gezi parkı

adının gezi parkı olması, her zaman rahatça gezilebileceği anlamına gelmez.
devamını gör...
gezi parkına acil bağlntılar için, uzatma kablosu, adetlice iphone 4s, iphone5, glaksi es3/4şarj kablosu, aradaki bazı ezikler için nokya mokya şarj kaplosu, akü, batarya, jeneratör, uzatma kaplosu demiş miydim.

ve cebren ve dahi tedbiren kapatılan hesaplar yerine kullanmak için, yedek, fake hesaplar, kullanıcı adı ve şifresi verilip, çapulcuzade, çapulgül, çapulden, gazyergil gibi imalı nikler olması tercih edilir,

acil yayalım, rt rt rt.
devamını gör...
isminden anlaşıldığı gibi gezi yeri değildir.
devamını gör...
bu gün bu parkın yılmaz savunucuları olan ekşicilerin gezi parkıyla ilgili eski tanımlarını bir okuyun, bir okuyun da eylemlerin amacının ne olduğunu anlayın. mesele park, ağaç, bağ bahçe değil yani.
devamını gör...
insanımızın gaza gelme noktasının ne kadar düşük olduğunu gösteren http://yer.keşke geçmişimizi bu kadar çabuk unutmasaydık.atalarımızdan aldığımız bu cesareti yanlış yerlerde kullanmasaydık.iftira atarken vicdanımıza başvursaydık belki doğruları görebiliridik.
devamını gör...
yıkılsa da kurtulsak. ciddi manada nefret duymaya başladım. ne parkmış arkadaş!
devamını gör...
-aşkım gidelim direnelim biz de olur mu? yani vatan elden gidiyor, bu diktatör gitsin aşkım.
-tamam giderim bebyim,
-hem ne güzel çadırda kalırız beraber, sarılıp uyuruz.
devamını gör...
şu anda işgal edenlerin, kamu düzeni ve güvenliği hilafına hareket edenlerin suç mahali park.

be hey gafiller orası rekreasyon alanı en fazla, yaşam alanı değil, kamp yeri değil, sizin kurtarılmış bölgeniz değil.

anasını satayım toplayacaksın milli görüşçü ülkücü alperen gençleri ayasofya'yı fethet diye eylem yapacaksın gör bak bakalım hala orada kalıyorlar mı...
devamını gör...
gazı verip, boşaltılmıştır.

hayırlısı be gülüm.

gözler şimdi twitter da.
devamını gör...
vali günlerdir yalvarıyor boşaltın diye, bu soytarılar hala çıkmayacağız diye vikvikliyor. sonra polis girince de ülkeleri işgal edilmiş gibi park düştü filan diyorlar.

he canım, yıllardır orada yaşıyordunuz da polis gelip memleketinizi istila etti.
devamını gör...
tekar kapatılma kararı alınmıştır bildiğin çocuk oyuncağına çevirdiler.
devamını gör...
kapanmasının müsebbibi şu taksim gezi parkı platformudur. bu ne acele dakika 1 gol 1, hemen toplanma çağrısı yapmışlar. şaka tabi, nedir bu arkadaş aç-kapa, artema gibi. yahu arkadaş bu ne gezi parkıymış böyle, ortalık karışık ya durumdan vazife çıkarmak isteyenler pusuda bekliyor. vali amca da ayıb ediyor yahu!
devamını gör...
çevreci gençlerin çöödürerek içine (gerçek manaada) ettiği caanım park
devamını gör...
haftalardır çiçek ekimi ağaç dikimi yeşillendirme çalışmaları yapılmış canım park.
eskisinden çok daha güzel olmuştur umarım kitlelerin terörize ettiği bir mekana dönüşmez tekrar.
devamını gör...
bugün yada yarın tekrar kapanacak park.aç kapa artema oldu artık durduramıyoruz..
devamını gör...
dahada genişletilmesi sonsuza kadar yaşatılması gerken bir yeşil alandır. her yere bina yapma alışkanlığını anlayamıyorum.
devamını gör...
rezaletin kılıfı: «yaşam tarzına müdahale» diye bir yazı yazmıştım. gezi parkı ile alâkalı kısmını burda paylaşmak istiyorum:
türkiye on yıllarca müslümanlara baskıyı yaşadı her sahada.. hasseten müslüman kadınların kılık kıyafetine müdahale edildi. başörtüsü hálâ en büyük sıkıntı.
bir münevver ve son derece çağdaş hanımefendi (amerika’da tahsil görmüş, son derece şık ve zarif bir kıyafeti olan merve kavakçı) sırf başörtülü olduğu için müteveffa ecevit ve avanesi tarafından ilkel kabilelere mahsus tamtamlar eşliğinde tbmm’sinden dışarı çıkartıldı.. seçme ve seçilme hakkı kanunla düzenlenmiş bu bayan da milyonların reyi ile seçilmişti ama bunun bir ehemmiyeti yoktu.
o bir başörtülü idi ve moiz kohen’in (takma adı munis tekinalp olan dönme yahudinin, bir bölümün başlığı «kahrolsun şeriat» olan kemalizm kitabının yazarı) yani kemalizm resmî idelojimizin mimarı tarafından konulmuş kırmızı çizgileri aşıyordu... müdahale edildi ve seçildiği halde milletvekilliği yapamadı, kendisini seçenleri temsil edemedi!..
son «gezi park kalkışması» (haziran ayaklanması) günlerinde hürriyet yazarı ayşe arman “bu, partiler üstü organize olmayan, örgütlü olmayan bir «halk tepkisi»” diyor ve bu kalkışmayı organize edenleri, iştirakçilerini tebrik ediyordu...
ayşe arman’ın ne düşündüğü, kimleri beğendiği kendisini ilgilendiren bir hadise değildir. zira o bir yazardır ve türkiye’nin en etkili gazetesinde köşe yazmaktadır. dengeli, iz’an ve insaf sahibi olması beklenir. bütün medeni dünyada yazarların böyle bir sorumluluğu vardır. halkı yönlendirebilme hüneri olanların; hattâ bu güçlerini kötüye kullanmaları hukuk standartlarına göre suçtur!..
muhterem başbakanımız recep tayyip erdoğan beyefendi “diktatörmüşüm, buna gülerler, sen diktatör görmek istiyorsan suriye’ye bak, mısır’a bak.. ben diktatör olsaydım sen böyle konuşamaz, yazamazdın” meâlinde konuştu birkaç kez. son derece doğru bir tanımlamadır yaptığı.
eğer 11 yıllık ak parti iktidarı diktatörce bir iktidar olmuş olsaydı, bu tür yazanlar, konuşanlar kendilerini anında hapiste bulurlardı. karakuşî yargılamalarıyla meşhur atatürk devrinin «istiklâl mahkemeleri» ile ergenekon, balyoz gibi dâvalara bakan mahkemeler arasındaki fark da burdadır.
devamını gör...
istanbul 25 milyon nüfusu ile yeşili zaten yok eden bir otoyapıya sahip. geçen gün metro çalışmaları nedeniyle trafik mahvolduğu için dolmuştan kilometrelerce uzakta indim ve bağlarbaşına doğru yürümek zorunda kaldım. o kadar çok egzos gazı soludum ki gece fenalaştım. biz medeniyeti yanlış anlıyoruz galiba. yol elbette güzel, ulaşım elbette şart ama sen nüfusu çin başkenti pekin'den bile fazla yaparsan çözümsüzlüğü ekmiş olursun. artık hiçbir çare seni kurtaramaz. gezi parkçılar her sahada samimiyetsiz ancak onlar samimiyetsiz diye biz yeşil ve nefes alacak yerler konusunda duyarsız olamayız. bu bizim için, "kıyametin koptuğunu görseniz elinizdeki ağacı dikmeye devam edin" diye bir peygamberin (salat ve selam olsun ona) ümmeti için ibadet hüviyetinde bir iştir. müslüman kadar yeşili seven olamaz. lakin nedense en büyük tahribatı da müslüman olan bir belediye yapıyor şu anda. rant için nüfusun bunca artmasına yol açtıkları için, newyork'ta bile olmayan yükseklikte binaları diktirdiği için; olanca gücümle ayıplıyor, kınıyorum.
devamını gör...
parktan çok artık bir direnişin simgesi olmuştur. "taksim gezi parkı" denildiğinde akla gelen ilk şey haziran ayında yaşananlar oluyor. bunun yanı sıra yardımlaşmayı, birlik olmayı ve en önemlisi insanlığı ortaya çıkaran bir ayaklanmayı, patlamayı beraberinde getirmiştir. bundan sonra oradan geçerken hissedilenler kayda değer şeyler olacak.
devamını gör...
birileri için koç grubu'nun koç üniversitesi'ni (hani şu tayyip erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde o bölgeye yapılmaması için uğraştığı üniversite) yapmak için katlettiği koca ormandan daha değerli olan park.
devamını gör...
koç grubunu eleştiriyoruz.
birde kendimize bakalım.
evimizde..... koça ait ne var.
arçelik, beko, altus, maret, tat, sek süt, grundig,
sorun bakalım kendinize , bunlar varsa eleştirmeyin lütfen, yakışık almaz.
devamını gör...
ne enteresandır ki bir kaç entry önce bahsedilen tayyip erdoğan tansu çiller zamanında 3. köprüye bir ağaç katliamı olur diyordu.

mazlum edebiyatı yapmak için gerekirse adnan menderes'in cumhuriyet'in hesabı bile, istanbul'un merkezindeki 2-3 yeşil alandan biri olan bu parkı sahiplenen savunan çocuklara çıkarılacak.

yaşım yetse koç üniversitesi yapılmasın diye oraya da giderdim.

peki ya siz? yüreğiniz gezi parkını koruyabilecek kadar delikanlı mı?

devamını gör...
dört bir yanı otellerle, binalarla, betonla çevrili bir park. işte bu yüzden güzel bir park ve yeşil alan olarak kalmalı. betona doyamayan bir milletiz ama işte yeşil de ara sıra lazım olur haaa ne dersin dostum.
devamını gör...
bazı öğle aralarında gidip dinlenebildiğim park. kimi ararsan var.gayet huzurlu şu günlerde.
devamını gör...
etrafı polis bariyerleriyle çevrilmiş. dün işten eve giderken fark ettim. tabi bugün 31 mayıs şu meşhur taksim gezi parkı eylemlerinin yıl-dönümü.

neydi slogan, hala anlamadın mı mesele ağaç değil. böyle bi'şey di galiba?! o günden bu güne türkiye epey olay yaşadı. en son 15 temmuz darbe girişimi ile taçlandırdılar. evet, çoğunlukla bunların aynı sürecin devamı olduğu düşünülüyor. en azından ben öyle düşünüyorum..
devamını gör...
türkiye sınırları dahilinde gerçekleşmiş en nitelikli protesto. ne kadar kıymete değer olduğunu portakal bıçaklayan gocamanları gördükten sonra anladım.
devamını gör...
gezi parkı gezi parkı olmaktan çıkmış durumda. o uğruna deliler gibi protestoların döndüğü parkta sürekli bir polis ekibi var. ve herkes göz altında, herkes birbirine bombacı gibi bakıyor. eski tadı yok yani.
devamını gör...
türkiye' de kutuplaşmanın tavan yapmasına sebep olan parktır.

ülkenin en tepeleri bile "ötekileşti"...
ve dün ötekileşip ötekileştirenlerin bugün sloganı "tek bayrak tek millet"*
devamını gör...
amerika'nın finanse ettiği sivil darbe girişiminin çıkış noktası. ha darbe olmadı da iç savaş oldu o da olumlu olurdu lakin avuçlarını yaladılar. bizim saf muhalif de hala çoh nitelikli protestoydu zannetsin.
devamını gör...
aynen kardeşim 2 saat daha devam ederse kanunen düşüyor hükümet.

söylemek istediği şey o kadar büyüktü ki tüm ülke ayakta alkışlamak için kalktı aslında.

sonra ne oldu?

yandı bitti kül oldu. şimdilerde hâlâ klavyelerinde izlerini arayanlar var.


t: sağlam finansman ve sponsor bulunduktan sonra çürük kitlelere yayılan, popüler olduğu için büyüyüp ideolojik savunması yok hükmündeki gençlik heyecanı
devamını gör...
gezi parkı sadece bir park değildir.
orası artık bir sembol.
artık yeter diyebilenlerin bir sembolü.
doğrusuyla ve yanlışıyla yaşandı bitti ama artık hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
herkese her şeyi yapabileceğini düşünen hırslarına yenik düşmüş bir adamın dersini aldığı bir parktır.
masum bir çok insan ölüp gitti ali ismail in adı ne zaman adı geçse gözlerim dolar.
kendi öz kardeşimi kaybetsem en fazla bu kadar üzülürdüm.
sana atılan o tekmeleri de unutmadık çocuk rahat ol sen.
devamını gör...
bu gösteriler sonucunda ekonomi feci şekilde zarar görmüştür.

hani dolar 5 liraya tırnamıyor ya şimdi, o zamanlar off off neler oldu. çok kötüydü. geziciler ekonomiyi ateşe vermişlerdi şimdikinin 800 misli ama benim bilinçli yeni türkiye vatandaşım ve medyam bu oyuna müsade etmediler. hepsiyle gurur duyuyorum.
devamını gör...
bundan yaklaşık beş yıl önce, m2 başına en çok gerizekalının düştüğü park dalında guinness rekorlar kitabına adını yazdırmış, ve bu başarıya imza atanlar tarafından her yıl coşkulu kutlamalara konu olan alan.
devamını gör...
gezi parkı herkesin anlayabiliceğin bir direniş değildir. anlayabiliyorum. orda yapılan insanlıktı, orda yapılan güzellikti , unutulandı . bunu göremeyenleri anlıyorum . yapıcak bişi yok , zamanla eğitilirler ise anlarlar belki .
devamını gör...
15 temmuz'da millete atılan bombalar, yağan mermiler ve şehit olan yüzlerce insan akla geldikçe sönük kalan "mesele ağaç değil sen daha anlamadın mı" diyerek aslında sivil bir halk darbesi yapmaya kalkışan ama onun yerine ağaç böcek zırvalarıyla ve planlanmış pr etkinlikleriyle zavallı apolitik beyinlere tecavüz etmeye kalkışan halk ayaklanması teşebbüsünün de adı olur kendileri.

kadife devrim, pembe devrim gibi light isimlere dünyanın değişik ülkelerinde sergilen ve son olarak da rusya cephesinde koparılan ermenistan'da görüp şahit olduğumuz halk hareketlerinin bire bir kopyasıdır.

arkasında büyük bir beyin ve toplum mühendisliği yatarken, kendini kimi zaman devrimci solcu anarşik komünist zanneden ötekini ve halkını aşağılayarak kendini yücelten tipler ise önünde yatmaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar