geceye bir replik bırak

"ey ağaçlarla konuşmadan insanlarla konuşmaya çalışanlar; zeytini dinledim beklemeyi öğrendim, akasyadan gitmeyi, ceviz ağacından vuslatı, limondan ayrılığı, nardan aşkı..."

(bkz: zeytin ağacı)
devamını gör...
"ya türkü çok kısadır ya mezarı çok uzağa yapmışım"
ağır duygusallık içerir.
vizontele filminden deli emin sözü. radyoda annesinin en çok sevdiği türkü çıkınca, türküyü dinlesin diye radyoyu bisikletle annesinin mezarına götürdüğü sahne. vardığında türkünün sonu gelmişti.
devamını gör...
çok acı çektik. çok korku ve utanç yaşadık. ama hiç pişman olmadım ve kimseyi kıskanmadım. bu bizim yazgımızdı. bu bizdik ve talihsizliklerimiz olmasaydı daha iyi durumda olmazdık. daha kötü durumda olurduk. çünkü o zaman hiç mutlu olmamış olurduk.

stalker.
devamını gör...
"iç dünyası yıkılmış insanların mutlu olma şansları yok. boşuna uğraşıyoruz“

“nilgün: niye güldün, komik bişey mi söyledim?

ferhan: yoo hayır. saçma bir hikaye geldi aklıma.

ferhan: mahkumun biri en parlak yıldızı seçmiş kendine. bi görüşte nişanlısına "bu bizim yıldızımız olsun" demiş. sonra ikisi de geceleri o yıldıza bakarak uyumaya başlamışlar. yani artık ortak bir buluşma noktaları varmış.

nilgün: eee saçma bir şey değil ki. güzel bir şey bu.

ferhan: ama o yıldız sandıkları şey bir uydu eskisiymiş. gökyüzünde bi demir yığını yani. ona bakarak dilek tutuyorlarmış. yani paslı bir yıldıza. artık yıldızlardan bile emin olamıyorsun.”

yeditepe istanbul dizisinden..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar