geçmişi hatırlamak

son iki gündür yoğun olarak üzerime çöreklenmiş durum. dün ve bugün çocukluğumdan bugüne hayatıma girmiş bütün insanları bir bir hatırladım neredeyse. ilginç geldi bana. neden iki gündür hep geçmişi hatırlıyorum. geçmiş insanları, eski dostları, eski aşkları, lise yıllarını.. belki son on yıldır hiç aklıma bile gelmeyen insanları, adını unuttuğum insanları en ince ayrıntısına kadar hatırladım bir anda.
hangi astrolojik etkiyle gerçekleştiğini merak ettim açıkçası. bu kadar yoğun bir hatırlama çok şaşırtıcı geldi bana.
gezegen konumlarına baktım, venüs, jüpiter, satürn, pluto geriliyor. bu etkiden olabilir. veya başka bir şey. ama eminim bir şey beni iki gündür geçmişe doğru sürüklüyor, adeta yolculuk yaptırıyor.
devamını gör...
güzel ya da kötü anılarla dolu olsun , hiç fark etmez her halükarda minik bir burukluk ve yarım gülüşle yapılan eylem.

biten ve geride kalan bir daha o vakitlere dönülemeyeceği bilinen hadiseleri düşünmek insana garip bir hüzün vermiyor mu?
yani hatırladığı şey , yaşarken belki de çok acı çektiği bir durumdur. ama istediği zaman o yıllara gidemeyecek olmak , insana ne kadar küçük bir varlık olduğunu hatırlatıyor.

şu anı yaşarken de , geçmişe bırakıp yıllar sonra yarım gülüşüyle hatırlayacağı bir anıya dönüşecek durumlar için yanmıyor mu içimiz ?

çünkü geçmiş bir türlü geçmiyor. iyi ya da kötü...
devamını gör...
geçmişi şifalandırmak, temiz bir sayfa açmak için elzemdir. geçmiş yaralarını sarmadan başkalarında da yaralar açabiliyor insan veya devamlı geçmişte yaşayıp, içinde bulunduğu anı karşıdakine zehir ediyor tabii kendine de. kabullenmek ve devam etmek tabii her zaman kolay iş değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar