gemici

şahsımın 1.5 yıl yaptığı ilk meslek...

18 yaşında 7 ülke gezdim hemde bedava.

şimdi bir dünya para lazım oralara gitmeye..

özgür olmak,deniz,başka ülkeler,insanlar keşfetmek iyiydi de deniz de çok kalırsanız bunalım kaçınılmaz.... demirden tabuttur gemi seferde kaçacak yeriniz olmaz.

tepeniz de güneş, dört bir tarafınız deniz ve gemiyle yarışan yunuslardan başka bir şey görmezsiniz...

askerde karadaydım, gemiden indikten hemen sonra gittim, 1 gece evimde yatabildim. 1 hafta 10 gün içtimalarda sallandım, dayak yiyecektim az daha, bu niye sabit duramıyor, içmiş mi diyorlardı. sonra italya'da da bulunduğum için italyan kaldı adım acemi birliğinde.... macera arayan için bulunmaz fırsattır.

gideceksiniz her şeyi, herkesi arkada bırakacaksınız herkesin yapacağı iş değildir.devamını gör...
değişik insanlardır . denizde 6 ay kesintisiz bir seyir ile hiç kara görmemek insanı yamultuyor haliyle. ayrı bir dünyadir gemi.
uzun yol stajı yaptığım zamanlardan tanıdığım makina zabiti osman abi ve aşçi şevket abi vardı. bilen bilir uzunyolda internet çok önemli bir sorun çünkü çok pahalı.
bu abilere avrupa dolaşımda en uygun internet paketini sunuyordum, daha uygunu yok mu diyorlardı o kısıtli 150 metreden ibaret ortamda. . sanki yetkili bayi işletiyorduk arkadaş. beleş dinamit bulsa götünde patlatacaklardı. *. güzel günlerdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar