gecekondu

belediye görevlilerine çaktırmadan akşŸam başŸlanıp sabaha kadar bitirilen evlere denir.
bugün bir inşŸaatçıdan akşŸamüstü başŸlayıp sabah 4te iki daireli gecekondu bitirdiklerini öğŸrendim.*
devamını gör...
bazısının cok katlı pimapenli panjurlu dairelerinin genis ve iclerinin normal bir dairedeki kadar komfora sahip olmasına ragmen dıs cepheleri, evsahiplerinin tuhaf bir bicimde maddi imkansızlıkları bahane etmeleriyle boyanmadan sıvalı kalır ve goruntu kirliligi meydana getirir.
devamını gör...
çok hızlı kaçan bir taraftar grubudur.. 100 metreyi 9.58 altında koşarlar yapabildikleri en büyük icraat iftar vakti kapalı birahane basıp sonra taban yağlamaktır...
devamını gör...
gecekondu kaçak olarak hazine veya özel arazilere yapılan binalar. daha çok tek katlı, düşük standartlarda hazırlanan evlerdir.

yetkililer görmeden hızlı bir şekilde inşa edildikleri için 'gece kondu' denmiştir.son dönemde bazı kaçak villalar ve yüksek katlı binalara da gecekondu denmiştir.ankara, istanbul ve izmir başta olmak üzere birçok gecekondu mahallesi oluşmuştur. son yıllarda gecekonduları ortadan kaldırmak için ıslah projeleri uygulanmaktadır.kendine özgü bir kültürü olduğu belirtilmektedir. örneğin arabesk gecekondu müziği olarak adlandırılmıştır.bazı gecekondu mahalleleri zamanla suç üreten merkezlere dönüşmüştür.
devamını gör...
ankaragücü nün taraftar grubu. kendileri ankara da futbolun önündeki en büyük engeldir. farkında da değilllerdir. eğer onlar olmasa ailecek maça gidecek çok ankaralı vardır ama ''bu teröristler varken gitmem'' derler. kendileri ülkücü takılanlardandır, diyarbakır gelirse onlar pkk dışarı derler; ancak futbolda terör varsa onu yapan da bu kişilerdir.
bu grubu yöneticiler beslemişlerdir. şimdi büyümüş oldukları için yönetim sadece başlarındakileri besler.
kendileri hariç kimse varlıklarından memnun değildir. türkiyecek kendilerinden nefret ederiz.
devamını gör...
yerel yönetimlerin bahanesinden dolayı ismini alan yapı.
belediye görevlileri ''efenim hava karardı mı başlıyorlar sabaha bir bakmışsın 'mantar' misali bitmiş.''
ordan aklı selim bir vatandaş çıkıp '' olur mu öyle saçmalık? yerel seçimler öncesi göz yumdunuz... olacağı bu!...''

devamını gör...


--- alıntı ---

türk televizyonlarında bugüne dek görülmemiş talk şov gecekondu, durul bazan ile star tv'de!

--- alıntı ---


cuma gecesi sevgili nilüfer turizm ile bursa yolculuğu yaparken otobüste televizyon izleme gibi bir lükse sahiptim.o gece denk geldi ve başka izleyecek bir şey olmadığından izledim.gülmedim mi? güldüm.*saçma bulmadım mı ?yer yer buldum. emre altuğ konuklarıydı.

"şevket altuğ babanız değilmiş, pınar altuğ dan abisi değilmişsiniz doğru mu?"

sorusu güzeldi. yine arada güzel birkaç gülmeye değer şeyler vardı. ama eksik bir şeyler var bu programda.belki de fazla. ayrıca çok sevmeme ragmen durul bazan ı solladığını düşündüğüm karakter adı dalyan olan kişinin yolu açık olsundur.

yayın tarihicuma günleri sanırım saat olarak da 23:00 deniyor.
devamını gör...
artık olmayandır. gecekondu da kültürü de neredeyse kalmamıştır.
eski bir gecekondu çocuğu olarak hala derim ki keşke yine o bahçeli iki oda evlerde yaşasak. annem "sen temizliğini bilmiyorsun tabii" der. yine de o kilitli olmayan kapılar, kapı önündeki ayakkabılar, giydiğimiz terlikler, bahçedeki leylaklarla salıncaklar, kömürlükler...

fakirdik abi, fakir gibi yaşıyorduk. hala fakiriz ama zengin gibi yaşamaya çalışmaktan nefes alamıyoruz.


neticede; özlenendir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar