gelin başının 1000 lira olması

"başsız gelini napıcan abi başı var işte şükret. bin lira dediğin nedir"

tanım: ayda 300 lira sigaraya veren insanların yaptığı küçük hesaptır. ne dövünüyorsunuz lan evlenirken paşa paşa yaptıracaklar ödetecekler işte.

esas koyması gereken, yanındaki kuzenlerinin de saçı başı süslendiğinde parasının sizin cebinizden çıkmasıdır.
devamını gör...
baştaki fiyata gelinin yüzündeki makyaj dahil de değildir üstelik, filli boyadan hallice yapılan iğrenç makyajlar için de 300-500 tl civarı hesaba eklerler.
devamını gör...
gereksiz şişirme fiyattır. tamam gelin başına açık ya da türban belli bir emek harcanıyor ama insaf be kardeşim, rezidans mı yapıyorsun alt tarafı bir topuz tarıyorsun. üstelik bu 1000 liraya makyaj, saç provaları ve gelinin yanında gelenler dahil de değil e o zaman zavallı damat. gerçi bizim kızlarımızın övünç meselesi, gurur tablosu bu. millete hava atacaklar ya, halbuki gelin başı demeden gidip bir topuz taratsalar kendi başlarına 100 - 200 e çıkarlar maksimum. ama olur mu? sonra elalem ne der? sonra kızın anası demez mi benim kızım bir kere evleniyor diye? sanki damadın cebinden çıkan onca masraf evlilik hayatında kızınıda yakınen etkilemeyecekmiş gibi.
devamını gör...
paranlan rezil olmaktır. net.

gelin başı yaptırıp da günlük halinden daha güzel olan tek bir gelin görmedim. ama çirkinleşenleri gördüm, gördük, göreceğiz...
devamını gör...
bu tarz şeyler damat adayının hayatını mehvetmemek için köprüden önceki son çıkış gibidir. illa da isterim, altınlar da isterim, salonum şoordan şoraya perde olacah1 diyen kıza şoryuken çekip hayatından fırlatmak için verilmiş bir şanstır. bir kere evleniyormuş bababababa! sanki damat kişi swinger takılıyordu şimdiye dek, dingil!
devamını gör...
1860lı yılların sonlarında meksikada 4 meksika vatandaşı öldürülür. soylentiye göre katil sınırı geçip amerikaya kaçar. görgü tanıklarının verdikleri ifadeye göre katilin gelinlik giyen bir kadın olduğu açığa çıkmıştır. zaman kaybetmeden meksika hükümeti kaçan gelinin başına ödül koyar. ölüsü yada dirisini bulana şimdiki türk parasıyla aşağı yukarı 1000 lira ödül verileceği duyurulmuştur. başlıkta geçen gelin başının 1000 lira olması bu olaya bağlıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar