george soros

dünyanın bir numaralı spekülatörü, para cambazı. öyle ki bir yerde savaş çıkmadan önce borsanın durumunu kestirir alınacak tahvilleri senetleri şunları bunları alır müthiş para kırar, söylenti yayar, bol bol yatırım yapar.
kapitalizmin göz bebeğidir.
devamını gör...

--- alıntı ---
George Soros (okunuşu: corç soros) (d. 12 Ağustos 1930), ABD'li finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna gibi doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımın tutarı, bu ülkelere Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden kimi çevreler onu "hayırsever" olarak tanımlamaktadır. Ancak bu yardımların siyasi amaçla yapıldığını savunanlar da vardır.


Soros'un yardımlarının "sosyal" olmaktan çok "siyasal" özellik taşıdığını iddia edenler, onu, parasal gücünü kullanarak ülkelerin iç işlerine karışmak ve o ülke siyasetine yön vermekle suçlamaktadır. Soros bu konuda, "Bu renkli devrimlerle suçlanmamın nedeni aslında Rus propagandasıdır." diyerek kendini savundu. Ancak, "Dünyanın her yanında böyle süreçleri destekliyorum. Şu anda Liberya'da yapıyoruz, Nepal'de yapabiliriz." diyerek bu tür eylemlerini kabullendi. Ayrıca 2006 yılında bir Rus radyosuna verdiği demeçte, Gürcistan'da 2003 yılında gerçekleşen Kadife Devrim'i mali olarak desteklediğini açıkladı.[1]

İngiltere'deki London School of Economics'teki öğrenciliği sırasında hocası olan Karl Popper'ın açık toplum felsefesinden çok etkilendiğini ve bu etkisinin yaşamında yanılabilirlik, içgörü, düşünebilirlik ve açık toplum gibi değerler sistematiğinin oluşmasında katkı sağladını ifade eder. Bu değer sistematiği ile finans piyasalarında çok başarılı olduğunu belirtir.

Soros, vakıfları kanalıyla Türkiye'de de 2006 yılı itibariyle son 5 yılda 8 milyon ABD doları harcadıklarını açıkladı.

George Bush ile arası açık olan Soros, Bush'un kapitalist, açık ekonomilerin adını dünya üzerinde kötüye çıkardığını ve daha çok kendisi tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşu örgütlerinin hareketini kısıtladığı beyan etti.

Soros, Açık Toplum Enstitüsünün kurucusudur. Soros un Açık Toplum Enstitüsü nün Türkiye şubesi Eylül 2001'de kurulan Bebek'teki OSIAF(Açık Toplum Enstitüsü Yardım Vakfı)'tır.
--- alıntı ---


devamını gör...
henri kisincır bir bu eleman iki.allah belalarını versin ama zekalarını takdir etmek lazım.rothschildlerin parasının kahyası bi de.
devamını gör...
çocukluğu, alman nazizmi ve komunizm altında geçtiği için bu tür baskıcı rejimlerden iğrenir. kendi kurduğu açık toplum enstitüsü aracılığıyla kişisel servetini gelişmekte olan ülkelerde demokrasi yanlısı gruplara aktarıyor. gürcistan,sırbistan ve ukrayna'daki batı yanlısı devrimlerde kuklaların iplerini tutan adamdır.
devamını gör...
warren buffet ile birlikte yahudi rockefeller'in misyonunu devam ettiren dünyadaki siyonist sermayenin bayrağını taşıyan dünyada ve özellikle türkiyede çok yandaşı olan "demokrasi getiriyoruz" bahanesiyle o ülkeyi ele geçirip milli-dini-manevi ne kadar değeri varsa vampir gibi emip o ülkelerin abd'ye ve küresel sermayeye direnişini engelleyen emperyalizmin ağa babası. özellikle son 3-4 yıldır türkiyede hem siyaset dünyasında hem medya ve akademi dünyasında kendisine çok uşaklar bulmuştur. soros ve onun uşaklarının en büyük silahı "kendileri ne derse demokrasi kriteri", karşı taraf ne derse ırkçı,yahudi düşmanı,yobaz, faşist suçlamalarıdır.
devamını gör...
esrar hakkındaki tüm gerçekleri bizim uzman(!)lardan daha net bilen, özgürlük insanı.allahın bitkisini yakıp dumanını çekti diye hayatının baharındaki gençleri 1 sene hapse mahkum eden tc yasaları gibi yasalara doğal olarak karşıdır.
(bkz: esrar içtiği için hapse düşüp sabıkalanıp tüm hayatı mahvolan genç)
(bkz: tcdeki uyuşturucu yasalarının uyuşturuculardan kat be kat zararlı olması)
(bkz: tcde tıp mezunu bile olsan sabıkan varken hiçbir işe girememen)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar