gece vakti yolda yürürken peşine düşen köpek

en halis duyguların heyvanı.
gecenin bir vakti ıssız sokakları adımlayarak evine dönerken birden peşinde bu belirir. köpek korkun varsa zindan eder o dönüş yolunu yoksa arada dönüp bakarak geldiğini görmen mutlu eder.
40 yıllık sahabıymışsın gibi sen durduğunda o da durur bakkala girdiğinde çıkmanı bekler. 

sokaklardaki geçmişi çoksa tırnakları uzamıştır ve her adımında ses çıkarır. boynuna tasmayı bağlayıp yetenek sizsiniz'e çıkartarak "hadi şimdi selam ver oğlum aaafeeeriiin" cümleleriyle şımartılmak için bir eksiği olmasa da hayat ona iyi davranmamıştır.

apartmanın kapısından içeri girişinize hüzünlü bir şekilde bakıp umut yolculuğuna devam eder.
devamını gör...
genelde kapı önünde ağlamaklı ses tonu ile "git hadi..." dediğim ama içimin "gitme, dur..." dediği köpektir.

köpekleri çok severim ve bugüne kadar köpeklerden de öyle korktuğumu hatırlamıyorum bile. onlar da hissediyor ki, seviyorlar.

bazen komşunun köpeği düşer peşime, "köpük, kızım. bu soğukta ne işin var sokakta?" derim. hemen kuyruğunu sallamaya başlar ve elimi koklamaya çalışır. sonrasında kulaklarını sürter elime, buz gibi olmuş olurlar genelde, avuç içlerimde ısıtırım kulaklarını.

gecenin bir körü, gazi kadınlar sokağında yürürken herkese havlayan köpeğin peşimden gelip de kafasını sürekli elime sürtmesi mi, sürekli olarak önüme geçip kendini yere atması mı dersiniz...

ah köpekler ah...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar