gıda güvenliği hareketi

burger kingde dün gördüm helal sertifikası almış. bu çok güzel bir gelişme. ne kadar helaldir ne kadar doğrudur ben bunda değilim. benim üzerinde durmak istediğim asıl nükte müslüman bir ülkede müslümanların hassasiyetinin gözetilmesi hususunda adımların atılması toplumumuz islamlaşması (kılık kıyafete bakmamak lazım mevcut olan eksikler zamanla oturur ) ve bu cihette adımların atılması beni çok memnun etti. faşist kemalist laik yobaz zihniyetin karanlık çağlarında böyle bir tabelayı asamazdınız !

burger kingin bunu yapmasıyla birlikte diğer kurumlarda bu yönde eğilim göstereceklerdir.
devamını gör...
aralıklarla güncellenen ambalajlı su raporlarını takip ettiğim hareket. sayelerinde tadı güzel kaliteli suları içebilir olduk; teşekkür ediyoruz.

ilk beş su sıralaması şöyle görünüyor:
1- buzdağı
2- beyyab
3- fuska (bunu içiyorum genelde)
4- atlantis
5- sultan


aynı excel tablosuna göre, marketlerde en çok satılan sırma, erikli, nestle, damla gibi firmalar çok düşük skor almış.

link:
https://docs.google.com/spr...
devamını gör...
gıda sansür yasası hakkında haklı mücadeleleri için destek olmaya davet ettiğim organizasyon.
birileri sağlığımızı düşünüyor.
--- alıntı ---

ondan fazla kanunda değişiklik öngören torba yasa teklifinin içine gizlenen bir madde tepkilere neden oldu. gıda ve beslenme alanında halkı bilinçlendiren kişileri susturma yönelik teklif kanunlaşırsa ekranlarda gıda ve beslenme konusunda konuşma yapılamayacak gazete ve internet siteleri haber yapamayacak. yapılması durumunda bilimsel olmadığı iddiasıyla 20 ila 50 lira arasında idari para cezası kesilecek. gıda hareketi tepkilere neden olan çalışma hakkında adalet komisyonu ve tarım komisyonu üyesi milletvekillerine mektup gönderdi.
 
--- alıntı ---

http://gidahareketi.org/Mil...
devamını gör...
özellikle su konusunda çok tutarsız listeleri var. ilk yayınladıkları listede eksi bilmem kaçlarda, kötü olarak gösterdikleri suyu, 1 hafta falan sonra listeyi değiştirerek 1. sıraya oturtmuşlardı.
bir şeyden çaktıkları yok. aşağıya yazacağım durumdan bile habersizler. haberli olsalar öyle bir hataya düşmezler. su konusunda bunlar şöyle çalışıyor; fabrikalardan numune istiyorlar. gönderenlerinkini kendilerine göre bir teste tabi tutuyorlar ve ona göre puan veriyorlar. sadece bu usül bile hatalı. çünkü fabrika, depolama alanına su sağlayan birden fazla kaynağından * gelen sulardan en iyi olanını gönderecektir. daha sonra açılan kaynak-kuyulardan gelenler aynı kalitede midir? yukarıda aşağıya yazacağım dediğim ise şudur; bazı fabrikalar iki farklı marka ile su çıkarabiliyorlar. yani kaynak aynı kaynak, fabrika aynı fabrika, dolum aynı dolum bandı ama birden fazla marka mevcut. işte o listede vardı; aynı fabrikanın a markası 50. sırada iken b markası 250. sırada idi. böyle bir şey mümkün değil. bunun anlamı, gıda hareketi o iki markanın aynı su olduğundan ya habersiz ya da ölçümleri epey bir şaşmakta.
bu işlerde helal gıda sertifikası gibiyse ohoo kimlere kaldık...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar