#haber  #özgürler 

taziye ilanını okuyunca kimin vefat ettiğini takip edemedim, öyle bir yapılanma yoluna gitmişler ki; ailecek üniversitede görev yapıyorlarmış demek ki. yine de başsağlığı diliyoruz tabi.
devamını gör...
o kadar isim saymışlar makam ismi saymışlar ama rahmetlinin adını vermemişler ve anladığım kadarıyla adı gaziantep soyadı üniversitesi olabilir. tanımıyorum elbette lakin iyi bir insan ise Allah ona rahmetiyle muamele eylesin. bu taziye metninde adı geçenlerin ise yatacak yeri yok.
devamını gör...
hemen sülale üniversitesi falan diye iftira atılmış. alakası yok mevzu çok açık.

prof. nihat yıldırım , sekreteri ayfer yıldırım'ın kırmızı dosyasını odasına getirdiği bir anda profesörün eski karısı odaya girmiş , profesör "yaz kızım 5 kilo çimento " falan demiş ama şener şen filmi değil bu karısı medeni bir insanmış ve eşinden boşanmış , adam da sekreteri ile evlenmiş. napsın koskoca profesör bekar bekar mı yaşasın o yaştan sonra?

sekreter de eski kocasından olan oğlu aykut direzinci'yi bir baltaya sap olamadı çocuk bari öğretim görevlisi olsun diye kocasının yanına önce faturaları yatıran , şoförlüğünü yapan personel olarak almış sonra da adam hırs yapmış doktora moktora vermiş öğretim görevlisi olmuş.


sonra aykut'un kız kardeşi aysun da anasının yolunu tutmuş ve o da 3 kuruş maaşa en alt kademeden sekreterlikten başlamış. o da yakında profesörün ikinci karısı olarak doktor ünvanı alacak.


bu olayın kökeninde zincirleme bir ilim ve irfana olan aşk yatıyor. sülale, cehaleti sevmiyor . Allah razı olsun böyle insanlar sayesinde ülkemizde yüksek tahsil yapmayan kalmayacak.
devamını gör...
dedemun dedesinun dedesinun dedesi, dayimun dayisinun dayisinun dayisi sözlerini barındıran şarkıyı aklıma getirmiş taziye mesajı.
devamını gör...
oyle bir arsizlik ki acik olmaktan bile utanmamak. sorsak hepsi bileginin hakkiyla oradadir, vicdanlari rahattir. merhuma rahmet diler, digerlerini duzenin carklarina dahil olmaktan duyduklari memnuniyet ve duymadiklari rahatsizlik icin tebrik ederim.

ve buyuk konusmaktan Allaha siginirim.
devamını gör...
çok büyük denyoluk. yani işin kadrolaşma, torpil kısmını geçtim, şöyle bir taziye mesajını açık edecek kadar çapsız insanların buradan nemalandığını görmek işin kötüsü.
az kafası çalışan insanlar olsa gam yemeyeceğiz. yazık günah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar