gelecekteki chp iktidarına mektup

zorluğu imkansızı istediğinden değil, kaç dönemdir iktidar yüzü görememiş, gözümüzün nuru gelecekteki chp iktidarına naif, samimi, yer yer ironilerle bezenmiş ümitli ama bazen de acı veren bir mektuptur.

mustakbel chp iktidarının en ve çok değerlileri,

bu satırları zor zamanlarda yazıyorum. kaç dönemdir rte'nin kılıcı altında inim inim inliyoruz. gitmesini istemek artık yeterli gelmiyor. nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini de tam olarak bilemiyorum.

aslında hikaye bilindik. erbakan'ın paltosundan çıktığından beri ayrı bir havalara girdi. yok gömleği çıkardık yok biz başkayız yok bilmem ne, o gün bu gündür gizli ajandası hep devredeydi. sözde suç çeteleriyle, sözde "derin devlet" ile mücadele ediyor görüntüsü altında kendi mafyasını, kendi devletini inşa atti. önünde ne kadar engel varsa teker teker hepsini aştı, yıktı. öyle ki artık padişahlık ilan edeceğinden korkuyoruz. durum öyle bir vahim hal aldı ki cemaate devam edenler dahi şüphede. eskisi kadar desteğini vermiyor. cemaate devam edenler yeşil ışığı sizden yana yakmaya başladı en azından bu yüreğimize az da olsa serinlik veriyor.

rte ve yanındakilerin ne yapıp ne edip oradan indirilmesi elzemdir. milletin ve devletin bekası işin bu zaruridir. kürt meselesinin içine çomak soktu bi'şey demedik, kürtleri şımarttı sesimiz çıkarmadık, pkk'yı muhatap aldı yutkunduk. hele ki ortadoğu'ya öyle bir girdi ki bizi bataklığa soktu. suriye, mısır derken memleketi yalnızlığa mahkum etti. herkesle iyi geçineceğim diye yola girdi, etrafındakiler ile hep sorunlu şimdi. milleti ve devleti yalnız bıraktı ey chp! chp olsaydı böyle mi olur du? kendi yağımızla kavrulup giderdik. kimsenin tavuğuna kışt demezdik. racon kesmek neyimize.

biliyorum ki bu zulüm sonsuza değin gitmeyecektir. eninde sonunda rte'den kurtulacağız. ne kadar vatansever, ulusunu seven, cemaate devam eden insan varsa hepsi destek verecektir. bu sıkıntıyı bu millet birlikte bertaraf edecektir. önümüzde önemli seçimler var. sandık tek başına çözüm olmuyor. bu işi halletmek için sandığın yanında başka şeyler de üretmeliyiz. güzel bir haber vereyim. sokaklar artık bizim. en azından sokakları taksim ettik. bedeli neyse ödendi. kan akıttık bunun için. bu yoldan dönüş yok. seçimlerde vatansever, ulusunu seven ve cemaate devam eden dindarlarla ittifak içinde tek cephe olmalıyız, olacağız. kurtuluşumuz için bu şart. yerel seçimlerden sonra genel seçimler. yerel seçimler çok önemli. büyük şehirlerde ittifak içinde olmalıyız. istanbul'u düşürebilirsek bu büyük bir başarı olacaktır. istanbul'un düşmesi çok önemli. yerel seçimlerde büyük bir darbe vurursak ver elini genel seçimler. 1,2 derken artık özgürlük çok yakın. rte zulmü son bulacak. eğer işler böyle gitmezse çaresiz değiliz. sokaklar bizim. halkı yardıma, desteğe çağıracağız. sokaklar tamemen bizim olana, bu zülüm biten değin bu yoldan dönüş yok.

işte tüm bu ümitlerle bu mektubu yazmaya karar verdim. ümitliyiz ve kararlıyız. aydınlık çok uzakta değil, bundan eminiz!
devamını gör...
gayette önümüzdeki 10 yıl içinde muhabatını bulma ihtimali yüksek mektuptur. akp den önce kim vardı o koltuklarda, hem de ne kadar silik birisi olduğu halde. sarıgül başkanlığındaki bir cehapenin her ne kadar tek başına iktidar olması mümkün olmasa da koalisyon da pek tabi işini görür bu ülkenin tekerine çomak sokmak isteyenlerin.
devamını gör...
sadece bir mektup değildir. gün geçmiyor ki güzel bir haber almayalım.

esed ve sisi ziyaretinden sonra hatta sisi'ye giderken "neden iran'a da gitmiyorsunuz" şeklindeki şekvamız uzay boşluğunda kaybolmamış ki bu minvalede gelişmeler olacak gibi. eğer kuşlar yalan söylemediyle esed ve sisi ziyaretinden sonra işbu chp ekibi iran'a da gitmek istiyormuş. henüz resmi bir davet yok ama iranlı bazı yetkililerle görüşülmüş neden olmasın denmiş. işte bu gelişmeler ümitlerimizi tekrar yeşertiyor.

değerli büyüğümüz osman faruk loğoğlu mısır'ı ziyaretinde ne demiş ti? 2015'te iktidarda olacağız! artık bunun temenninin ötesine geçmesi lazım. artık orası size kalmış, hangi yolla olursa olsun, paşa gönlünüz bilir.

bu ziyaret zincirlemesinde israil'in es geçilmemesi elzemdir. bunu da uzay boşluğuna atılan bir temenni olarak kabul edebilirsiniz. kim bilir belki bir gün karşılık bulur.
devamını gör...
şimdi akp ile aranızda zerre kadar fark olmadığını vicdanlı herkes anladı. sırf bu yüzden teşekkürler chp iktidarı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar