geride kalan yılların boşa geçtiğini anlamak

neye göre ve kime göre olduğu tartışmaya açık elbet. ama bazen öyle bir an gelir ki yaşadığınız her şey ama her şey gerekesiz ve boş gelebilir. bunu ergenlik döneminde atlatabilenlere ne mutlu. yok çok çok sonradan düşerse kafanıza üzgünüm yapacak bir şey kalmamış olabilir.
devamını gör...
hayata değer katan şeylerin farkına varıldığında geçmişin anlamsız olduğunu düşünmek.

- bir aşk, gerçek bir sevgili, bir eş, bir(kaç) evlat, iş belkide kariyer; kişinin hayatını anlamlandıran her ne varsa işte. belki de hatalardan sıyrılma, büyüme, hayatı anlama vs.
devamını gör...
boşa geçti doğru. boşa geçmemiş olsa şu an nasıl bir dediydi dersin olurdu bunu yazan ya da yazar mıydı veya kazanımları, sahip oldukları hala onunla mı olurdu bilebilsem boşa geçtiği için üzülüp üzülmeyeceğime karar vermem daha kolay olurdu. her ihtimale karşı üzülmek yerinde olabilir fakat.
devamını gör...
telaş edilmemesi gerekir, zira bir yanlış anlama söz konusudur.

bugünkü pişmanlıklarınızla yoğrulan benliğinizin mayası dünün hatalarıdır.

sevindirikli not: valla da oldu, atasözü gibi oldu.
devamını gör...
her gün yeni bir ideale doğar.
dün o yoktur.
gün düne göre dolu, yarına boş,
hayat böylesi bir kovalamaca.
boşa koyarsın dolmaz, doluya koyarsın almaz,
aldırma.
devamını gör...
basit bir iştir. bundan 10 yıl öncesinden şimdiye değin yaşadıklarını düşünen birçok kişi bunu anlar. mühim olan gelecek yılları boşa geçirmemek ve bi 10 yıl sonrasında aynı duyguyu yaşamamaktır.
devamını gör...
hayat insanın hatırlayabildiği kadar gerçek. mesela ilkokul denince benim aklıma 3-5 anıdan fazlası gelmiyor. bir gün gelecek belki onu da unutucam. o zaman benim için o dönem pratikte hiç yaşanmamış gibi olacak. bu anlamda unutmakla malül olmak boşa geçmiş olması olarak da ele alınabilir.

(bkz: memento)
devamını gör...
hiçbir zaman boşa geçtiğini düşünmüyorum. hiçbir zaman pişmanlık duymadım. hatta iyi ki boşa yaşamışım diyorum. çünkü ben o kadar yıl boşa yaşamasaydım, "lan olum bu böyle olmaz" hissiyatı ile tanışmayacaktım. şu an geçirdiğim dolu dolu günlerin, haftasonları bile çalıştığım günlerin her biri, her dakikası için Allah'a şükrediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar