giannis antetokounmpo

milwaukee bucks'ın 1994 doğumlu yunan oyuncusu. 2 ve 3 numara oynayabiliyor. ancak bu arkadaş çok aykırı bir fiziğe sahip, boyu 2.11. nba'deki bir çok pivotla aynı boyda ve hatta bir kısmından daha uzun. atletizm bakımından da oldukça iyi. şu an çok tecrübesiz, zamanla daha iyi hale gelecektir. o kadar boya rağmen 98 kiloda. zamanla güçlendikçe durdurulamaz hale gelme ihtimali var. takımı onu şu an point guard olarak kullanmak için deneme yapıyor. yetenek var ama zorlamaya değer mi bilinmez. adam üçlük çizgisinden 2 adımda turnikeyi bırakabiliyor. 1 numaradan 5 numaraya her mevkide oynayabilecek hale gelebilir. ayrıca kayıkçı küreği tarzı bir eli var;

devamını gör...
nba'i düzenli şekilde takip eden biri olarak gelecekte daha iyi yerlerde olabilecek bir potansiyele sahip basketbolcu....

özetlerden izlediğim maçlarında üç sayı çizgisinden turnikeye çıkışlarını görmeniz gerekiyor gerçekten...adam 3 metre adım atıyor resmen..

üç sayı çizgisinin potaya uzaklığı 6.75 metredir dikkatinize..
devamını gör...
bu sezona çok acayip başlayan oyuncu. yardırıyor mübarek. hele önü bir açık olmasın hareket ettiği anda durdurmak imkansız oluyor. zaten ayaklar uzun adımlar kocaman, 2 adımda 5 metre önüne geçiyor insanın. ilk 4 maç itibariyle 36.8 sayı 10.8 ribaund 5.3 ribaund 2.3 top çalma 1 blok ortalamalarıyla oynuyor. ayrıca 4 maç sonunda 88 şutta 58 isabet buldu. bu da %65.9'a denk geliyor. korkunç bir rakam gerçekten. bir yerden sonra motoru soğutur tabi ama izlemesi zevkli. maç sonlarında da güzel işler yapmaya devam ediyor. ağır bir sakatlık yaşamadığı sürece önü açık. ama henüz bir lebron james değil elbette. olur mu? işte onu zaman gösterir.
devamını gör...
yaz ayında dünya kupasında milli takımımıza karşı mücadele verecek oyuncu. konferans yarı finallerinde boston’a karşı çılgın atıyor. bu eleman tek başına bizi yer..
devamını gör...
nijerya asıllı yunan pasaportlu nba oyuncusu. milwaukee bucks'ta oynuyormuş.

az önce haberde 50 sayı attığını okudum, hatta okuyamadım . bu adam her basket attığında spikerler adını nasıl söylüyorlar acaba .
ante filan diye kısaltıyorlar olsa gerek.

kimmiş neymiş diye bakarken küçükken ailesini geçindirmek için saat, çanta, oyuncak filan sattığını gördüm. . bizim eminönü'nde saat satan arkadaşlardan olmasın bu da.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar