gıcıklık olsun diye başka partiye oy veren dangalak

Allah'ın kafatasının içine beyin yerine kurtlu yarım ceviz koyduğu şüpheleriyle kendisine baktığım insanlar kümesinin genel adı. neymiş, belediyelerde ya da devletin diğer kurumlarında emmisine, kendisine iş vermemişler ondan gıçık olmuş. bir dahaki seçimde zıt partiye oy verecekmiş. evet zaten partiler, belediyeler, bakanlıklar hep emmileri, emmi çocuklarını ve kişilerin kendilerini iş sahibi yapmak işine yarayan boş beleş amaçsız para dağıtıcılar.

öbürü ordan çıkıp "ben x kişisine gıcık oldum onun yüzünden diğer partiye oy vercem" diye atılıyor. bir de utanmadan "inat değil mi" diye omuz silkiyor. o an ben de kendisini balkondan sallandırıp halı gibi silkme hayalleri kuruyorum.

bu a partisine oy gitti, b partisine oy verildi gibi bir durum değil. oylar hayatımızı doğrudan etkileyen kararlara vesile edilen araçlar ve sadece birine gıcık oldun ya da senin vasıfsız oğluna iş vermediler diye değiştirebileceğin bir şey değil. dersin ki ben son zamanlardaki şu politikalarından rahatsızım, doğru bulmuyorum; bir dahaki sefere oy vermeyi düşünmüyorum. ama "inat değil mi hıh" ne yahu. 7-8 yaşında, benim babam senin babanı döver tartışması yapan çocuklar mısınız siz.

partilerin sistemleri o kadar iğrenç ki. bir partide, kağıda noktayı koyandan en merkezde yer alanına kadar herkes mi bireysel çıkarları için orada bulunur? yani hiç mi kimse o partinin var oluş amacına uygun olarak toplum adına uğraşmak, sistemdeki bir şeyleri düzeltmek amacı gütmez? bu ne iğrenç, ne berbat, ne yoz bir sistem böyle...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar