gazi mahallesi

2. (Tematik)
konum olarak türküyenin en güzel yerlesim yeri diyebileeğimiz, içerisinde her türlü insan topluluğunu barındıran yaşanan olaylara rağmen insanların mahallesini terketmeyi göze alamadığı mahalle...
( o mahallenin bir sakini olarak yaşanması gereken yer, hele baraj üstündeki çamlık ormanının havası bir başka )
devamını gör...
4. (Tematik)
istanbul'da olanı, kurtarılmışŸ bölge olarak nitelendirilecek olan, birçok yasa dışŸı örgütün barındığŸı, sürekli olaylarla gündeme gelen,iett'ye zarar vermekten zevk duyan bireylerden oluşŸan semttir. en son bostancı'daki polisle çatışŸmada ölen orhan yılmazkaya adlı teröristi kahraman ilan etmişŸlerdir.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=190529

ankara'da olanı ise, tam tersine bir o kadar sessizdir, gazi ünversitesi öğŸrencilerinin oluşŸturduğŸu kalabalığŸı saymazsak.
devamını gör...
7. (Tematik)
kendisine bir yönden yabancı olduğum bir yönden de aidiyet hissetiğim yer.burada dolanırken edindiğim hissi bir de ankara-mamak'ta olan gülveren'de hissederim her nedense.
devamını gör...
10. (Tematik)
ukdesi verilmişti.

dhkp-c ile adı anılan ama artık bi numarası kalmamış...

adını "gazi mahallesi olayları" ile duyurmuş mahalle. gazi osman paşa ilçesine bağlıydı o zamanlar.

tikb ve dhkp-c'nin en güçlü yapılara sahibi olduğu kalabalık nüfuslu bir varoş semtiydi... ama 2004'te kadek(pkk)ten yedikleri dayaktan sonra(mahallenin ortasında) tüm karizması çizldi dhkp-c ve gazi mahallesinin.

bir zamanlar kızıl peçeli militanların, alev alev yanan barikatların, ayçe idillerin, dayının mahirlerin mahallesiydi...

devamını gör...
15. (Tematik)
olaysız günün geçmediği mahalle. mahalleye adım attığınız anda başka bir dünyanın kapılarını araladığınızı bir nevi kurtarılmış bölgeye giriş yaptığınızı hissediyorsunuz. burada eline pankartı alan yürüyüş yapıyor, slogan atıyor, arada da fantezi olarak otobüs yakıyor. mahallenin duvarları ise sol ve terör örgütlerinin sloganlarından geçilmiyor. yer olarak yeşilin içinde baraj kenarında bir mahalle olmasına rağmen olaylar yüzünden ev kiraları çok ucuz. ama yaşanacak bir yer mi hayır asla değil!


yalnız beyler kızları çok çirkin ve çirkef! aman diyim uzak durun.*
devamını gör...
16. (Tematik)
sınır mahallemiz.

arada içinden geçmek durumunda kalıyoruz.

kepenkleri, duvarları boş kalmaz devrimci, komünist yazılarla, posterlerle doludur.
devamını gör...
17. (Tematik)
ankara‘da olanı istanbul‘un aksine çok sessiz, sakin bir yerdir. gazi üniversitesinde okuyup mecburen burada oturan epey bir öğrenci vardır. 1-2 katlı eski evler yerini yavaş yavaş yenilerine bırakmaktadır. behzat ç nin evi buradadır ve diziden seneler önce bakkal dükkanından eve çevrilmiş bir yerdir. behzat ç den başka aşk tesadüfleri sever filmi de burada çekilmiştir.
devamını gör...
18. (Tematik)
nerde bir vatan haini varsa toplananların mahallesidir. kentsel dönüşüm bahanesiyle bütün mahalleyi yıkmak ve oturanları istanbulun çeşitli yerlerine göndermek lazım...
devamını gör...
19. (Tematik)
istanbul'da teröristlerin ve onlara destek verenlerin yuvalandığı mahalle. ayrıca hırsızı da arsızıda barındırır o çoğu nursuz insanların nursuz mahallesi. bugün bir polisimizi göğsünden vurarak şehit ettiler o mahallede. adı muhammed fatih. Allah rahmet eylesin! yapanlar bu yaptıklarının tez zamanda cezasını bulsun inşallah!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar