malum, belediyeler bir yere metro yapacaksa, büyük bir mesire alanı, meydan vs inşa edecekse bunu bir anda planlayıp hayata geçirmezler. yıllar evvel bunun planı projesi gayri resmi olarak yapılır ve zamanı gelince resmiyete dökülür. işte bu kimsenin bilemediği ancak belediye bürokratlarının bildiği projeler, uzun vadeli bir yatırım projesi olabiliyor. bir bakıyorsun adamın biri alakasız bir yerden ev, arsa almış, rezidans dikmiş. sen "ne alaka lan? kuş uçmaz kervan geçmez" dersin ama 3-5 sene sonra 'vay be! adamlar geleceği görmüş" dersin. aslında geleceği görmemiş, geleceği planlamış ve gelecekten yerini ayırtmıştır.
devamını gör...
ol rivayet olunur ki küresel ısınma ile sular coşacak, etrafta herkes solaryumdan çıkmış gibi dolanacak.

peki tüm bunlara rağmen ortalama bir cennet sıcaklığına erişecek bölgenin neresi olacağı tahmin ediliyor dersiniz? tabii ki de erzurum- kars platoları! *

ama işte bölge var, yatırım yok. ben bürokrat değilim. belediye hiç değilim. böyle olunca da gözünüzü toprak doyursun demekten başka çarem kalmıyor.
devamını gör...
lamı cimi yok, en basit tabirle “haramzade” denir bunlara. o değerlenen arsalar, nesiller boyu boğazlarına parsel parsel dizilir. torun torba ise kaynağı sorgulamadıkları sürece bunun farkında bile olmaz. bu vurdumduymaz farkındasızlık onları vebale dahil eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar