geceye bir ayet bırak

bu eğreti dünya hayatı bir akarsuya benzer, o sudan insanlar da hayvanlar da içer. (yani demek istiyor ki, hayatınızı erdemli rededişlerle, prensiplerle doldurun ve kalitelendirin. hayvan geldiniz, hayvan gitmeyin)

davar sürüsüne dönüşmeyin (ne demek istediği tartışmaya yer bırakmayacak kadar açık.)
devamını gör...
"ey iman edenler! içki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerdir. bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

 şeytan içki ve kumar yoluyla aranıza düşmanlık ve kin sokmak, sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. artık vazgeçtiniz değil mi?"

maide 90 91.

"yoksa onu (muhammed kendisi) uydurdu mu diyorlar? de ki: eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah’tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın"

yunus 38
devamını gör...
"içinde hidayet ve nûr bulunan tevrat'ı, elbette biz indirdik. müslüman olan peygamberler, yahudiler hakkında hükmederler, kendilerini Allah'a adamış zâhitler, âlimler de, Allah'ın kitabını korumakla görevlendirildiklerinden (onunla hüküm verirler) ve onun Allah'ın kitabı olduğuna şahitlik ederlerdi. insanlardan korkmayın, benden korkun, âyetlerimi az bir paraya satmayın. kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir"

maide 44

"biz tevrat'ta onlara, cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş ve yaralara karşılıklı kısas (ödeşme) yazdık. bununla beraber kim kısas hakkını bağışlarsa, bu kendi günahlarına keffaret olur. ve kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir"

maide 45
devamını gör...
“ve sen yine denendiğinde, yine kalbin daraldığında, yine bütün kapılar yüzüne kapandığında ve yine ne yapman gerektiğini bilmediğinde uzun uzun düşün ve hatırla, yaradanına ve o'nun kelamına kulak ver. Allah kuluna kafi değil mi?”

(zumer-36)
devamını gör...
"şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır."

nebe 33
devamını gör...
rasûlüm! sakın, Allah’ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! allah onları cezalandırmayı, dehşetten gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne ertelemektedir.
ibrahim, 42
devamını gör...
"biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. ahirette ise çetin bir azab; Allah'tan mağfiret ve rıza vardır. dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir." hadid suresi/20.
devamını gör...
"allah, kimseyi gücünün yetmeyeceği şeyle sorumlu tutmaz. herkesin yaptığı iyilik kendi yararına, işlediği günahlar da kendi zararınadır. o mü’minler, niyazlarına şöyle devam etiler: “rabbimiz! unutur veya hata edersek bizi cezalandırma! rabbimiz! bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! rabbimiz! kaldıramayacağımız şeyleri de bize yükleme! günahlarımızı affet, bizi bağışla, bize merhamet et! sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın. kâfirler gürûhuna karşı bize yardım eyle!” (bkz: bakara suresi 286)
devamını gör...
"ey iman edenler! kendi nefisleriniz, anne babalarınız ve yakınlarınız aleyhine de olsa Allah için şahitlikte bulunarak adaleti gereği gibi uygulayan kimseler olun. (muhatabınız) zengin de olsa fakir de olsa, (bilin ki) Allah onlara daha yakındır. şu halde adaleti yerine getirme konusunda kendi tutkularınıza uymayın. eğer dilinizi büker veya yüz çevirirseniz muhakkak ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır."

nisa-135
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar