geometri

mantık sınırlarını parsel parsel artıran bir uğraş .alıştıktan sonra tutkuya dönüşür ve bulmaca çözmekten daha fazla zevk verir. çözen kişiye zaman zaman sanki suçlu birinin foyasını gün yüzüne çıkarma(yada bir gizi çözme) hissi verir .
devamını gör...
düşününce bile tüylerimi diken diken eden bir çeşit kabus. hele bir de kuralların yanında verilen şekil üzerine ek çizim yapmak gerekiyor ya orda kelime hazinemdeki tüm küfürleri boca ediyorum. **
devamını gör...
geçmiş zamanda geometri dersinin yanında matematiğin daha anlamlı olduğunu düşünmeme neden olan garip şekilleri iç,dış açıları vardır.
devamını gör...
matematik düzenli bir evlilik ise geometri fırtınalı bir aşktır.. geometri'nin sağı solu belli olmaz dikkat etmek lazımdır, madara olmak işten değildir ama bir taraftan da bir hayran kitlesi edinebilirsiniz. yalnız geometriyle harbiden hemhal olmuş insan bunlara takılıp kalmaz olay geometri sorularıyla kendi arasında olan bir tür diyalogdur gerisi teferruat..
devamını gör...
platon'un apriori düzlemi keşfettiği bilim. bu yüzden akademia'nın başına "geometri bilmeyenler giremez" yazılmıştır. çünkü onlar felsefe yapamazlar. bazı dini bütün kardeşlerimiz de bilmediklerinden mi karşı çıkıyorlar felsefeye?
devamını gör...
şimdi bazıları gıcık olacak ama * zevkli eğlenceli bir o kadar da matrak ders.. matrak çünkü bildiğiniz birkaç teoremle bile onlarca soru çözebilme şansına sahipsinizdir.. yani matematik gibi a noktasından b noktasına gitmek için tek bir yolunuz değil zibilyon* tane yolunuz vardır.. en zevkli derslerden biridir * tamam tamam analitik geometri hariç..

(bkz: alice harikalar diyarında)
devamını gör...
her ne kadar kesin sonuç vermese de hayal gücü ile çözülebilecek sorulara sahip bir derstir.
örn:åžurası kesin diktir, şu açı da 30 olsa.
devamını gör...
geometri iyimidir kötümüdür.kakao meyvemidir sebzemidir gibi bir soru değil bu.adamlar bomba yapımında kullanıyorlarmış geometriyi.e bu haliyle kötü.ama köprü yapımında kullanırsan heralde iyi birşey olur.anladın sen şimdi onu.o yüzden bir şey hakkında salt iyidir kötüdür demeden önce bir düşünmek lazım.
devamını gör...
cisme, eşyaya, nesneye değişik boyutlarla bakabilmenin diğer adıdır.
çok boyutlu düşünebilmenin anahtarıdır.
henüz olmayan bir şeyin nasıl tamamlanacağının öngörüsüdür.
geometri, bildiğin ileri görüşlülüktür.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar