gazi üniversitesi

çok fazla milliyetçidir. hem öyle milliyetçidir ki sınıflara girilip sevilmeyen tipler öğrencilerin ve hocaların gözü önünde dışarı çıkarılıp dövülür. kendilerine müdahale etmek isteyen hocalar tehdit edilir. bir kere mimlendiniz mi yandınız. artık hangi görüşten olduğunuz önemli değildir. sürekli üzerinize gelirler ve size üniversite hayatını zehir edebilirler, dikkatli olmakta fayda var. bu arada tüm fakültelerindeki öğrenci sayısı 65 bine dayanmıştır.
devamını gör...
rektörü rıza ayhan en çok oyu almasına rağmen sezer tarafından atanmamış,abdullah gül tarafından itibarı iade edilmiş ankaranın anadolulu üniversitesi.
devamını gör...
üniversite havası vermeyen, takım elbise giyip ortalıkla artist artist gezmeyle adam olduğunu sanan,savundukları türklük bilincinden bile bi haber mahlukların bolca bulunduğu. öğrenci sayısının çokluğu ve sistemin aksaklıkları nededinyle ders alma kayıt yaptırma vs işlemlerinin işkence gibi olması da cabasıdır ayrıca öğrenciye zorluk çıkarmakta üstlerine tanımam.herşeye rağmen köklü bir üniversitedir. özellikle rektörlük binası görmeye değerdir.
devamını gör...
rektörlük-dekanlık-beyinsiz faşist güruh üçlüsü ile eski yunandan beri olagelen üniversite/üniversitelilik mantığının esamisinin okunmadığı işe yaramaz yer.
devamını gör...
mümtaz er türköne'nin öğretim görevlisi olduğu ancak ekip çalışmasına uymadığı için ( ne lan burası parti binasımı .. ekip çalışması ne? ) yol verildiği evrenkent!!
devamını gör...
türkiye'de önemli bir boşluğu doldurduğuna inandığım hacı bektaş veli araştırma merkezine de ev sahipliği yapan üniversite. öğrencileri böylesi bir araştırma merkezinin varlığından dahi haberdar değillerdir ama bilsinler, öğrensinler isteriz.nitekim görmekte ve dahi oradaki ağabey ve ablalarla sohbet etmekte fayda vardır. kantinlerinden çıkmaya fırsat bulurlarsa şayet, bizden söylemesi efendim..
devamını gör...
tıp,eczacılık,diş hekimliği,mühendislik-mimarlık vb. fakülteleriyle kalitesini göstermiş, köklü bir eğitim fakültesine sahip üniversite. milliyetçi imajının ardında kalmıştır lakin başarıları. gazi'ye laf atıp gazi'de okuyan bir kesim vardır ki kendi ezikliklerinin bile farkında değillerdir sanırım.
dayak yiyen insana rastlamadım, kampüste sevgililer de geziyor. provakatif bir olay oldu geçtiğimiz aylarda basına yansıyan.gazi yemez efendim sizi, evet.
devamını gör...
toplam da ülkücülerin baskın olduğu bir üniversitedir ama fakülte bazında farklılıklar göstermektedir. misal mühendislik fakültesinde pek boruları ötmez bu arkadaşların. en çok teknik eğitim ve eğitim fakültelerinde etkindirler.
devamını gör...
lise yıllarında kazanmak istediğim tek üniversiteydi. ancak malesef kazanamadım. bazen düşünüyorum kazansaydım nasıl olurdu. etrafımda bana reis diyen genç ülkücü kardeşlerimle fetihten fetihe koşardık. okuldaki ahlaksızlıkları ve çarpıklıkları düzeltmek için var gücümüzle savaşırdık.

ancak malesef hayat üniversitesinden mezun olabildik darısı çocuklarımıza.
devamını gör...
ankara ili sınırları içerisinde bulunan dinlenme tesisi formatındaki yüksek lise, halk üniversitesi. halk üniversitesi dememin sebebi hemen hemen her bölüm içerisinde mevcut olmasıdır.
devamını gör...
ankara'nın ve türkiye'nin en büyük üniversitelerindendir kendisi ve ankara'nın dört bir yanına dağılmıştır.

gölbaşı, beşevler, maltepe vs...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar