giovanni trapattoni

gayri resmi kaynaklara göre türkiye milli takımının yeni teknik direktörü olup cuma günü sözleşŸme imzalayacağŸı öne sürülen 71 yaşŸındaki italyan teknik adam. evet kariyer sahibi vizyonu var ama türkiye milli takımının uzun vadeli beklentilerini ve yeni bir futbol jenerasyonunun temellerini atabilir mi bunu zaman gösterir. hoşŸ zaten ustanın yaşŸıda kemale ermişŸ ya bakalım kaç zaman bunları gösterecek. zira bizim istediğŸimiz anlık başŸarılardan ziyade tıpkı fatih terim'in hakan şŸükürler, alpaylar, rüşŸtüler ile attığŸı temellerin bir benzerini atması ve türk futboluna uzun vadede bir altın çağŸ yaşŸatmasıdır. herşŸeye rağŸmen gelip icraatlerine bakmadan hatta daha ıslak imzasını sözleşŸmeye atmadan birşŸeyler söylemek yanlışŸ.. bekleyelim görelim
devamını gör...
milano bölgesinde doğan trapattoni'nin 1960 ve 70'lerde ac milan forması ile başarılı bir futbolculuk kariyeri vardır. aktif futbolu bırakınca 1974 yılında aynı takımda teknik direktörlük görevine başlamıştır. sırasıyla juventus ve inter milan gibi italyan futbol liginin önemli takımlarını çalıştırmıştır.
devamını gör...
2000 yılında istifa eden dino zoff'un yerine italya milli futbol takımı'nın başına getirilmiştir. milli takım teknik direktörü olarak 2002 fifa dünya kupası ve 2004 yılındaki avrupa futbol şampiyonası'na katıldı. ancak iki turnuvada da italya beklenenden uzak bir performans gösterince 2004 yılında yerine marcello lippi getirildi.
devamını gör...
25 yılı aşan teknik direktörlük döneminde 9 kez lig şampiyonluğu, 1 avrupa şampiyonlar ligi şampiyonluğu, 1 kupa galipleri kupası şampiyonluğu, 3 uefa kupası, uefa süper kupa şampiyonluğu ve iki kez de italya kupası şampiyonluğu kazanmıştır. bayern münih'le bundesliga şampiyonluğu yaşayarak bu ülkede takımını şampiyon yapan ilk yabancı teknik adam oldu.
devamını gör...
futbol federasyonunun resmi sitesinde türk milli takımının teknik direktörü olmadığı yazılı kişi.haber ajanslarında duyurulan haber hala yalanlanmaktadır.

--- alıntı ---

Bugün bir haber ajansının yayınladığı haberde, A Milli Takım teknik direktörlüğü için Giovanni Trapattoni ile anlaşıldığı ve İtalyan antrenör ile Cuma günü 4 yıllık sözleşmeye imza atılacağı belirtilmiştir.

Söz konusu haberde yer alan ayrıntılar ve Trapattoni ile Cuma günü sözleşme imzalanılacağı iddiası gerçekleri yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

22:06 - 12.01.2010

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=8877

--- alıntı ---

devamını gör...
futbolun kurtlarındandır, yedek kulübesinde ki heyecanlı tavırları, dövünmesi, çıldırması kendini bir halt zanneden bir çok türk hocaya ilham olmuştur, kaybettiğinde hele basın toplantılarını izlemek gerekirdi emeklidir şimdilerde...
devamını gör...
futbolculuk kariyerinin son senesi hariç tamamıyla milan'da bulumuştur. teknik direktör olarak ise milan, juventus, milan, fiorentina gibi italyan kulüplerinin yanı sıra bayern münih, benfica, stuttgart gibi diğer ülkelerin kulüplerini de çalıştırdı. italya milli takımı ile 2002 dünya kupası ve euro 2004'e katılıp irlanda milli takımı ile de euro 2012'de boy gösterdi. hatta resmi bir niteliği olmayan vatikan milli takımı'nı da 2010 yılında italyan polislerinden oluşan bir takıma karşı bir maçlığına çalıştırdı.
devamını gör...
kendisi 81 yaşını devirmişken bayern münich'i çalıştırdığı sırada yaptığı efsanevi basın toplantısı 22 yaşına girmiştir. zannedersem kendisi almanca'yı adolf hitler dil okulunda öğrenmiş ya da almanca'nın hitler'e dönüştürme etkisi var. alttaki ingilizce altyazıdaki bozuk sentaks, trapattoni'nin almanca konuşurken yaptığı hataları göstermekte ise de almanca bilen arkadaşlar daha eğlenceli bulacaklardır. nice 80 yaşlara grande giovanni.

)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar