gaziantep

güneydoğu anadolu ya bağlı olmasına rağmen akdeniz iklimi etkisinde olan kent. son yıllarda kürt kökenli vatandaşlarımızın rağbet etmesiyle nufüsü büyük ölçüde artmıştır.
devamını gör...
erbabının elinden yendiğinde; acısı tatlıların en tatlısı, erbabının elinden yenmediğinde tatlısı acıların en acısıdır. her ne kadar uydurmanın ölçüsünü kaçırsam da, burası doğu'nun paris'i falan değildir. bizzat atlantistir.

devamını gör...
kıyısında köşesinde bir çok hatıra barındıran ve asla bu yaşamların hiç birşeye değişilmeyeceği şehir.

hakkında ileri geri konuşanların haksızlık ettiği şehir.

denizimiz olmadığı için özür dileriz efendim. o olsa gaziantep diye bir şehir olmazdı. biz böyle iyiyiz.
devamını gör...
gün geçtikçe gelişen ve türkiye'de devlet yardımı olmaksızın sanayisini geliştiren tek şehirdir. hiçbir zaman teşvik yasasına tabi tutulmamıştır. doğudan aldığı iş gücü göçü sayesinde hızla sanayisi gelişmiştir. dünyadaki halı üretiminin 60%ı bu şehirde yapılır. ancak çin'in tekstildeki yükselişi sanayiyi olumsuz etkilemiş ve etkilemeye devam etmektedir.
devamını gör...
doğu illerden aldığı aşırı göç nedeniyle bi karışık havası olan şehir. bazı arkadaşlarım gibi nefret etmesem de yine de pek sevemedim, öyle ki daha küçük ve geri olmalarına rağmen maraş ve urfa daha sevimli geliyor. ama baklavasına laf yok o ayrı. yemekleri fazla yağlı olabiliyor.

doğunun istanbul u veya paris i değildir, öyle olsaydı ben de bizim evin ricky martin i olurdum.
devamını gör...
yerlileri tarafından en iğrenç şivenin konuşulduğu güneydoğu anadolu şehri.
acayip bir piknik kültürü vardır. doğru dürüst ağacın olmadığı şehirde sonradan dikilme çakma ormanlık alanda kışın -5 derecede hava karlı iken yerler buzlu iken bile piknik yapanlara rastlarsınız bir iki üç beş değildir bunlar yol boyunca piknikçileri görebilirsiniz
devamını gör...
şehitkamil ile anılacak, düşman askerlerine karşı kendi kendini müdafaa etmiş gazi şehir.

tarihi ömeriye camii'nin minaresinde, fransız askerlerinin bıraktığı şarapnel izlerini görmek nasip oldu, şükür. böylelikle ecdadımızın ne acılar çektiğini anlıyoruz. tarihe bir not düşelim ayrılırken.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar