gay olma nedenleri

beyin tümörü

edit: homoseksüel insanlara hakaret etmek için yazmadım. beynin frontal lobunda oluşan bir tümör kişilik ve cinsel yönelim değişikliğine sebep olabilir. bundan dolayı...
devamını gör...
doğmak. eşcinselliğin başka bir nedeni olduğunu sanmıyorum.

ek: bu kadar eksiyi basacak bir durum yok. bu, bu insanların kendi hayatı ve kabullenmekten başka seçeneğiniz yok. kimse sizin doğrularınıza göre yaşamak "hissetmek" zorunda değil. kimse, herhangi birinin dikte ettiği kurallara göre kendi hayatından vazgeçmek zorunda da değil. aslında bakacak olursanız "onlar" olarak ötekileştirdiğimiz eşcinsellerin varlığı, ne olduğu, ne yaşadığı, nasıl yaşadığı tartışmaya da kapalı bir konu çünkü hayatları onlardan başkasını ilgilendirmez. bizlerin ikinci şahıslar olarak onları kabul etmekten başka seçeneği yok. onaylamıyor olmak orada burada ileri geri konuşup o insanları olmadıkları şeylerle yargılamak hakkını size vermez, bu etik dışı. işin dini boyutu da eleştiriye kapalı çünkü inanç cinsiyet fark etmeksizin bireyi tek başına ilgilendiren bir konu. yok lut kavmi yok şu yok bu diyerek ilah yerine hüküm vermek kimsenin haddine değil.

son olarak sevgi dolu dünya sözlük yazarları, sınırlarınızı bilin. bu sosyal ve kişisel hayatınızda da önemli bir kalite artışı sağlayacaktır.
devamını gör...
gay olunmaz, gay doğulur. ancak bunu toplumsal baskı sebebiyle yaşayıp yaşamamak gay kişinin tercihi kısmına girer.

insanları rahat bırakmak icap eder.
devamını gör...
yahu neyini anlamıyorsunuz. tamam amipsiniz de bari tek hücreniz çalışsın. bu ben fenerbahçeli olucam çünkü ... gibi bir durum değil . adam böyle hissediyor. sen nasıl karşı cinsinden hoşlanıyorsan o da hemcinsinden hoşlanıyor. bu kadar basit bir durum. ortada bir hastalık var ise bunu anlamayanlardır.
devamını gör...
madem bu kadar eksilendi tanımım, o halde biraz daha devam edeyim dediğim başlık.

londra queen mary üniversitesi psikoloji programları direktörü dr. qazi rahman "sonradan eşcinsel olunmaz, öyle doğulur!" diyen yeni ekolün temsilcisi. isveç karolinska enstitüsü’nde yapılan gey-lezbiyen çalışmasıyla eşcinsellerin beyin yapılarının diğer hemcinslerinden farklılığı röntgenle kanıtlandı. hatta bunun daha anne karnında başladığı anlaşıldı. bu son çalışmada araştırılan nokta beynin iki tarafının nasıl organize olduğu, daha doğrusu beynin hangi bölümlerinin hangi bölümle iletişimde bulunduğu.

--- alıntı ---

geylerde ve kadınlarda beynin iki yarısı boyut olarak daha simetrik. yani beynin iki tarafı birbirine benziyor. oysa lezbiyenlerde ve erkeklerde beyin yapısı sağ tarafa doğru asimetrik (yamuk). bu da demek oluyor ki geylerin beyin yapıları heteroseksüel kadınlara benziyor; buna mukabil lezbiyenlerin beyni de heteroseksüel erkeklerin beynine benziyor. dr. rahman bu durumu şöyle açıklıyor: "amygdalla ismini verdiğimiz kısımla ilgili bulgularımız özellikle önemli. çünkü bu kısım, çekici bulduğumuz insanlar, tercih ettiğimiz yemek veya cins gibi eğilimlerimizle ilgili. burada cinsel yönlenmeyi sağlayan beyin ağı, lezbiyenlerde erkeklerinkine, geylerde ise kadınlarınkine benziyor. bu eğilimler sosyalleşme ya da öğrenme yoluyla edinilmiyor. başka fiziksel farklılıklar da var: içkulakta küçük seslerin duyulması, göz kırpma gibi. bu bulguların hepsi, sonradan tercihle eşcinsel olunmadığı, eşcinsel doğulduğu fikrini destekliyor.

--- alıntı ---

araştırma yetişkin ve sağlıklı erkek ve kadınlar arasından eşcinsel olan ve olmayan 90 kişi seçilerek yapılmıştır.

gay'liği açıklamak için freud’un ödip kompleksi teorilerinden yola çıkan baskın anne ve silik baba fikri de böylelikle boşa çıkmış oluyor.
devamını gör...
zinayı açıktan yapmak, uyuşturucu kullanmak, toplu zina yapmak.

şeyi harekete geçti diye zinayı kendine mübah gören adama bir halt anlatamazsınız.

kendi cinsine ilgi duyuyorsun diye hemen isteğini yerine getirmek zorunda değilsin.

sabır denen bir şey var anasını satayım.

kafam bozuk!

uyuşturucu çek.

bugün çok neşeliyim !

kafayı çek.

şeyim öttü !

zina yap.

iş bulamadım!

torpil yap.

sıra bana gelmez!

rüşvet ver.

karşı cinsle yiyişmekten biktim!

kendi cinsine takıl.

"kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? ona sen mi vekil olacaksın?"

furkan 43.
devamını gör...
kimin kimle şey ettiği ile ilgilenmeyen biri olarak( ama yine de şu eklemeden geçemicem: insan insanı şey eder mi hiç) söylemeliyim ki: bütün cinsiyetler, kadınlık, erkeklik, gaylik, lezbiyenlik vesaire bütün hepsinin ortaya çıkışı çok açık ifade etmek gerekirse: penise ve penissizliğe yüklenen anlamla ilgilidir. bu anlamlar toplumsal süreçlerle yüklenir. haliyle yok beyinde böyle bir farklılık var vesaire hikaye bunlar. en basitinden evrimsel süreçte insanı güdüleyen iki şey vardır: bir varlığını devam ettirmek ikincisi üremek. gaylik lezbiyenlik ise kültürel bir fenomen olarak ortaya çıkmış olmaktadır. çünkü doğal bir durum olsaydı: varlığı devam ettirme ve üreme güdüsüyle uyumlu olmak zorunda olurdu. bu yüzden gay olma nedenlerinin hemen hepsi az çok tercih olabilir, çocukluk travmaları olabilir vesaire olabilir. ama doğuştan öyle olmak bana çok hikaye geliyor.
devamını gör...
''dünyanın helak olmasına ve toplumun çürümesine bir katkım olsun.'' düşüncesiyle olabilir. elbette herkes önce kendi nefsini hesaba çekip dünyanın sonunu getirmede kendi katkısına bakmalı ama yükselen bir tren olan ve sosyal medyada ve beyaz camda göre göre normal saydığımız ''benim farklı cinsel yönelimlerim var '' repliği hangi gerekçeyle açıklarsanız açıklayın sapkınlıktır.
devamını gör...
kendi cinsine ilgi duyan insanların beyinsel işleyişlerinin farklı olması, eşcinselliğin kabul edilebilir olduğunu göstermez. aynı şekilde ağır suç işlemiş pek çok suçlunun da beyinsel yapılarının farklı olduğu ispatlandı tarihte. fakat bunu suçluları aklama mekanizması olarak kullanmıyoruz.

yukarıda da bahsedildiği gibi, evrimsel açıdan bakıldığında bile hayatta kalmaya ve nesli devam ettirmeye faydası olmayan tür davranışları en hafif tabiriyle "anlamsız"* olarak nitelenebilir. bu durumda benimsenen, iki kişinin rızasının olması ve üçüncü kişilere zarar gelmemesi gibi argümanları da pek destekli bulmuyorum şahsen. acı çekmekten zevk alan bir mazoşist ve sadist arasindaki ilişkiyi de makul bulalım o zaman. ya da doğada türler arası ilişki var diye zoofiliyi de savunalım.

tüm tanımları okurken şunu anladım şahsım adına. ahlaki olarak eşcinselliğin uygun olup olmadığını bilim yoluyla ispatlayamazsınız. bilimin bulgularını kullanarak savınıza destek bulursunuz sadece. ama zaten bir müslüman olarak ben eşcinselliğin haram ve kabul edilemez olduğunu biliyorum. kaynak olarak da Allah'tan gelen vahyi gösteriyorum. bilim bunu bir delil olarak kabul etmeyebilir, ama eşcinselliğin ahlaki olduğunu hiçbir zaman ispatlayamayacağı için sorun yok sanırım.
devamını gör...
genelde - hepsi değil- travmatik bir çocukluk/ilk gençlik çağı geçirmek. bunların azımsanamayacak bir kısmı özünde gay lakin bunu gizleyen/kamufle eden yakın akrabaları tarafından tacize uğramışlardır. sıkıntı ailenin yahut yaşanılan muhitin çevresinde aranmalıdır. malum, sübyancı genetik çöplük dolu bir coğrafyada yaşıyoruz.

(bkz: bu gün de politik doğruculuğu yerin dibine gömdük çok şükür)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar