gerici kemalist zihniyet

ilahı atatürk,kitabı nutuk,mabedi anıtkabirdir.
-her daim islam düşmanıdır.
-kafatascı ve faşisttir
-diktatörlük ; özgürlük ve demokrasi demektir bunlar için.
-bazen komünist,bazen sosyalist ,bazen ulusalcı çokca kapitalist takılırlar.hem devletçi hem halkçı hem de militaristtir .ele avuca gelmezler yani.
-80 yıllık tarihlerinde 80.000 yalandır yobaz kemalist zihniyet.
-çağdaşlaşma ve modernleşmeden anladığı : çıplaklık,dine küfretmek,içmekten ibarettir
-ülkenin batması birşey ifade etmez , çünkü kendi oluşturdukları oligarşik düzenden nemalanmaya alışmışlardıhttp://r.bağırıp durmaları da o yüzdendir.
-başka hiç bir görüşe saygıları yoktur kendi ideolojilerinden başka .anlatırsın karşılığı küfür etmektir.
-kendinden başka hiçbir insan ,topluluk veya millet önemli değildir bunlar için.bu yüzden ne din kardeşliği mevhumu vardır ne de gerçek vatan sevgisi.
-tarihi geçmişi reddettiklerinden entellektüel birikimleri yoktur.
-laiklikten kasıtları kısaca ;islam düşmanlığıdır.
-mustafa kemal zırhtır bunlar için .yeri gelir dinsiz ilan ederler düzen değişince, dindar derler.ama her daim kullanırlar onu.
-uzar gider bu...
devamını gör...
şimdide merdiven boyamaya başladılar .çok komiksiniz.küba ya özendiler gariplerim.diktatör olsam küba ya sürerdim hepinizi.sizi gidi sosyalist kominist aslı kapitalist evrim hayranları sizi.
devamını gör...
kemalizmin ilericisi yoktur bütün kemalistler gericidir..ispat isteyen googleye yazsa bile aydinlanir,,ama yobazlik onlarda irsii oldugu icin kendilerine ters gelen hic bir seyi duymak istemezler ögrenmezler..dolayisiyla son 90 yildir hep ayni dönemde saplanmis kalmislardir daha bir adim ilerlemeleri yoktur,,,
devamını gör...
biri gericimi dedi, komik oluyosunuz artık lan yapmayın böyle. merdiven boyamak bile bazılarının zoruna gitmiş, herşey gri ve siyah olsa negzel olur dimi? adam kemalist zihniyet gerici demiş lan ben neyse bişey demiyom.
devamını gör...
atatürkün ileri görüşlü olmasinadan dolayi çok geride kalmiş zihniyet.atatürk diye isim mi olur lan.kimi döllemiş de türklerin atasi olmuş bu herif.
devamını gör...
yasaklanan, baskı gören, işkencelerden geçen, her darbe sonunda bütün derneklerine, dergilerine, matbaalarına, binalarına el konulan (örnek; dış işleri bakanlığı binası disk' in malıydı 80 darbesi' nden önce yanılmıyorsam) sosyalist düşünceden dolayı devlet siyaseti gereği tırsarak "kemalist" olmuş insanlardır.

devletin sünni bir müslüman anlayışı dayatması gibi bu insanlara da sol anlayış için kemalizm mecburi bir istikamet dayatmıştır. mecburi yola giren, kendisini geliştiremeyen bu insanlar kemalist-müslüman çatışmasında kendisini bu tarafta bulmuştur.

devlet dün "kemalist" yapar, bugün "müslüman" yarın sosyalist. devletin işi belli olmaz. kim bilir gelecekte şaman mı oluruz, hindu mu, ateist mi ya da zeit geist-çağın ruhunu mu yakalarız...

velhasıl günümüz hakim müslüman anlayışı gibi devlet geri ideolojisinin kurbanlarıdır.

ve...

"tanrılar kurban ister!"
devamını gör...
bazen de itirafçıdır.aklını kullanamamayı resmen ifade ederler.devlet dayatmasıyla bu hale geldik biz derler.müslüman için işte böyle bir durum yoktur.kazananda daima müslüman olacaktır.üstad;

-"allah, tanrının belasını versin."
devamını gör...
yalnız kovboy sana katıldığım tek yer; Allah' ın sözünü ettiğim "tanrıların" belasını vermesidir. galiba o tanrıları anlamamışşın. diğer sözünü ettiğin yorumda, hakkımda niyet okuma yapmışsın ama kötü bir niyet okuma ve yanlış bir suçlama...

hakkımda suçlama var. galiba yazdıkların silinecek ki silindiğinde benim bu yorumlarımda silinsin lütfen...
devamını gör...
mustafa kemal'in kerizleri demek istiyorum.şimdi devlet alacak seni çocuk olarak o o o o o en iyisi diyecek o olmazsa sen ilmazdin diyecek ve hiç direnmeyeceksin.bunun arkasında da maddi hesaplar olacak kerizsin yavrum keriz.
devamını gör...
kemalist zihniyet asla gerici olmamıştır. her zaman ileri görüşlü olan kemalist düşünceye sahip insanlara atılmış çamurdur.
devamını gör...
moiz kohen (asıl adı budur, takma adı ise buram buram oğuz türk'ü kokar, munis tekinalp'tir) isimli kripto yahudi tarafından icad edilmiş ve aynı isimli kitabında «kahrolsun şeriat» isimli bir bölüm bulunur. bu kitaptaki islam düşmanlığı cumhuriyetin resmî ideolojisi haline getirilmiştir. hasseten mustafa kemal paşanın ölümünden sonra kemalizm giderek en kötü diktatörlüğün en kötü silahı olmuştur. chp'nin temel düsturları (!) kemalizm ile örtüşen sapık görüşlerdir.

kemalizm başlı başına gericiliktir. zira en büyük umdesi ulu paşanın ölümsüz olduğu yalanı ve onun ilkelerinin kur'ân ve hadis'lerden daha kıymetli olduğu sapık inancı, yani çağdaş putperestliktir. putperestlik en ilkel tapınma şekli olduğuna göre kemalizm de ilkelin ilkeli en gerici yobaz zihniyettir vesselam...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar