gidiyorum deyip geri dönen yazarlar

sen giderken biz dönüyorduk aslanııımmmcılardır.
devamını gör...
riskli bir davranış.ondan hislerini içinde tutmak lazım yada hiçbirşey söylemeden gitmek..

insanda oluyor kendini vazgeçilemez sanma,bu kesinlikle gönderme değil.insanın nefsinde olan birşey.bunlar hep kendini fazla önemseme,gereğinden fazla büyük görme,bana muhtaç düşüncelerinden dolayı.ama çok yanlış,ailen bile bir yere kadarken el'in umrunda olmaz...son derece böyle bir dünya işte...ne yapacaksın...
devamını gör...
kimseyi bağlamayan yazarlardır. zaten şu sözlükte bi avuç insan yazıyor, onları da kıllandırmayın derim.
devamını gör...
sen giderken biz dönüyorduk diyecek yazarlardır. heyttt bee aslan!
devamını gör...
söz konusu gitme bak giderim ha değildir. uvey abinin tabiri ile nefes almaktır. burada bir çok gedikli yazar sözlüğe ara vermiştir. bazen yazacak bisey kalmaz veya ortam o kadar çok sıkar ki bırakır gidersin. şahsen ben 2 kere bıraktım sözlüğü sonra geri döndüm. çünkü burada dostlar, arkadaşlar var. yazmasan bile sırf onların hatırına geziniyorsun buralarda. hem zaten iyi bi yazar olmadığım için kimsenin gitme kal bu şehirde demesini de beklemiyoruz. ha bir gün gene gideriz belli olmaz...
devamını gör...
"bir daha gelmiyorum" demediyse normal, dediyse yine normal olan durumdur. hatasını anlamıştır.
devamını gör...
dinden çıkmamış vatandaşlıktan çıkmamış sevgiliden ayrılmamıştır ki bunlarda bile geri dönen var. alt tarafı kafası kızmış atarlanmış sakinleşince lanet olsun deyip devam etmiştir.
devamını gör...
ara veren yazarlardır onlar.

birde bir anlık öfkeyle gidip dönüşü kendisine yediremeyen yazarlar da vardır. örneklerine de rastlamadık değil.iyi de değil.
ama uzun bir süre sessiz sedasız ara verenler de var, meselan ben. aylardır yazmadım ama uzun bir aradan sonra yeniden bir heves geliverdi işte. giderken şener şen in canlandırdığı ziya karakteri gibi, bak gidiyorum ha bile demedim. arkamdan gitme kal nik altları da olmadı,hatta aylardır yazmadım ona rağmen de olmadı. olmasın zaten.
devamını gör...
welcome back beklememelerini umduğum pıtırcıklar. * *
devamını gör...
şişe geçirilmelidir.canlı canlı derisi yüzülmeli , kafasına matkap ile delikler açılmalıdır.

nası geri dönersin lan ! sadece biz yazabiliriz burada !
devamını gör...
"gidiyorum diyen bir daha geri dönemez" şeklinde bir kaide olmadığının farkında olan yazarlardır.

(bkz: cogito sözlük anayasası)

bazen yazarlar, kırıldıklarında ya da herhangi bir sebepten biraz ara vermek istediklerinde, bir veda yazısı yazıyorlar, kırgınlıkları ya da gitmelerine sebep o hal ne ise, o hafifleyince geri dönüyorlar. bu gayet doğal. insan, kırıldığı insandan ya da huzursuz olduğu ortamdan, o hal geçinceye kadar uzak durur. bu durum da ona benziyor. bunun neresi garip ki? kimi daha sessiz sedasız yapar bunu. kimi ise, daha fazla dikkat çekerek uzaklaşmak ister. "gitmesini bile beceremeyen yazar" değildir benim gözümde. gitsin mi yani? bence, ne kadar çok kalem olursa sözlükte, o kadar iyi.

devamını gör...
iki kere düştüğüm durum.

ilki daha kısa süreliydi, ikincisi 6 ay kadar sürdü.

bazen başkalarını kırmamak, kendinizden beklemeyeceğiniz şeyler yapmamak için o ortamdan uzaklaşmak en iyisidir.

30 yaşını geçmiş birisi olarak şunu rahatça söyleyebilirim ki bu durum, birçok ortam ve durum için geçerli.

eşinizle tartışıyorsunuz diyelim, kimse geri adım atmıyor o an. çıkın bir-iki saat en yakındaki camiye gidin, azıcık kur'an okuyun, sakinleşin, eşiniz sakinleşsin, sonra geri dönün eve bakın nasıl da hallolacak sorun.

çocuğunuza kızdınız ve ısrarla söz dinlemiyor. bağırmayın, kızmayın, 10 dakika başka bir odaya gidin, sonra o gelir zaten yanınıza sevdirir kendini.

çok sevdiğiniz bir arkadaşınızla mı tartışıyorsunuz, kardeşim ben seni biraz sonra arayayım olur mu deyin, sakinleşin.

aynısı sözlük için de geçerli. bir şeyler hoşunuza gitmez mi oldu, az bir kafa dinleyin, uzaklaşın. ortam değişebilir, yazarlar değişebilir.

velhasılı arada kendine format atmak iyidir.
devamını gör...
süleyman demirel'in izinden gidenlerdir. 6 kere gittim 7 kere geldim hesabı.
devamını gör...
asıl gelmesi gerekenler gelmemistir...sözlük, eksik haliyle yazilmaya devam etmektedir...
devamını gör...
sevdiği yazarların hatırına dönmüştür, onu seven yazarların ısrarına binaen dönmüştür. hatta yeri gelmiş monarkın ricasına veya çağrısına binaen dönmüş yazarlardır. tabi bunun sevmeyenleri bundan rahatsız olabilir, ancak bunu sevenlere saygıdan bile olsa bu mesele üzerinden dönen yazarın aleyhine konuşmamak lazım. başka başlıkta, başka konuda ne biliyorsan yap, o ayrı.
devamını gör...
alışkanlığını bırakmayan yazardır. berbat bir şekilde bağımlılık yapıyor burası.
devamını gör...
gidiyorum deyip gidip geri dönen yazarlardır. bunlardan biri de benimdir. hayat bu gitmez dersin gider gelmez dersin gelir. çay dersin gelir sütlü kahve dersin 5 dk sonra gelir. *
devamını gör...
bir çok defa yaptığım eylem yanlış anlaşılmasın sözlük gibi bir kavramla ilgisi yok sadakatimiz vefamız iceride bulunan bir kaç dost için. yoksa uludağda da yazarsın instela da da yazarsın değişen tek şey oranın modlari baska dunya gorusune buranin modlari baska dunya gorusune sahip ama herkes kendi fikrindeki adami tutuyo. mesela dun de gitmek istedim hatta sozlugin ortasinda kaydira kaydira kufur edip gitmek istedim ama iste icerde dostlarim var (yonetici olmayan) gel gor ki esegin hatri yoksa sahibinin hatri var dervis diye bi adam var burada onun yuzunden çıkıp sozlugun ortasında sovemiyosun.
devamını gör...
neyin gururu bu ya öff
gidersin -gelirsin, duraksarsın- hızlanırsın, kovulursun- tükürüp gidersin, isteksizce üye olursun-aşkla üyelik alırsın den den den!
sözlük benim
ben sözlüğün
kim ne karışır?
gidiyoz dedik de sennet mi imzladık? heç!
devamını gör...
herkesin kendi takdiridir ama bana çok da anlaşılır gelmiyor zira sınırlı çevre içinde aktif olduğumdan sözlüğün genelini ilgilendirecek ölçüde önemli bir durum olduğunu düşünmüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar