malum dislike olayı ile beraber muhtemelen muhalefet avcunun içini ovmuştur. inşaallah akp karşıtlığı kemalizmin gençlerde hakimiyetini doğurmaz. ama ben bunu gören cumhur ittifakının milliyetçilik yönünü daha ağır hale getirip gençlere hitap edeceğini düşünüyorum...
devamını gör...
gençler her zaman mevcut düzene aykırı olmuşlardır, bu yüzyıllardır böyle. bu dönemde olanlarsa genel bir türk kültüründen uzaklaşmaya bağlı olarak ortaya çıkan gelişmelerdir. bunun bir sebebi ülkenin uzun yıllardır yöneticisi olan muhafazakar idarecilerden önce ülkenin içinde bulunduğu maddi gelişmemişliği bilmemeleri, bir sebebi mevcut yönetimden iyi de olsa kötü de olsa artık bıkmaları ve değişiklik istemeleri (halbuki her değişiklik iyi sonuç vermeyebilir), ekonomik büyümenin 2011'den beri eskisi kadar güçlü olmamasıdır. ama en güçlü sebebi muhafazakar ailelerin çocuklarına islami bir bilinç aktarmamasıdır. 40-50 yaşındaki büyüklerimiz, kendi anne babalarından gördükleri geleneksel islamla adap ve adetler perdesi altında bir yere kadar kültürünü korusa da içinde bulunduğumuz dönemde ortam çok değişti, gençler bununla idare edemiyor ve her şeyi sorgulayıp mevcut düzene ve dahi kültüre karşı sorgulamalar yapıyor. sonuç bu. muhafazakar olmayan ebeveynler çocuklarının çocuklarının batı kültüründe erimesine ses çıkarmasa bu bir yere kadar anlaşılabilir ama muhafazakar ailelerde böyle olması bir şeylerin ters gittiğini gösteriyor.
gençler arasında dini-milli türk kültüründen uzaklaşma var, olan bu. erdoğan'ın videosunu beğenmemişlermiş. beğenmesinler, biz ne yapıyoruz o önemli.
devamını gör...
“akp“ yalnızca bir siyasi partidir. ülkenin yönetimi ve genel işleyişi hakkında fikir beyan etme organı olarak dünya ve ülke siyaset sahnesinde yer alır. ne bir değer yargısıdır ne ahlaki bir ölçüttür ne de büsbütün bir imani akidedir. doğrusu da vardır, yanlışı da. en nihayetinde insanlar bütünüdür, kusursuzluk aramak ve putlaştırmak büyük yanılgıdır.
devamını gör...
genç nesilin nereye meylettiğini görmek için sosyal medyada 1 saat geçirmek yeterli. muhafazakar ailelerin çocukları net bir şekilde sekülerliğe ve liberalliğe kayıyor. milliyetçilik daha fazlaysa ailesinde, türkçülüğe yöneliyorlar. dindarlıksa ağır basan, liberalliğe yöneliyorlar.

ama tabii bunlar ak parti'yi hiç alakadar etmez. onlar meseleleri küçümseyerek çözecekler. çözemeyince de nankör gençlik deyip geçecekler.
devamını gör...
parti olarak bakılmaması gereken durum. gençler yönlenmiyor yönlendiriliyor. dünyada artan eşcinsellik furyası mesela çok dikkat çekici. 24 saat sosyal medyada sözde özgürlük adı altında yönlendirilmeye müsait körpe beyinler yeni dünya düzenine uygun olarak dizayn ediliyor. hiçbir ahlaki değeri olmayan üremeyen tamamen para ve zevk için yaşayan, gösteriş ile mutlu olmaya çalışan tarihin gördüğü en berbat nesillerden biri üretiliyor. belki de dünyanın düzelmesi için dibi görmemiz gerekiyor. bu berbat nesilin yönettiği berbat dünyayı tatmamız gerekiyor.

neyse mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler.
devamını gör...
kendi yaşam görüşünün, düşüncelerinin mutlak doğru olduğuna iman etmiş ve aksi her fikri kat'i surette öcüleştirmiş taş bir zihnin hezeyanları sonucu düştüğü durumu sorgularken sorduğu ilk soru.
devamını gör...
popüler kültüre meylediyor sadece ne yapsın. muhafazakar kesim hangi ülkede popüler kültür oldu ki zaten. neden buna şaşırılıyor anlamıyorum.
devamını gör...
çok klasik olacak ama değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir.
bugün hanginiz 1820 yılında kullanılan dili kullanıyorsunuz? üstelik değişim trendi her geçen yıl gittikçe hızlanırken. amma yavaş amma hızlı bir şeyler değişiyor sürekli. bu iyi ya da kötü olmak zorunda değil.
gençliğin sizden farklı düşünüyor olması kadar doğal bir şey yok. onların hayatı deneyimleme şekli ile sizin hayatı deneyimleme şekliniz çok farklı.
çoğu tablet ile telefon ile büyüdü.
siz televizyon ile büyüdünüz.
biraz daha yaşlılar tek kanallı tv ile büyüdü.
daha yaşlılar elektriğin varolduğu bir dünyada büyüdü.
daha da yaşlılar otomobil nedir bilerek büyüdü. asfaltlı yolun ne olduğunu biliyordu.
ondan da yaşlılar zeytinyağını lüks sayıyordu. sarma cigara içmek lükstü belki.
daha da yaşlılar için kumaşlar bir lükstü.
daha da yaşlılar için kömür kullanabilmek bir lükstü belki de.
senin 10 kuşak öncene elektrik nedir göstersen seni büyücü diye yakarlar cayır cayır. insanlar bıkmadı kendi değer yargısıyla gençleri etiketlemekten.
gençliğin bir yere gittiği yok dostum. sen eskidin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar