabı tire dir. tire izmir in ilçesidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar