geniz akıntısı

öyle geriden, öyle sinsice varlığını sürdüren, sıkıntı veren semptom. gribal ya da alerjik kökenli olabilir. sürekli bir yutkunma isteği doğurur. bol sıvı alımı, anti-gribal ilaçlar tavsiye edilir.
asıl vuruşunu gece yapar. pis bir öksürük olur, yapışır boğazınıza. tahriş eder. uyutmaz.
hele mini mini bir kuzuysa yakalanan... ağzı açık uyur, boğazları kurur, öksürürken ağlayarak uyanır. içiniz parçalanır. en iyi çözüm burun spreyleri sanırım.
devamını gör...
soğuk algınlığı, sinüzit gibi hastalıkların ekseriya ikincil gibi görünen, ama hastayı huzursuzluğa iten az az ve fakat usanç veren durum. ağızdan aşağı boğazdan minik şelale gibi çağlar böyle. ağızda tat, boğazda laf bırakmaz. ya nasıl demeli, saplantılı aşk acısı gibidir biraz/geniz akıntısı olmayan mesut günleri düşündürtür ama şiirsel bir yanı da yoktur. bi' de saçmalatabilir.
devamını gör...
kurtulmanın en etkili yollarından biri hicri takvimde yapılan
maranki'nin kozmik beden temizliği ve lavman yöntemidir.
genellikle 1 günde hemen etki gösterip 1 yıl boyunca tekrar etmez.

fakat alerjik vücudun tamamen iyileşmesi için
kalın bağırsak, karaciğer, safra kesesini iyileştirici
başka detoks yöntemleri de uygulanmalıdır.

bununla birlikte buruna elma sirkesi çekmek de çok etkilidir.
ev yapımı elma sirkesi %80 seyreltilerek 15 gün boyunca burna çekilir.
birkaç günde etkisi görünür.
devamını gör...
süt ve süt ürünleri tüketiminin alevlendirdiği bir rahatsızlık. kan grubuna göre beslenme tipleri bilimselse, süt ürünleri duyarlılığından hareketle en çok 0 kan gurubu insanların bu rahatsızlıktan muzdarip olduğunu söyleyebiliriz. Bu bilgiyi destekleyen bir done olarak Özellikle süt tüketiminin hemen ertesi gün geniz akıntısından uyuyamıyorum.*
devamını gör...
bol su içmek, adaçayı/yeşilçay gibi sıvılar tüketmek, süt ürünlerinden uzak durmak geniz akıntısını incelttigi için daha rahat bir yaşam sunar. ama temelde bir sebebi olur bu durumun bunun çözülmesi gerekir.

genelde sinüzit girip mevsimsel alerji sebebiyle olabilir. çok sağlam alerji ilaçları vardır işe yarar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar