geç saatte uzun yola çıkmak

anksiyete tetikleyicidir.

kendim ya da bir başkası ile gece asla uzun yola çıkamazdım, çıkamıyordum da.
şimdi, yola çıkmak için arabayı hazırlıyorum ve son kontrolleri yapıyorum.

ama ne olursa olsun, hayat meselesi olmadığı sürece, gece yola çıkmayın.
devamını gör...
trafiğe takılmadan tenha yollarda cirit atmaktır.

yıllarca bin km.lik memleket yoluna hep gece 10-11 gibi çıktım. ilk 1-2 saat sonrası yağ gibi akıyorsun yoldan. tavsiye edilir.
devamını gör...
çocuklar da varsa illallah dedirten eylem.
onlar uyur, rahatça sessizce giderim diye düşünürsün. tabi ki uyumazlar. gündüz gibi dışarıdaki şeylerle de oyalanamazlar. devamlı acıkırlar, susarlar, tuvalet ihtiyaçları olur ve durmadan konuşurlar. aslında çocukla her türlü yolculuk zor. Allah başka dert vermesin. *
zorluk derecesine göre:
çocukla şehirlerarası otobüs yolculuğu > çocukla uçak yolculuğu > çocukla şahsi arabada yolculuk
devamını gör...
yolların nispeten tenha oluşu tek tercih sebebi ama bunun haricinde avantajı yok. hiç bir şey göremezsin bir kere, güvenli değil, uyku gelir. zaten bir adana yolculuğum esnasında resmen katil olacaktım, Allah a şükür arabada anam vardı. o zamandan sonra trafiği göze almak daha mantıklı geldi. rize ye giderken de sabah yola çıktım. geceye denk gelen kısım ne kadar az olursa o kadar iyi.
devamını gör...
yolculugun karanliklar icinde ilerlemesi hali. etrafta sehrin isiklarindan baska izlenecek bir sey olmadigindan kendi icinize bir yolculuk baslar; adeta yolculukception. yolculuk icinde yolculuk yani. yol arkadasiniz varsa her sey daha kolay zira birbirinizi daha da fazla tanimak icin bundan ala zaman bulunmaz. zaten tanidiginiz biriyse tamamen keyfe donusur bu durum. surucu degisikligine gore bazen uyur, bazen sohbet eder, bazen bir seyler tikinir ki yolculugun en keyifli anlarindan biridir bazen de muzik dinlersiniz evet. her halukarda kabulum. insanin cani cekiyor yav, hay Allah. daha yeni gelmistim yolculuktan ama ucak yolculugu bu tadi vermiyor. kestirmeden sonuca ulasim. yoo.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar