gerekçesi, o kızın kazaya sebebiyet verebilecek olmasıymış. çıtı çıkmayan kazakistan uyruklu kızın ise otobüsten uzaklaşması şahsımı üzdü. yaşı ilerlemiş olmasaydı sağlam bir dayakla akıllanabilirdi aslında.

devamını gör...
adamın zihniyetinden rahatsız olup şikayetçi olan çıkmamış mı yani? yazık.

kimsenin hayatına müdahale etmeye hakkı yok insanların, özellikle de kendi hayatlarında yaşayıp kimseye bi zararları yoksa. bunu ne zaman anlayacağız millet olarak, merak ediyorum.
devamını gör...
hayır neden karakola çekiliyor otobüs? polis ne yapacak? al abla benim pantolonumu mu giy diyecek?
neden karakol her seferinde? neden zabıta değil mesela?
ayrıca bu dayı kılıklı ahlak savunuculuğu görevini kimden almış?
hz peygamberler bunların kafada olsaydı o yoldan sapmışların cezalarını kendileri keserdi.
devamını gör...
"göster oğlum amcana pipini" deki amcadır kendisi.

kızlar yemek yapar, çay demler, ev süpürür, hizmet eder.
13 yaşında ağanın teki gelir ister, yaşına bakılmaksızın verilir. tecavüze uğrar, namusu temizlensin diye evlendirilir. tabi şansı varsa.
şansı yoksa öldürülür. onun kanı temizler çünkü bütün namusları... *

erkekler olarak hayatınız boyunca hep namuslu yaşadınız değil mi?
kimsenin karısına kızına yan gözle bakmadınız.
sizin uçkur probleminiz yok,
aslında bütün suç o mini etekli kızın.
siz de haklısınız,
erkeklik ve adamlık birbirinden farklı meziyetler.
adam olmak zor, erkeklik gibi doğuştan kazanılmıyor...
devamını gör...
kendini ifade etmekten yosun bir adam.

bağırıp çağırıp hayıflanıyor, neye kızdığını bile anlatamıyor. şoför gayet açık ve anlaşılır bir dille soruyor, soruya cevap vermek yok. tek derdi bir kaosa sebep olabilmek. kendi tatminsiz ruhunun çirkinliğini etrafa sıçratabilmek. ısrarla gelen sorulara ısrarla yanıt veremiyor. dile getirmekten utanıyor çünkü. çünkü cevap verebilmesi için, o yolcunun kıyafetini ve vücudunu gözleriyle taradığını da itiraf etmesi gerekecek. çünkü bu iğrençliğiye yüzleşemediğinden hırsını polise gidip şikayet etmekle çıkarmaya çalışıyor. çünkü ilkel. çünkü yontulmamış. kendi iğrençliğine çanak tutmayan polisi, şoförü ve bu yolda kendisi gibi çirkinleşmeyen her şeyi de şikayet etmek istiyor. senin bu toplumda varlığın şikayet konusu. seninle aynı otobüste olmaktan şikayetçiyim, ama ortalığı toza dumana katmıyorum senin yaptığın gibi. bir gün bu cehaletin son bulabilmesi için okuyorum, okuyorum ve dua ediyorum.

Allah ıslah etsin sizi be.
devamını gör...
neyse denecek çok şey ama burası bir ekşi sözlük, bir instela sözlük olmadığı için yaptığımız yorum silinir, hatta hakkımızda işlem bile başlatılır. o sebeple gerenk yok efenim.
devamını gör...
otobüsün ne suçu var anlamadim hala. yani genç kızdan rahatsız olmanı anlarım kendince gerekçelerin olabilir lakin otobüsü neden karakola cekiyorsun? bilmiyorum taşıtlara değer vermeyen insani sevmem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar