gelin başının 1000 lira olması

müstakbel damat adaylarını düşündürür.

bayan kuaförlerinin Allah belasını ...
ya düşünün bi, bu sadece başı.

devamını gör...
"başsız gelini napıcan abi başı var işte şükret. bin lira dediğin nedir"

tanım: ayda 300 lira sigaraya veren insanların yaptığı küçük hesaptır. ne dövünüyorsunuz lan evlenirken paşa paşa yaptıracaklar ödetecekler işte.

esas koyması gereken, yanındaki kuzenlerinin de saçı başı süslendiğinde parasının sizin cebinizden çıkmasıdır.
devamını gör...
başka hiç bir masrafı olmasa bile bu hesaba göre tüm uzuvları ile birlikte sağlıklı bir gelini aylık 500 tl taksitle ancak 4 yılda alabiliyorum.
oysa sevgi neydi, sevgi emekti, paylaşmaktı. hem samet baba demişti

ya da tors gibi alabilme seçeneği sunulmalı.
(bkz: tors)
devamını gör...
gelin başına bin lira veren damat kafası kaç para ulan dedirten durum.
devamını gör...
baştaki fiyata gelinin yüzündeki makyaj dahil de değildir üstelik, filli boyadan hallice yapılan iğrenç makyajlar için de 300-500 tl civarı hesaba eklerler.
devamını gör...
gereksiz şişirme fiyattır. tamam gelin başına açık ya da türban belli bir emek harcanıyor ama insaf be kardeşim, rezidans mı yapıyorsun alt tarafı bir topuz tarıyorsun. üstelik bu 1000 liraya makyaj, saç provaları ve gelinin yanında gelenler dahil de değil e o zaman zavallı damat. gerçi bizim kızlarımızın övünç meselesi, gurur tablosu bu. millete hava atacaklar ya, halbuki gelin başı demeden gidip bir topuz taratsalar kendi başlarına 100 - 200 e çıkarlar maksimum. ama olur mu? sonra elalem ne der? sonra kızın anası demez mi benim kızım bir kere evleniyor diye? sanki damadın cebinden çıkan onca masraf evlilik hayatında kızınıda yakınen etkilemeyecekmiş gibi.
devamını gör...
paranlan rezil olmaktır. net.

gelin başı yaptırıp da günlük halinden daha güzel olan tek bir gelin görmedim. ama çirkinleşenleri gördüm, gördük, göreceğiz...
devamını gör...
bu tarz şeyler damat adayının hayatını mehvetmemek için köprüden önceki son çıkış gibidir. illa da isterim, altınlar da isterim, salonum şoordan şoraya perde olacah1 diyen kıza şoryuken çekip hayatından fırlatmak için verilmiş bir şanstır. bir kere evleniyormuş bababababa! sanki damat kişi swinger takılıyordu şimdiye dek, dingil!
devamını gör...
1860lı yılların sonlarında meksikada 4 meksika vatandaşı öldürülür. soylentiye göre katil sınırı geçip amerikaya kaçar. görgü tanıklarının verdikleri ifadeye göre katilin gelinlik giyen bir kadın olduğu açığa çıkmıştır. zaman kaybetmeden meksika hükümeti kaçan gelinin başına ödül koyar. ölüsü yada dirisini bulana şimdiki türk parasıyla aşağı yukarı 1000 lira ödül verileceği duyurulmuştur. başlıkta geçen gelin başının 1000 lira olması bu olaya bağlıdır.
devamını gör...
evrenin "gelin başı yaptırmayın, abajura dönüyorsunuz" deme şeklidir.
devamını gör...
ne çok giri aldı. bir içine girip bakma ihtiyacı hasıl oldu bende. tünelin sonu görünmüyor.
devamını gör...
madem bu kadar insan buna tepki veriyor, peeki kim yaptırıyor bu gelin başını, kim?!
t:popüler gelin başı modellerindendir ve ismi de "ocak söndüren"dir.
devamını gör...
eğer gelin ilk fotoğraftaki gibiyse 1000 lira verin arkadaşlar, uzun vadede fazlasıyla çıkarırsınız dediğim fahiş berberlik-makyaj hizmeti.
devamını gör...
damadın yada erkek tarafın hiçbirşeye itiraz edemediği günleri fırsat bilip herkesin elinden geleni ardına komamasına en güzel örneklerden biridir.

bu örneklere düğün günü damatla karşılaşan herkesi ve her işi ekleyebilirsiniz.

arababın önüne atlayanlar, kız alırken kapıyı açmayanlar, düğünde başında zurna çalanlar
abi arkadaşlarla bi oynıycaz diyenler, abi arkadaşlar bi sigara parası ister vb.. bilimum mazeretle damadın yolunması

devamını gör...
alt tarafı sen gelin başısın, nasıl bu kadar masraflı olabiliyorsun. zaten evlilik denilinen organizasyon gayet masraflı. damat ve iki tarafın ailesi bir şekilde evi kur sonra yok altın al gibi işlere girince sen git oturma takımına vereceğin parayı gelin başına ver. arkadaşlar gelin başlarımızı evlenirsek kendimi yapalım. bu devasa gelin başlarına para vermeyelim. o kuoförler de bizi kazıkladıklarını fark edip belki insafa gelebilirler.
devamını gör...
kesinlikle oylesine gunluk bi şeyler istiyorum denmesi gereken olaydır. gelinliği evde giyin kuaforden sonra ,gelin olduğunuzu belli etmeyin sakın.
devamını gör...
kafa beyin toplasan basimin bu degerde olmayacagini iddia ettigim hede*.
o degil de evlenilecek sehir cok onemli. hatta kasaba. en az masraf en kucuk yerlerde olur ve saali da yapilabilir. misal bizim burada gelin basi icin en fazla 150 tl verilir ki makyaj da dahildi(yaptiranlar oyle dedi. malum herkesin almiyorlar o kuafore. resmen insan ayiriyorlar. neyse bu benim meselem size ne yahu. bir de israrla okuyorsunuz. ayip. ortalamada 100 liradir. ayrica havai fisek gibi sacmaliklari, kir dugunu gibi orjinal otantiklikte yerlerinde de vardir. aklinizda olsun yasi gecmis ama hala daha evlenme ihtimali olan evde kalmis sozluk kisileri. dugunler anadolu kasabalarinda daha renkli ve ucuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar