gelecek

geçmişi değiştiremeyiz ancak geçmiş gelecekten farklı değildir. o halde geleceği de değiştiremeyiz. ve aslında şimdiki zamanı da değiştiremeyiz. sadece önümüzdeki 10 saniyeye etki edebiliriz.
devamını gör...
düşüncelerimiz geleceğe etki eder ve geçmişi de değiştirebilir.

bu konuda bir deney yapılmış. deneklere, sağ kulaklıktan tiz bir tık sesi gelen bir kaset kaydı verilmiş. bu kasedi dinlerken tiz sesin sol kulaklıktan geldiğini düşünmeleri istenmiş.

denekler kasetleri dinledikten sonra geri vermişler. ses kaydını inceleyen uzmanlar tiz sesin sol kulaklıktan geldiğini, bununla da kalmayıp stüdyoda yapılmış kaydın tamamen değişmiş olduğunu bulgulayıp şok geçirmişler.
devamını gör...
öncelikle; (bkz: istikbal)

lisede edebiyat öğretmenimizin hakkında kompozisyon yazmamızı istediği konu. ve bir arkadaşımın "gelecek keşke gelmeyecek olsa" yazması sebebiyle kırık not alması mıh gibi aklımda. zira bizim en ergen dönemlerimiz olmasından mütevellit pek bi hoşumuza gitmişti cümle, ama osman çeviksoy o bilge tavrıyla yapılan kelime oyunu romantikliğine değil "umutsuzluk"a takılmış, geleceğe umutla bakmaya dair bir konuşma yapmıştı. Allah daim razı olsun ondan.

o zaman grup yeniçağ dan gelsin; şahit olsun--- alıntı ---

çok yakın güzel günler, bir kez daha ufka bak
hep semaya açtığın ellerin şahit olsun

--- alıntı ---

devamını gör...
quechua'lar geleceğin de arkamızda olduğuna inanıyorlar. dönüp bakabilmenin bile mümkün olduğunu da söylüyorlar. durmak ve bakmak geleceği anlamak için en iyi yöntemdir bile diyorlar. onlara göre ve geçmiş olan da bu geleceğin içinde hatta.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar