gezemeyen yazamaz

yazarlar ve yazma meraklıları için önemli durum tespiti. gezemeyen yazamaz efendim. bu yüzden yazmak zengin işi esasında. fakir gariban ne ile gezsin. ama her gezen de yazamaz. kim yazabilir o halde:
gezebilenler, görebilenler, sevebilenler yazabilir. bu muhteşem üçlü tamam olmadığı içindir ki kırık cümlelerimiz. bir kitabımız yok hala, sürünüyoruz buralarda.
devamını gör...
18 yaşında günde kenara 8 lira koyan bir kişi,

26 yaşına kadar.

8x8x360= 23.000 tl para koyar.

bunu da zaten gram altına koysa 8 yılın sonunda 100.000 tl lik bir birikime sahip olur.

eğer lüks beklentisi yoksa, zorluk içinde korku, söylenme, ben onu yemem bunu yemem demiyorsa o sadece her gün ayırdığı 8 tl ile bugun olmasa da ileride kendisine ait bir dünyası olur hem de fazlasıyla yetecek düzeyde. en basitinden en komplike, en kral kamp malzemesi toplamı 25.000 tl-30.000 yi geçmez. o zaman 4 tl koyun..

mesele bence gezmek, gezememek değil hayalin mi değil mi bu? günde 14 lira sigaraya para veren, 2 tane rimele 70 lira bayılan kişiler sonra hayat geçince pişman oluyorlar. sürdürelebilir hayaller bunlar kendi adıma. james joyce'un türkiye'de olmayan bir kitabını almak için üniversite de cd'ci de çalıştım 2 ay. söylenmek yerine icraat bence daha keyifli..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar