gerdek gecesi

çiftlerin davul zurna ile millete duyurdukları, ilk resmi maçlarını yapacakları gecedir. illaki gece mi olur elbetteki hayır ama "gerdek günü" yada "gerdek gündüzü" şŸeklinde bir kullanıma hiç rastlamadım.
devamını gör...
hayatın en pahalı erotik saatleridir. en pahalı çünkü o aşamaya gelene kadar eşşek yükü para altın saçılmıştır..
ayrıca bir nevi açılış merasimidir..
devamını gör...
çok yapaydır .hiç bir çekiciliği yoktur. kadın ve erkeği onca hengameden sonra odaya tıkıp hadi sevişin demek gibidir. ilk kez burada sevişecek olanların sevişkesi de maximum 10 dakka sürer zaten. çok yapaydır.
devamını gör...
evlenmiş karı ve kocanın ilk defa bir araya geldikleri gece. bu buluşmanın özelliği, kadın ve erkek için daha önce bilinmesi mümkün olmayan maddã® ve manevã® mahremiyetin ortadan kalkmasıdır. çünkü o geceden önce, ayrı dünyalarda yaşayan iki insan, birbirlerine yaklaşarak aynı hayatı paylaşma durumuna gelmişlerdir. bunun da ötesinde, aile olarak belirli hak ve görevleri "fiilen yaşama" olayını başlatmışladır.

devamını gör...
gerdek olayında, birbirlerini uzaktan tanıyan iki çiftin yakın bir temas ile ve ciddã® bir ortamda karşısındakini ölçülü bir şekilde değerlendirmesi sözkonusudur. çünkü evlilik ile yeni bir hayata başlangıçta, karşıdaki insan, bütün özellikleri ile tanınmak durumundadır. islâmã® mahremiyetin olmadığı durumlarda ve günümüz gibi kadın-erkeğin birbiriyle ölçüsüz ve gayrã® ciddã® bir biçimde biraraya gelmesi hâli, gerdek olayına gerek duyurmamaktadır. çünkü olayda ne bir mahremiyet, ne de geleceğe dönük ciddã® bir hesap bulunmaktadır. taraflar; ya kendilerini bekleyecek akıbetlerden habersizdirler veya biraraya gelişlerinde sadece "cinsel tatmin" ağır basmaktadır. islâm'daki evlilik, cinsã® duyguların dinã® bir program çerçevesinde ve beşerã® aşkın en temiz özellikleri ile biçim kazanmasıdır. elbette ki bu temiz ve saf beraberlik, gerdek gecesi gibi başkalarının malã»mu olmayan ruhã® ve bedenã® birlikteliğe ihtiyaç duyacaktır.

devamını gör...
önemsiz gece,
gözünüzde o kadar büyütmeyin, zaten geceniz zehir olacak,* öyle büyük beklenti içinde olmayan yani,
klasik rutin faaliyetinizle kapatırsınız geceyi benden söylemesi.
devamını gör...
18.
evlenenlere özel olan bu gece, sağda-solda şöyleydi böyleydi anlatılır, hani nerde ar, hani nerde özel yaşam diyesi geliyor adamın bırak senin gecen olsun arkadaş, başkalarının değil! bırak herkesin gecesi sende kalsın şeklinde ki çemkirikleri akıla düşüren gecedir.
devamını gör...
19.
her gece kadar karanlık ve her gece kadar aydınlıktır. ne yıldızlar daha parlaktır ne de ay daha büyüktür. sıradan bir gecedir.
hakkında ileri geri konuşmak ne ironiktir ne de eğlenceli. iticiliktir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar