alınlarından öpülesi ehl-i hakikat. ekalliyetler evet ama dirayet, firaset, basiret ehli şerefli ekalliyet.

yıllarca söyledik... soru çaldılar, hakka giren hake girsin dedik. alnı secdeye değenden zarar gelmez dediler. ulan münafıkların da alnı secdeye değiyor idi...

(bkz: hak söyleyen evvel dahi menfur idi gerçi)

ulan Allah var Allah. ha bir de yatağa girdiğin zaman peşini bırakmayan o ses var.**
devamını gör...
ben fetönün ne olduğunu 2000li yılların ortasında bu yapının iç yüzüne dikkat çeken emin saraç, cevat akşit, osman öztürk gibi alimlerden öğrendim.
Allah feraset sahibi alimlerimizin sayısını arttırsın.
devamını gör...
2000 senesinden bu yana ki çoğunuz kısa şortla geziyordunuz o zamanlar, biz bunların pisliklerini anlatıyorduk. her ortamda, her fırsatta ne mal olduklarını anlatıyorduk. babamla kaç kez kavga ettim. beni evden kovacak oldu kaç kez. sonra gerçekler ortaya çıkınca anneme demiş yahu bizim oğlana hak vereceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. nereden nereye.

ama hala sıkıntı var. millet siyasi bir çekişmenin, tayyip denilen bir adamın sebebine tavır aldı bunlara. yoksa işin yine hakikatine vakıf insan bir avuç.

f.gülen ve avanesi deccaliyet fitnesidir. amaç islamı yok etmek, hz muhammedi öldürmekti.
devamını gör...
elbette şerefli olabilirler yalnız fetullahı savunmamış olmayı şeref göstergesi olarak alamam. adam müslümanım dedi ve islam'a hizmet eder gibi davranıyordu. müslüman olana da kendisini desteklemek düşerdi. bunların altını kazımayı bırakın artık. asıl şerefsizlik ne olduğunu anladıktan sonra savunmak. ne olmuş adamın biri onu dinlerken gözyaşım çorbama akıyordu demişse. benim de akıyordu. hatta ben çorbayı gözyaşsız içemem annem çorba yapınca fetullah eşliğinde içerdim.
devamını gör...
sırf bu yüzden "imansız" olarak adlandırılırlardı zamanında.. buna en güzel örnek babamdır.. yıllarca fg'nin bir hoca bir alim olmadığını söyledi, bizleri onların dershanesine okuluna göndermedi -onlara para kazandırmamak için- ama hep arkasından sözde öyle bir alimi saymadığı için imansız kitapsız dendi.. bunu diyenler şimdi fg için aynısını söylüyor..
devamını gör...
geçmişte fetöyü savunan çoğunluğu, safına acı bir tecrübe ile katmıştır. ama bunu bir idrak etme meselesi olarak değil de yeni bir keşif gibi göstererek geçmişte fetöyü savunmayan insanları eleştirmek samimiyeti sorgulatan bir durumdur.
devamını gör...
burda tayyibe yağ çekmekten yağ çeken tarafları nasır tutmuş zevat geçmişten beri fethullah gülen'in 'gerçek' yüzünü herkese anlattığını iddia ediyor. bu lafın hak ettiği karşılığı sözlük yasaklıyor, ben en hafif tabirle "hadi lan ordan tırrek" diyeyim. bundan çok değil birkaç yıl önce yaranmak için seksen bin takla attığın tayyip "özledik dön artık" dediğinde sen "aaa ama o pis kaka" mı diyebilirdin? biraz daha az yalaka olsan belki ihtimal verilebilirdi ama şu anda sadece ahlaksız bir yalancılık olur.

bu sözlükte üyesi çok çok az olan azınlık. bazı tırreklerin yaranma çabalarını kale almayınız.
devamını gör...
günümüzde yeni bir cemaatin devleti sömürdüğünü gören azınlık. ama bundan bi’ 15 yıl sonra yine kendilerine hak verilecek azınlık, azınlık olarak kalacak. çünkü bu millet kendisini uyuşturmayı ve uyuşturanları seviyor.
devamını gör...
şeref haysiyet meseleleri bu konulardan ortaya çıkar mı bilmiyorum ama bende bir tanım gireyim.

yeni asya cemaatinde yetiştim. baba tarafım komple nurcuydu. hatta kuzenlerimin isimlerini vereyim; said, kübranur, şeydanur, ceylinnur.

o zamanlar yeşilırmak evlerinde de risale okutulur diye duyuyorduk ve üniversite kazandırma oranları diğerlerine göre çok daha yüksekti. ancak yeni asya ile gülen cemaati arasında yakınlıktan ziyade bir rekabet vardı. bunu büyüklerimizin tavırlarından anlayabiliyorduk.

babam bir iki kez kurbanı bu fetö denen örgüte kestirdi. ve bana hep kalifiye birey yetiştirip arkalarında durduklarından bahsederdi. bazen konusu açılır ve dayım "bu adam israil ajanı, söylemlerinden anlayabiliyorum" dediğinde babam çok hiddetlenir, "dünya'nın dört bir yanına okullar açıp islam ve türkçe öğreten birine böyle söylenemez" derdi.

abimi o evlere gönderdiğinde abim kavga edip evlerinden çıkmıştı. nedeni ise senin adına sana danışmadan karar almalarıydı.

ısrarla herkesi polis, asker okullarına sokmak istiyorlardı. 80-90 jenerasyonundan bunu bilmeyen var mı?

hatta ilk üniversite sınavımda puanlar açıklanınca telefonum çalmış ve ücretsiz rehberlik verilmek istenildiğinden bahsedilmişti. cemaat evlerine çağırıyorlardı. yalnız ben değil, hemen hemen tüm akranlarımın numarısını bulup arıyabiliyorlardı.

and olsun bir kere bile gidip çaylarını içmişliğim yoktur. onların örgüt olduğunu düşündüğümden veya öngörü sahibi olduğumdan değil. samimiyetsiz buluyordum sadece. olay bundan ibaretti.

o zamanlar çok kafa yormazdım bu işlere. keşke yorup mücadeleye başlasaymışız ama bize böyle yansıtılmadı. bunu hepiniz biliyorsunuz.
devamını gör...
delillerin alenen sahte olduğu bilinmesine rağmen tsk'nın içinin boşaltılıp fetöcuların üst kademelere gelmesine göz yumanların , fetullah gülene laf söyleyenlerin kendilerini hapiste bulduğunu gördükleri halde , kpss ve polis sınavlarında kopya , şifreleri gözardı edenlerin , yargıtaya fetöcu hakimleri atayanların , odatv ve cumhuriyet operasyonlarını destekleyenlerin içinde bulunmadığı şerefli azınlıktır.
devamını gör...
valla geçmişte akp gibi bazı gruplar açıktan desteklediği gibi, chp gibi bazı gruplar kendi tabanı ile zıt düşmemek adına üstü kapalı destekledi. kimisi de desteklemese de kendi dengelerini korumak adına aleni bir tepki gösteremedi. zaman zaman da bunlar kendi aralarında rollerini değiştiler.

beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama bir tek doğu perinçek ve tayfası bunlara karşı can siperane mücadele veriyordu. mesela fetönün içini dışını bilen, bunun için basbas bağıran nurettin veren'i aydınlık gazetesinden başka ciddiye alan, yahu ne diyor bu adam diyen olmamıştı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar